Прескочи до съдържание

Трансферно време на летище Франкфурт/FRA/


Препоръчани мнения

Някой има ли идея  колко е минималното трансферно време на летище Франкфурт?

Бях купила за дъщеря ми билет Глазгоу-Франкфурт с Раян /кацане около 11 ч. / и  Франкфурт -София с Уиз еър /излитане в 15,20/.

Раян еър обаче отмениха полетите по първата отсечка и сега единствения вариант за стигане до Франкфурт преди втория полет е с Бритиш еъруейз през Лондон/ време за трансфер на Хийтроу час и половина/ , кацане във Франкфурт в 13, 45 ч. Чудя  се дали ще е достатъчно време за трансфер за следващия полет , който излита в 15,20 от същия терминал. За пътуване само с ръчен багаж става дума. Има ли трансферен коридор към гейтове за излитане ?

Връзка към коментар

Полетът ще е от страна извън Шенген към друга страна извън Шенген. С малко късмет може и да се размине с проверката за сигурност, но е слабо вероятно. Минималното време е поне 45 минути и то с доста бързо ходене през терминалите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Внимавайте като се редите за опашките или скенерите, има доста народ там и джебчийки.Обикновено са 4-5 жени, 1 бебе и един мъж на мароканци приличаха . Аз се усетих навреме след 2 неуспешни пипания по джоба ми, мъжа се развика тоалет тоалет и всички се разбягаха навън...щото почнах да ги гледам на кръв и се чудех какво да ги правя.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , akair каза:

Интересно как охраната не са ги видели...

До колкото имам спомен - като се редиш за скенерите е точно до изходите, не е както в София чак да отидеш горе на стълбичките, а е  доста тясно и  натоварено там специално.

Явно Франкфурт не им пука особено и разрешават. Докато съм стоял по цял ден - нощ на други летища Дъблин, Солун - всичко е точно няма такива елементи.

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

До колкото имам спомен - като се редиш за скенерите е точно до изходите, не е както в София чак да отидеш горе на стълбичките, а е  доста тясно и  натоварено там специално.

 

Достъпът до тези скенери не е съвсем свободен, нали ти проверяват бордната карта преди това.

Иначе по темата, мисля че времето ще е достатъчно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата година летяхме София - Франкфурт, Франкфурт - Талин - имахме проверки и на документите и на багажа при прехвърлянето във Франкфурт. Опашките бяха големи и за около 1,30 се справихме.

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, tch каза:

Достъпът до тези скенери не е съвсем свободен, нали ти проверяват бордната карта преди това.

Иначе по темата, мисля че времето ще е достатъчно.

Това се случва точно като почнеш да се редиш на извитите опашки, преди да ти проверят бордната карта има доста хора да чакат и изходите са на 5 метра вляво.Всичко в извитите е пълно с хора и опашката излиза извън огражденията.

Връзка към коментар

Достатъчно е. Бритиш спират на ръкав и няма да се изгуби много време за излизане - само около 30-40 минути за паспортна проверка. Двайсетина минути за придвижване между гейтовете ще стигнат при бързо ходене. Секюрити проверката е пред самите гейтове и там не се губи време. Лоу-кост гейтовете са само 4 и дори и на всичките да има полети (нищожна вероятност), забавянето пак няма да е голямо. После пътуването с автобуса от гейта до самолета е точно 12 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички. Силно се надявам да се получи. Другият вариант е изобщо да забравя втория полет и да мисля друга комбинация ( за момента най- добрата алтернатива е през Лондон , но с много часове престой).

Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...

Поради стачка днес , всички с полети от Франкфурт ще имат анулация , някои от тези в транзит ще имат шанс да продължат пътуванията си :

 

 

 изявление на летището 
 

Due to a strike by security staff at several German airports today, major disruptions and flight cancellations can also be expected at Frankfurt Airport. In particular, the security checkpoints outside the transit area will not be staffed throughout the day. Thus, for the duration of the strike, passengers departing locally from Frankfurt will not be able to use the security checkpoints to get to their flights. We therefore strongly advise all originating passengers from Frankfurt to avoid coming to the airport. Please contact your airline or travel operator as soon as possible for information on your flight.

Transfer processes for connecting passengers in the transit area will still largely be possible. Nevertheless, transfer passengers should also expect disruptions and delays due to the strike activities.

We kindly ask all affected passengers for their understanding.


 

 

 

  изявление на Луфти

Flights from Frankfurt on 15 March

Due to a strike by the security staff at Frankfurt Airport on 15 March, there will be massive restrictions for passengers planning a journey commencing in Frankfurt on that day.

Passengers will not be able to change from the public area to the security area in Frankfurt. For this reason, it will not be possible for local passengers to depart from Frankfurt. 

You have a journey commencing in Frankfurt on 15 March?

You can rebook free of charge on any other Lufthansa Group flight (Lufthansa, SWISS; Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Eurowings Discover, Air Dolomiti) until 20 March. Please use our online rebooking service. A change of the flight routing in the ticket is not permitted. If you wish to have your ticket refunded, you can also submit this via the online service.

Please do not come to Frankfurt Airport on 15 March. It will not be possible to depart on this day, even if your flight is shown as not cancelled and you may be able to check in via an online portal.

The same applies to guests travelling to Frankfurt via Lufthansa ExpressRail. Here, too, there is no possibility of boarding at the departure gate.

You are transiting via Frankfurt on 15 March?

Lufthansa plans to offer a regular flight schedule via Frankfurt. If you only change planes in Frankfurt, you can start your journey as usual. We kindly ask you to check the status of your flight before you start your journey. Please also reduce your hand luggage as much as possible to allow for a quick check-in at the security checkpoints in the transit area in Frankfurt.

Please do not leave the transit area in Frankfurt under any circumstances. It will then no longer be possible to return to this area to your departure gate.

Do you have a flight that ends in Frankfurt on 15 March?

There are no restrictions at Frankfurt Airport for travellers disembarking in Frankfurt. However, please also check the status of your flight before you start your journey.

Are you travelling to Frankfurt with an LH Express Rail / Bus ticket and have a connecting flight?

Unfortunately, the regulation for local passengers also applies to you; there is no access to the passenger area. Please rebook your travel dates as described in the chapter above.

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Някой скоро да е минавал през Франкфурт (след Шенген)? 

Имам 1 час трансферно време, полетите са на един билет, на LH, но втория полет е на друга компания. 

Въобразявам си, че трябва да ми стигне времето, но все пак - да знам колко да бързам 😉 

(питам, защото преди влизането ни в Шенген и 2 часа можеше да не ми стигнат)

Връзка към коментар
преди 14 минути , Lyubina каза:

Някой скоро да е минавал през Франкфурт (след Шенген)? 

Имам 1 час трансферно време, полетите са на един билет, на LH, но втория полет е на друга компания. 

Въобразявам си, че трябва да ми стигне времето, но все пак - да знам колко да бързам 😉 

(питам, защото преди влизането ни в Шенген и 2 часа можеше да не ми стигнат)

 

Преди 10 дни, двата полета бяха на LH с 1 час престой. Първия ни полет закъсня с 30 мин и пак успяхме, естествено багажът ни не успя. Втория гейт беше сравнително далече и се наложи да потичаме малко. 

 

Според мен ако нямаш чекиран багаж няма да имаш никакъв проблем.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Е, аз съм до близка дестинация и има и по късни полети, та се надявам, че дори и да не успеят с чекирания багаж, ще ни го докарат в рамките на деня. 😀

Но за всеки случай ще сложа нещо от първа необходимост в ръчния. 

Връзка към коментар

Единствената причина за притеснение е само ако първия полет закъснеее.

 

Това че има по късни полети не е гаранция. Преди месец точно там ме пренасочиха за 3тия възможен напред във времето(но ме компенсираха с хотел Мелиа).

 

Единственото във вашия случай което е добре да направите е сайта на летището. Вижте кой къде каца и от къде излита , за гейтовете говоря. Рядко променят гейтовете. Сайта има много добра навигационна карта и ще разберете колко метра и минути ще е пътя. Ако са шенгенски няма да има проверки , включително и секюрити няма да има .

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Lyubina каза:

Някой скоро да е минавал през Франкфурт (след Шенген)? 

Имам 1 час трансферно време, полетите са на един билет, на LH, но втория полет е на друга компания. 

Въобразявам си, че трябва да ми стигне времето, но все пак - да знам колко да бързам 😉 

(питам, защото преди влизането ни в Шенген и 2 часа можеше да не ми стигнат)

Аз летях  преди три седмици, имах 50 мин. между двата полета. Първият закъсня с 20 минути и разстоянието между гейтовете не беше малко ( около 10 -12 мин) но се справих без проблем. Нямах време за шопинг, но се преживява 😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Live:

 

Всъщност, бяхме с автобус. Полетът беше съвсем на време,  стигнахме без тичане, даже имах време за цигара ☺️, и накрая чакаме (все още), защото вторият полет още го товарят 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.