Прескочи до съдържание

Трансферно време на летище Франкфурт/FRA/


Препоръчани мнения

преди 12 часа, stanimir каза:

Дано , но преди година още я имаше , като при това се образуват огромни опашки и само сериозното закъснение на презокеанския полет ме спаси да го изпусна.Шенген , менген ...все тая -  редиш се отново на секюрити за свързващ полет.

 

Това е така, защото си сменял терминал и по всяка вероятност презокеанския е бил от Терминал D. Сега при кацане с шенгенски и свързващ шенгенски не се налага повторна проверка, а също така и придвижването между гейтовете е сведено до минимум ако става дума за полети обслужвани от Луфти...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, adreno каза:

Не е далече - малко по-далеч е отколкото софийското до центъра.

На 20 минути е до центъра , като есбан има през 15 минути. Може и с влак регионален.

Напълно достатъчнo, за да имаш 3 часа за разходка.

 

За излизане и влизане в летището се губи време - зависи от кой терминал си, дали ще минаваш паспортна проверка итн.

 

Букни си час за минаване на секюрити предварително: https://www.frankfurt-airport.com/en/airport-guide/check-in-and-luggage/fra-smartway.html

 

преди 13 часа, stanimir каза:

Има няколко градчета на минути от летището и там може да убиеш време в разходка покрай  водата и хапване. По-добре отколкото да стоиш часове на терминала или в бизнес салона.Kelsterbach е на няма и десет минути с S-bahn 

 

https://www.google.com/search?q=Kelsterbach&oq=Kelsterbach&aqs=chrome..69i57j69i60l3.957j0j9&client=ms-android-xiaomi-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&chrome_dse_attribution=1

Благодаря!

 

Не знам защо останах с впечатлението, че е доста отдалечено.

 

Заслужава ли си да се отиде до Франкфурт или по-близкият вариант е по-удачен? Пътувам за Перу през Богота и предполагам ще ми трябва поне два часа преди полета да дойда на летището заради проверките, а хич не ми се стои 6 часа на летището. Разбира се и ако няма закъснения от България.

Връзка към коментар
преди 14 часа, searus каза:

И преди трябваше и наново през секюрити да се минава, надявам се, че тази глупост я няма вече...

Когато летях май месец (поне за шенгенски полети) нямаше втора проверка на секюрити. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 11.09.2024 г. в 10:17, Plamsi каза:

Здравейте,

 

Тъй като ми предстои за първи път да пътувам през Франкфурт, бихте ли препоръчали как мога да убия времето за 6 часов престой?

 

Доколкото видях летището е доста далеч от града и излизане от него не е препоръчително и няма и смисъл.

Ако говорим за FRA , основното голямо летище . Може да използвате влакчето между терминал 1 и 2 за разходка . На терминал 2 има тераса на последния етаж с добра гледка към пистата . Преди входа за терасата има малък музей.  В него има едно две неща на БГА Балкан. Преди терасата има 5,6 заведения за хранене като малък парк е . 

 

Ако пътувате между от терминал 1  , в секюрити зоната при гейтовете която е  огромна има не малко заведения.  

 

Летището предлага тур обиколка с автобус , и други развлекателни неща разгледайте сайта на летището за подробности .

 

6 часа е достатъчно да разгледате летището . 

 

Връзка към коментар
На 14.09.2024 г. в 16:34, Alexander каза:

Как ли няма да седя 6 часа на летището...

Пътя до града е 30мин в посока с влака, колко и да се запаси човек с време, ще има поне 2-3 часа чисти да се разходи.

Реално до центъра (спиркиTaunusanlage или Hauptwache) се стига за 15 минути с линии S8, S9. Движат се на всеки 15 минути.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Кратък update за вътрешно-шенгенски трансфер на Франкфурт: отне ми точно 7 минути да "прелетя" от гейта на който кацнахме до следващия. 

Поксле имах време да изпуша една цигара, да си взема сандвич (и да го изям, защото на всичкото отгоре следващия полет закъсня).

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.