Прескочи до съдържание

Барселона


polina_peneva

Препоръчани мнения

 Здравейте , 

 

Съвсем на скоро получих подарък - екскурзия до Барселона ( за 15-17.05.18г ). 

Кацаме на Ла Прат и спим в  Hostal Sants ,който е на Placa de Sants . 

Много ще съм Ви благодарна ако ме ориентирате как ще е най-добре да стигнем от легището до хотела. 

Кое си заслужава за това кратко време да се види и кое не?

Мисля единия ден на обиколим с Barcelona Bus Turistic,какво мислите ? 

Исками се да посетим и някой Барселонски бар хаха ,и да опитаме колкото се може повече от каталунската кухня. 

 

Ако знаете всякакви други тънкости и интересни неща свързани с Барселона ще се радвам да ги споделите. 

 

Ще съм ви благодарна ако споделите каквато и да е информация! 

Връзка към коментар

Здравейте! 

От летището до центъра пътувахме с аеробус http://www.aerobusbcn.com/en Спира на пл. Каталуния, това е на практика центъра. От там можете да се придвижвате с метрото, има едни много удобни карти за метрото за 10 пътувания и може да се ползват от няколко човека. 

Задължителна е разходката по Рамбла /от пл. Каталуния/, на Рамбла посетете Бокерия, това е пазарче, има страхотни магазинчета за храна, пиене. 

Много ми харесаха и двете къщи на Гауди - каза Мила и каза Батло. Те са по улица Грация, отново тръгва от пл. Каталуния :)

 

Весело изкарване

 

Връзка към коментар

https://www.barcelona-tourist-guide.com/en/transport/stations/estacio-sants/barcelona-sants.html

 

Съвсем близо сте до гарата. Оттам с влака се отива до летището. Мисля, че ползвахме картата с 10 билета - по един на пътник.

 

Вижте работното време на пеещите фонтани. За 4 дни в Барселона не успяхме да ги видим. Дано има шоу докато сте там.

 

Ако искате да се повозите на фуникуляра, бих препоръчала началната ви точка да е хълма Монтжуик. Там няма опашка. Откъм плажа чакахме сигурно 2 чАса, за да се качим.

Редактирано от achieva
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.