Прескочи до съдържание

Общи промоции и разпродажби


macf1an
Съобщението е добавено от macf1an

 

 

А ти, Магеланецо, погледна ли списъка с авиокомпании, преди да публикуваш офертата тук ?

 

 

 

 

Препоръчани мнения

преди 36 минути , neuromancer каза:

Цената е страхотна, но поне засега не може да се лети през Шенген за Щатите, нали?

Не може през Шенген. Български граждани се допускат на територията на САЩ, но засега България е в  групата на високорисковите държави и  гражданите и подлежат на 14 дневна карантина (определя се на щатско ниво). 

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/map-and-travel-notices.html

 

В момента повечето авиокомпании предлагат flexible билети с възможност за една безплатна промяна( дори в най-евтините класове ), което не съм сигурен че е възможно за полети закупени през ОТА, или по-вероятно ще е срещу определена такса за услугата. 

 

Връзка към коментар

абе много вода ще изтече, ама ограниченията ги сложиха бързо, а хич не бързат да ги махат.

Понеже трябва да ходя по работа в Щатите, и оттук не мога, обмислям да отида в България, да стоя 14 дена и после към Щатите. То ходенето беше за юли и го отложихме за януари, та сега трябва или да организирам нещо или да го отлагаме пак. 

А като гледам какви драми имаше с посредниците ми се ще да ги избегна или поне когато купувам билета да няма ограничения, ако още в момента на покупката има - вероятността да закъсам е много голяма.

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

абе много вода ще изтече, ама ограниченията ги сложиха бързо, а хич не бързат да ги махат.

Понеже трябва да ходя по работа в Щатите, и оттук не мога, обмислям да отида в България, да стоя 14 дена и после към Щатите. То ходенето беше за юли и го отложихме за януари, та сега трябва или да организирам нещо или да го отлагаме пак. 

А като гледам какви драми имаше с посредниците ми се ще да ги избегна или поне когато купувам билета да няма ограничения, ако още в момента на покупката има - вероятността да закъсам е много голяма.

Ако правилно разбирам, ще имаш 14 карантина в България и 14 дни карантина в САЩ. 

А как стои въпроса с пътуване от Европа (от София през Барселона) през Канада до САЩ?

Връзка към коментар

абе аз 14 дни на влизане в САЩ от България не ги видях написани (то дори да има карантина аз ще съм там по задължение, не за удоволствие, така че предполагам, че мога да свърша работата и да си тръгна, а дори да не мога да обикалям ще го преживея), а в България ми е все едно, а и доколкото четох с един PCR тест се спасяваш от карантината... 

ама засега съм приел, че няма да го бъде и януари

 

 

От България до САЩ в момента трябва да не се минава през Шенген, дори и само прекачване да е, според официалните комуникации от посолството. Може и да го махнат това ограничение, ама кога, нямам идея. Аз бих го направил не през Барселона, а през Турция или Катар, или Сърбия, ако сърбите още летят до Щатите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За Илиной не съм проверявал, но за Ню Йорк е това :

 

https://www.governor.ny.gov/news/no-2051-quarantine-restrictions-travelers-arriving-new-york

 

"travelers entering the United States from any country with a CDC Level 2 or Level 3 health notice shall be required quarantine for a period of 14 days consistent with Department of Health regulations... "

 

 

Абониран съм за разни новинарски емисии и същото ми попадна за Аляска и Флорида. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Дани Магелани каза:

Ако правилно разбирам, ще имаш 14 карантина в България и 14 дни карантина в САЩ. 

А как стои въпроса с пътуване от Европа (от София през Барселона) през Канада до САЩ?

 

Към момента Канада е затворена за пътници, които не са канадски граждани или резиденти. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@neuromancer Сърбите не се спирали да летят до JFK , естествено са разредили честотата. Зимата правят две или три честоти , а ако имаш мили в ГОЛ, може да ги използваш за бизнес класа през портала на Етихад. Еднопосочен е ориентировачно около 60000мили/600$ ...

Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

 

Към момента Канада е затворена за пътници, които не са канадски граждани или резиденти. 

Благодаря! Отлежава ми един билет с отворени дати Барселона- Монреал- Бостън и обратно. Трябва да бъде догодина до юни, че ми изтича американската виза.

Връзка към коментар

@Дани Магелани Американска туристическа/бизнес виза супер лесно се подновява по пощата , ако старата все още не е изтекла. Отнема само седмица да се изпратят по куриер и после да се получи паспорта обратно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , stanislavpp каза:

@Дани Магелани Американска туристическа/бизнес виза супер лесно се подновява по пощата , ако старата все още не е изтекла. Отнема само седмица да се изпратят по куриер и после да се получи паспорта обратно.

Да. И аз мисля така да постъпя. Бизнес виза е. Дано не е проблем, че ще искам туристическа!

Но знае ли човек какво ще стане?

Връзка към коментар

Във връзка с офертите на SF, които се публикуват в темата - добре е да се провери какво се случва, когато сменим началната точка на пътуването с родно летище. 
Например, за датите 11.03-19.03.2021 от Рим до Торонто цената е 351, но ако сменим FCO с SOF, изскача оферта с по-ниска цена и се пътува от София.
 image.png.ccade4ee8415611f00a2e57067b311b5.png
-> 

image.png.1d9a211bdcb8e76e3ac6b646dea88015.png 

Поиграх си и с други маршрути и дати, разбира се, не се получава винаги, но е добре да се има предвид. 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

За май месец излизат същите цени за доста дати (не знам дали може да мине за промоция) :

image.png.81ea44e16da70097908f96ee81aa8571.png

Когато и времето в Канада трябва да е по-хубаво ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 31 минути , jorocontrola каза:

За май месец излизат същите цени за доста дати (не знам дали може да мине за промоция) :

image.png.81ea44e16da70097908f96ee81aa8571.png

Когато и времето в Канада трябва да е по-хубаво ...

През кой сайт излизат тези цени?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Приятни цени от София до Торонто продължават да се намират, през различни търсачки (най-добре австрийският, а също и австралийският) jetcost, както и skyscanner и др.   С по едно прекачване във Франкфурт, Виена, Мюнхен . 


Много дати до юни месец, пример: 14-22.06.2021   268€

 image.png.228fc4ccef5791261252b41ca6340f79.png

За онези магеланци, които проявяват интерес с какви птички се лети - допълнителен бонус - за полетите FRA-YZZ са заложени B747 (the Queen of the Skies) , които, както е известно, ще летят все по-рядко и са на доизживяване :to_take_umbrage:, като много АК вече ги свалиха или предстои скоро да ги свалят от служба.  По последни данни само 5 АК все още ползват общо 30бр. B747-400  и само 3 АК ползват общо 36бр. B747-800 (за полети с пътници).  

 

Иначе ако някой се притеснява от посредници, директно от Луфти билетите могат да се купят за около 641лв. (~327€ )


image.png.9717ad452ae513524e2f40ad21182716.png



 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

   От Мадрид или Лисабон до Fernandode Noronha  

 

Хубаво е сутрин с кафето вместо за броя на заразените по света и у нас  човек да намери такава оферта 🙂 .

Не съм я разигравал все още .

Най доброто време за посещение на архипелага е сухия сезон от август до януари . Най добър дайвинг септември и октомври .

Бразилия е отворена . Връщането в Европа е проблем . 

Приятен ден на всички . А на по смелите " adelante gavilanes " 🙂 .

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към коментар

Много яко място. Специално за острова се иска тест. Има ограничения за времето на престой, защото е защитена зона, не знам сега дали са в сила. На връщане няма да може да влезете в Испания, така че планирайте веднага прекачване към България и само ръчен багаж...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, stanimir каза:

10 - 14 дни карантина  заради там се преживяват. 

Матеев сигурно вече е купил. 

Мисля, че поне в България след отрицателен тест карантината пада, поне преди време така беше.

Иначе острова е малък и с изискването за тест предполагам, че риска от заразяване там е много малък. Разбира се дотам се прекачваш 3-4 пъти

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Пускат едномесечен въздушен коридор от Испания към Доминикана

 

Oт началото на декември до 2-ри януари ще има полети с Еърбъс А350 на авиокомпанията Evelop от Мадрид до летището в Пунта Кана. След това полетите ще бъдат ограничени до 20 март. Намират се цени от 725 евро на човек за 7-дневна ол инклузив ваканция, като за НГ има полет на 26-ти декември на цена 755 евро. Само не знам дали има риск с пътуването до Мадрид и да не те хванат в карантина.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
преди 13 часа, crazyhorse каза:

Промоция на Canaryfly-полети от 5 евро!

https://www.canaryfly.es/super-ofertas

 

Промото е от поне 2 месеца, 5 е за резиденти, 20 евро е за останалите, с таксите 28.68е, с безплатни места. Закупени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Barcelona, Spain to Cancun, Mexico for only €312 roundtrip (Aug-Mar dates)

 

DEPART:
Barcelona, Spain

ARRIVE:
Cancun, Mexico

RETURN:
Barcelona, Spain

DATES:
Availability from August 2021 to March 2022 (excluding Christmas/New Year)

Example dates: 
30th Aug – 6th Sep
8th-15th Sep
20th-27th Sep
29th Sep – 6th Oct
11th-18th Oct
20th-27th Oct
1st-8th Nov
10th-17th Nov
22nd-29th Nov
1st-8th Dec
12th-19th Jan
24th-31st Jan
2nd-9th Feb
14th-21st Feb
23rd Feb – 2nd Mar

and more…

STOPS:
Mexico City

AIRLINES:
Aeromexico

 

https://www.secretflying.com/posts/barcelona-spain-to-cancun-mexico-for-only-e312-roundtrip/

 
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.