Прескочи до съдържание

Игра на MasterCard


Препоръчани мнения

Девойката у дома е получила покана да се присъедини в пътуването на победител в някаква игра.

Шашкането е на тема "лични данни" от нейна страна, а от моя - пътуване до Киев

 

Полученият мейл е следния:

 

Цитат

Здравейте,

 
Както говорихме по телефона, искам още веднъж да Ви съобщя, че Вие спечелихте голямата награда в кампанията на Mastercard и BGmenu, а именно 2 билета за финала на Шампионска лига в Киев на 26 май, с включени самолетни билети и хотелско настаняване. Пътуването ще се състои на 25.05 до 27.05.2018 г.
 
https://bgmenu.com/bg/mastercard

За да уредим детайлите по пътуването Ви, ще имаме нужда от Вашите и на Вашия придружител данни днес. 
Моля имайте предвид, че за пътуването Ви ще е необходим паспорт, тъй като Украйна не е член на ЕС.
 
Данните са:
Три имена
ЕГН
Номер на лична карта, дата на издаване и от кое МВР
Номер на паспорта
Адрес по лична карта
 
За самата награда ще издадем служебна бележка за данък върху наградата спрямо закона за данък доход върху награди. Сумата на данъка ще бъде внесена от нас към бюджета. Вие няма да дължите нищо за нея! Едиснтвено трябва да подадете служебната бележка към НАП в годишната Ви декларация, което се подава до април 2019 година.
 
Оставам на разположение за всякакви допълнителни въроси от Ваша страна.
 

Та значи, с оглед на спешността изразена в мейла аз нещо лекинко се притеснявам.

Вие какво мислите?

  • Браво 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Ами не, доколкото знам от нея се искат само личните данни.

Сега ми изпрати и условията, на мен ми звучат обичайно и не би трябвало да има уловка, ама аз съм недоверчиво същество :) 

 

 

Редактирано от Lyubina
Връзка към коментар

А защо не звъннете в банката? Тука пише, че по телефон ще се обаждат.

 

Бях дала линк с условията на играта, но не се отваря.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 8 минути , Lyubina каза:

Девойката у дома е получила покана да се присъедини в пътуването на победител в някаква игра.

Шашкането е на тема "лични данни" от нейна страна, а от моя - пътуване до Киев

 

Полученият мейл е следния:

 

Та значи, с оглед на спешността изразена в мейла аз нещо лекинко се притеснявам.

Вие какво мислите?

Мъстъркард са сериозна компания-познавам ръководството им в София и мога да Ви успокоя, че всичко с личните данни ще бъде наред. В случая те са необходими за издаването на служебна бележка за платен данък върху награда. Въпросният документ съдържа тези атрибути и няма как да бъде издаден без тях. Както са Ви обяснили дъщеря Ви не дължи нищо към бюджета, защото данъка кще плати и внесе Мастъркард. Но наистина догодина трябва да подаде данъчна декларация и вътре да посочи наградата, стойността и и приложи служебната бележка за платения данък. 

Колкото до Киев - за съжаление мисля, че по-големите - ако изобщо ги имате- опасения са за украинската столица...

Връзка към коментар

Обадили са се по телефона на спечелилия играта.

Тя самата не е печеливша, просто са я поканили като втори човек.

Но това не е проблем, и ако се налага, ще подаде декларация :) и тя.

Общите условия по играта ги имаме.

 

Личните данни ги искат от някаква компания McCann София, с адрес ул. Калиакра 7

Тази компания няма сайт (или поне не успях да открия такъв) . А човекът, който се е свързал с тях се представя като Account Manager и е посочен само мобилен телефон за връзка и е-mail адрес. 

Връзка към коментар

@AlexandraKo, не е това играта, но няма значение :)

 

@Gentleman Basta, това е фирмата, но адресът им не е същия, а когато се опитах да се обадя на посочения в сайта за България телефон, такъв изглежда не съществува.

Както и да е, спечелилият се е обадил на организаторите и те потвърдили, че е така, и няма проблем.

 

А меракът да се ходи на мача е голям. Та, май ще се рискува.

Връзка към коментар
На 5/10/2018 в 14:03, Lyubina каза:

McCann София, с адрес ул. Калиакра 7

McCann са една от най-големите световни рекламни агенции. Това е българското им представителство (скоро си сменяха офиса).

https://m.facebook.com/McCann-Sofia-604055093103693/

 

Те най-вероятно водят рекламната кампания на Мастъркард.

 

Успех с пътуването.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Така, на пръв поглед всичко е уредено: пътуване, хотел, билети, трансфери ... обаче аз имам въпрос относно влизането в Украйна. Паспорт - ясно. Пари - обмяна в България. Обаче пишело, че трябва да докажат наличие на определена сума за всеки ден престой в Украйна. Тя си взела някакво уверение от банката, което обаче е на български.

Следва ли този документ да бъде преведен, и ако да - на какъв език?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.