Прескочи до съдържание

Светославов

Препоръчани мнения

Здравейте приятели,

Затънал до гуша в битовизми, без малко да забравя, че на 12-ти тм летим за Неапол и от там на "базов лагер" в Соренто :) 

Преди доста време бях нахвърлял едно планче:

1 ден в Соренто, като смятам да ползваме sali-scendi бусът за първоначално запознаване и след това да отделим повече време на неща, които са ни се сторили интересни. Пътем при прибиране от някъде също ще има време за Соренто, след залез примерно; Този ден е и резервен, ако излезе нещо много съблазнително; 

1 ден Неапол. Ясно ни е, че няма да е  достатъчен, но колкото, толкова. 

1 ден Капри. Щеше ми се Прочида, но много път "туда и обратно", няма директно фери;

1 ден "Пътеката на боговете". Дано времето е с нас. 

1 ден Позитано. Up and down :) Дано улучваме правилните стълбища, че имало и "забити", водещи до вход на вила или подобно. Разходка по " Il sentiero degli innamorati" с възлюбената. Уж да е лежерно моткане, може би горе-долу по средата на височайшата ни визита по тези краища;

1 ден Амалфи и Равело, двете вили, обратно пеша до Амалфи.

На прибиране - през Салерно, Казерта и от там за Неапол.

Не в този ред, а на място ще се подреди. 

На мен лично ми звучи малко шаблонно, но първо, че нямах много време за подготовка и второ, това е първото ни ходене по този край и решихме да подходим по-консервативно, каквото и да значи.

Ако ми помогнете с малко конкретика по дните, но без големи промени, че няма време, ще съм благодарен.

ПП за времето гледам в два сайта - ilmeteo.it и meteo.it. Да имате преки впечатления, че да речем единият е "по-добър"?

Редактирано от Светославов
Връзка към коментар
Здравко Ангел

Като цяло планът ти е идеален и доста лежерен, ние го правихме същото. Но направихме Капри и Позитано в един ден, а пък имахме ден за Везувий и Помпей. Ако не сте си резервирали всички нощувки в Соренто, може последната да останете в Салерно - много е приятно.

Връзка към коментар

Благодаря за включването. 

Везувий и Помпей отпаднаха още в начален етап, с твое/ваше позволение ще си спестя аргументацията.  Да, ще ни се да е лежерно, че наистина имаме нужда да разпуснем. Затова и Капри и Позитано са за по ден. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.