Прескочи до съдържание

Колко дни в градовете на Андалусия


Препоръчани мнения

Зароди ми се идеята да отидем септември до Андалусия. Мечта ми е отдавна.

Та, организацията все още е в много суров вид в главата ми. Даже не знам колко дни. Но да кажем, че нещо такова мисля. 

 

Кацане в Севиля, от там или кола под наем, или еднодневно ходене с обществен транспорт до Кордоба и Кадиз (заслужава ли си Кадиз?). Разбира се, време и за Севиля. 

След това предвижване до Малага. Време за Малага и от там до Гранада. 

По-скоро май ще сме базирани в Севиля и Малага и ще пътуваме с общ.транспорт. Аз не обичам да разхвърлям багаж и после, след 1-2 дни пак да го събирам, да търся хотели в 100 различни града и т.н.

 

Питането, по-скоро ми е, за по колко дни на град си заслужава? Знам, че е относително за всеки, но все пак...

 

Разбирам, че Андалусия не се изчерпва само с тези градове, но аз нямам много отпуск и не може да си позволим 14 дни обиколки. Та, затова, като за първо ходене, на тези съм се спряла. Колебая се за Кадиз само.

 

Приемам мнения всякакви.

Редактирано от fam
Връзка към коментар
преди 22 часа, fam каза:

Зароди ми се идеята да отидем септември до Андалусия. Мечта ми е отдавна.

Та, организацията все още е в много суров вид в главата ми. Даже не знам колко дни. Но да кажем, че нещо такова мисля. 

 

Кацане в Севиля, от там или кола под наем, или еднодневно ходене с обществен транспорт до Кордоба и Кадиз (заслужава ли си Кадиз?). Разбира се, време и за Севиля. 

След това предвижване до Малага. Време за Малага и от там до Гранада. 

По-скоро май ще сме базирани в Севиля и Малага и ще пътуваме с общ.транспорт. Аз не обичам да разхвърлям багаж и после, след 1-2 дни пак да го събирам, да търся хотели в 100 различни града и т.н.

 

Питането, по-скоро ми е, за по колко дни на град си заслужава? Знам, че е относително за всеки, но все пак...

 

Разбирам, че Андалусия не се изчерпва само с тези градове, но аз нямам много отпуск и не може да си позволим 14 дни обиколки. Та, затова, като за първо ходене, на тези съм се спряла. Колебая се за Кадиз само.

 

Приемам мнения всякакви.

За Кадис не бих се колебала - прекрасен е.

Има един  исторически роман на Артуро Перес-Реверте, където градът е главният герой - Обсадата се казва.

Ако го прочетеш, на всяка цена ще поискаш да го видиш. В Кадис има всичко - и история, и красиви паркове, и плажове. Но Андалусия не е за веднъж - там човек се връща много пъти и все има още и още...

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 12.05.2018 г. в 10:29, fam каза:

Зароди ми се идеята да отидем септември до Андалусия. Мечта ми е отдавна.

Та, организацията все още е в много суров вид в главата ми. Даже не знам колко дни. Но да кажем, че нещо такова мисля. 

.......

Питането, по-скоро ми е, за по колко дни на град си заслужава? Знам, че е относително за всеки, но все пак...

 

Разбирам, че Андалусия не се изчерпва само с тези градове, но аз нямам много отпуск и не може да си позволим 14 дни обиколки. Та, затова, като за първо ходене, на тези съм се спряла. Колебая се за Кадиз само.

 

 

Виж моята тема за Кадиз: https://magelanci.com/forums/topic/12215-мнения-за-кадиз/  

След мненията, които получих, резервирах веднага. На снимки Кадис ми изглежда прекрасен град. 

 

По колко дни всеки град заслужава зависи колко можеш да си позволиш. Ние ще направим 15 дни в Испания през юни, като идеята ми е да видим Андалусия, където не сме ходили, и Мадрид за втори път, защото ми стана любим след като изкарах там 10 дни миналия октомври. Сега не си представям да ида в Испания и да не мина през Мадрид :). Но нямам търпение да видя Андалусия и най-вече Севиля. Ние решихме, че като за първи път ще отделим по 3 дни на Севиля, Кордоба и Кадис. Дали са малко ще кажа след месец. Но ние не сме от препускащия тип туристи, обичаме по-спокойно да вървим и да имаме време да усетим мястото.

 

Редактирано от Jenbel
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Понеже казваш, че имате малко дни, без да се знае колко точно, разпределението ще включва и проценти :)

 

Кадиз, Херез, Кордоба - по 1 ден, ако решите да ги правите. Вземете си кола според мен за да сте по-гъвкави, макар че паркирането може да е предизвикателство. 

Севиля - 50% от остатъка

Гранада - 30% от остатъка

Малага - 20% от остатъка

 

Аз така бих ги направил като груба идея. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След питането ми тука, попрочетох във форума, така че, горе-долу и  моето разпределение ще е нещо такова.

Може би 7-8 дни пълни ще са.

Още се колебая за Кадиз, за сметка на някой друг град.

 

Jenbel , иначе прочетох и твоята тема.

 

Благодаря ще продължа с четенето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Георги каза:

Вземете си кола според мен за да сте по-гъвкави, макар че паркирането може да е предизвикателство. 

...

Паркирането направо си Е предизвикателство! :lol: Само като се сетя колко трудно паркирахме в туристическите места около Мадрид (Толедо, Сеговия, Консуегра, Аранхуес и др.) - мога да си представя същото или по-зле в Андалусия, която сигурно е най-посещаваният регион в Испания. 

 

fam, относно транспорта, ако пътуваш от София, може да погледнеш полетите до Малага, защото има директни такива на България Ер и на WIZZ.  

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата година направих подобна разходка и разпределението на дните ни бе следното:

3 дни в Гранада, 3 дни Севиля, 1 ден за Кордоба, 1 ден Ронда и 2 дни Малага ...

Паркирането си е истинско приключение - в повечето случаи намирахме само платени паркинги и то на 10-15мин от апартамента..

Връзка към коментар

По отношение на дните - горе-долу подобно на горните мнения: Севиля - 2-3 дни; Гранада 1,5-2 дни; Кордоба - 1 ден.

Не съм бил в Кадиз.

 

Също препоръчвам ползването на кола - удобно е, а и може да се мине пътьом през доста други интересни места. Паркирането не е чак толкова трудно: има доста големи паркинги извън идеалния център, на около 10-15-20 минути пеша. Ние бяхме по време на Semana Santa и се справихме без проблем. Разбира се това леко натоварва бюджета, но ако сте повече хора е изключително удобство.

 

 

 

Връзка към коментар

Аз мисля да обиколя 10 града в Андалусия вкл Гибралтар, но с рейс или влак. Нямам намерение да карам в чужда държава, не ми е тръпка. Но това ще е следващия октомври, че сега имам други неща за ходене :)

Моят план е кацане в Малага - Ронда, Гибралтар, Кадис, Херес, Севия, Кордоба, Хаен, Гранада и накрая Алмерия. 

Мисля, че за 14 дни ще може да ги видя всичките, а колкото до това, че е хубаво да се върнеш пак - има толкова мн места по света, които няма да може да видиш. Аз предпочитам като съм някъде да видя максимално и след това други места. Да, винаги е добре, ако може да отидеш пак където си бил и е хубаво, но...мн си зависи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 5/16/2018 в 11:29, poliglota каза:


:)

Моят план е кацане в Малага - Ронда, Гибралтар, Кадис, Херес, Севия, Кордоба, Хаен, Гранада и накрая Алмерия. 

 

Ние този маршрут горе долу го направихме преди месец, но преди Ронда беше Сетенил де лас Бодегас, а след Гранада на път за Малага-Нерха и Гуадикс.

Хаен и Алмерия ги пропуснахме.

Това за 8 дни и с кола.

Много хубаво беше!

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)
На 5/14/2018 в 15:26, Jenbel каза:

fam, относно транспорта, ако пътуваш от София, може да погледнеш полетите до Малага, защото има директни такива на България Ер и на WIZZ.  

 

Да, от София пътуваме. Точно затова вероятно кацането ще е в Малага, да си спестим прекачането поне в едната посока. Но ми се ще излитането да е от Севиля.

Миналата седмица имаше много приятни оферти като цени за самолетни билети за юли. За съжаление ние не можем тогава.

Или ще е втората половина на август. или септември.

Благодаря за препоръките за броя дни. Ще ги взема предвид.

Редактирано от fam
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Значи, купихме билети за периода 04.09 - 13.09. Имаме 8 пълни дни, тъй като на 04.09 полетът каца ок. 22ч. А на 13.09 излитаме доста рано.

Та, тези 8 дни мисля да ги разпределя по следния начин:

 

2 дни - Малага (там кацаме)

2 дни - Гранада

2 дни - Севиля

1 ден - Кордоба

1 ден - Херез или Хуелва, или Кадис - тука вече се чудя. А може и този трети ден да остане за Севиля и да не пришпорваме нещата. Зависи как ни се стори и дали решим, че ни харесва. Летим наобратно от Севиля.

 

Добре ли ви се струва. Отворена съм към препоръки.

Връзка към коментар

Добре е плана, повечето хора искат да видят и някои малки селца, не вижда да си ги писала.

За последния ден зависи каво искаш да видиш, Уелба е по-нов голям град, докато другите два са малки и стари. В Уелба няма кой знае какво, ако не броя репликите на корабите на Колумб, но те не са в центъра така или иначе.

 

Лично аз, бих препоръчал Херес, харесва ми много и има типична андалуска атмосфера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Екстра е и според мен програмата, а някое от малките селца (Ронда е доста класически избор) ще ги вместите с транспорта между градовете. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен трябва да премислиш последния ден, защото разстоянието Кордоба-Кадиз/Херес е два часа и половина (към 260 км) , зависи с какво ще го пътувате, с бързия влак го пътувахме ние толкова. Ако правилно съм разбрала, вечерта трябва да си се върнала в Севиля, защото полетът ти е рано на другия ден, т.е. разстояние Кадис/Херес - Севиля, още 120 км, час и половина. Значи общо към 4 ч. на път, прецени дали има смисъл. Аз препоръчвам да останеш в Севиля (може да разместиш в този случай, Кордоба преди Севиля, а Севиля последна локация). 

На мен Севиля много ми хареса, имахме 3 нощувки, 2 дни и половина и можех още да остана. Имахме много добър апартамент в сърцето на стария град, отлична локация в Barrio Santa Cruz, най-добрия квартал за безцелно шляене и губене в лабиринта от тесни криви улички, с барове и ресторанти един върху друг и Катедралата и двореца на 5 мин. пеша. Още първия ден видях плюсовете на отличната локация. 

За разглеждане на античния град в Кордоба стига 1 ден, пък и е близо до Севиля. 

Кадис ми хареса много, писах веднъж в темата със снимките, а скоро ще напиша повече и в моята тема за Кадис. Един от големите плюсове там е, че е евтино в сравнение със Севиля и Мадрид. 

Накратко, аз съм готова пак да отида в Андалусия по всяко време. А как се яде в тая Испания, ох, как вкусно се яде!!! 😃

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Мисля да го направя и аз 7 дена - като ще спя при приятел в Гибралтар и ще ме вземе от Малага.

Та 7 дни с какъв транспорт са най-удачни да се обикаля?!

Гибралтар, Малага, Севиля, Кордоба, Гранада задължително искам да посетя остават 2 дена за други 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, vinidj каза:

Мисля да го направя и аз 7 дена - като ще спя при приятел в Гибралтар и ще ме вземе от Малага.

Та 7 дни с какъв транспорт са най-удачни да се обикаля?!

Гибралтар, Малага, Севиля, Кордоба, Гранада задължително искам да посетя остават 2 дена за други 🙂

При положение, че ще спиш само в Гибралтар (така подразбирам), то ще имаш известно неудобство и загуба на време като всеки ден да пътуваш в двете посоки. В този случай според мен това много сериозно натежава към колата под наем, която си е най-добрия избор за региона така и така. Ако нямаш някакви причини да не искаш кола, според мен това е изборът. 

 

Друг е въпроса, че всичко ще е много претоварено и ще утрепеш маса време в път. Повечето от изброените градове не са за максимум половин ден, че даже и да търсиш два други. По-скоро мисли в посоката дали да не направите 1-2 нощувки някъде. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Маршрутът е супер, ама, да  си с кола. Иначе, не знам как ще стане.

Например, Ронда, последния път, когато ходихме, си отвъртя цял ден. Докато намерим паркинг за колата, докато се разходим, че да разгледаме Арената, докато похапнем, си стана  късен след обяд.

Ако ще трябва есеки ден да се връщаш в Гибралтар за нощувка, ще загубиш маса време в път.

Връзка към коментар
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

Маршрутът е супер, ама, да  си с кола. Иначе, не знам как ще стане.

Например, Ронда, последния път, когато ходихме, си отвъртя цял ден. Докато намерим паркинг за колата, докато се разходим, че да разгледаме Арената, докато похапнем, си стана  късен след обяд.

Ако ще трябва есеки ден да се връщаш в Гибралтар за нощувка, ще загубиш маса време в път.

Определено ще е с кола и всеки ден в новия град няма как.

Връзка към коментар

До Кордоба и Гранда са 5-6 часа път на ден, плюс времето за влизане, излизане и паркиране.

Ако пък влизате и излизате от Гибралтар още време и за това и ще минете 7 часа в път със сигурност.

 Приятеля в Гибралтар ли живее или в съседното Ла Линеа?

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.