Прескочи до съдържание

Колко дни в градовете на Андалусия


Препоръчани мнения

преди 11 часа, Alexander каза:

До Кордоба и Гранда са 5-6 часа път на ден, плюс времето за влизане, излизане и паркиране.

Ако пък влизате и излизате от Гибралтар още време и за това и ще минете 7 часа в път със сигурност.

 Приятеля в Гибралтар ли живее или в съседното Ла Линеа?

 

 

Алхесирас, не точно Гибралтар.

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Плана е готов въпроса е има ли предплатен мобилен интернет там в Испания-Андалусия и какви са цените?!

Ще отивам и се връщам до Алхесирес повечето дни.

1ден кацане в Малага-Алхесирас и вземане на кола под наем от МалагаКар

2ден Гибралтар

3ден Севиля нощувка (Севиля-Реал Мадрид мача)

4ден Севиля/Херез

5ден Кадиз

6ден Марбея плаж/Ронда

7ден Малага ?!

8ден Гранада ?!

9ден Кордоба нощувка

10ден Мадрид нощувка 

11ден Мадрид-София 

Платените пътища как се плащат и паркингите?!

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар

Има предпатени карти както и у нас, може да си купиш от всеки оператор, цените нямат много разлика и няма смисъл да изследваш подробно, но не знам защо са ти, след като с нашите сим карти имаш безплатен интернет в ЕУ.

 

Платените пътища се плащат на място в брой или карта по реда, билет-плащане, понякога има само плащане за някоя къса осечка. Има си коридори за безкасово плащане както е в цяла Европа, но за там ти трябва специални устройства, всичко е маркирано.

 

Паркингите зависи къде и какви, повечето са с билет на влизане и плащане накрая според престоя, може в брой или с карта.

Връзка към коментар

Аз бях миналата есен в Андалусия, но тъй като пътуването ми беше подарък - младежите организираха всичко, включително нощувките. На практика бяхме гости на приятели на дъщеря ми от Университета, които са си местни. Така че цялата организация май беше на техен гръб 😉 Обиколихме за сравнително кратко време доста места, определено не ми стигна времето за Севиля, но може би тук вината е и моя, че не заявих предварително какво искам да видя. Общо взето бях на принципа "Искам всичко" 🙂 Отделно, че част от времето предвидено за пътешествия и посещения го изкарах болна и по този начин си съкратих пътуването.

Пътувахме и с кола и с обществен транспорт.

От скромния ми опит, мисля че Севиля е градът, на който трябва да се отдели най-много време. Кадис е прекрасен, Кордоба също, Гранада с Аламбра - не мога да ги заменя за нищо. Но аз имам слабост към старата архитектура и история и мога да загубя дни на едно такова място.

Въпреки че може би Гибралтар си струва, със сегашния ми акъл, не бих си загубила времето за него.

Връзка към коментар

Мислите ли, че ако не си закупя билетите за градски транспорт предварително може да се сблъскам с проблем липса на места. Пътуваме средата на октомври.

Другото нещо, за което искам да се допитам до вас е колко време ни е необходимо за Ронда. Чудя се къде да направя последната нощувка. Предпоследния ден пътуваме от Севиля към Ронда. Чудя се в Ронда ли да спим или да си хванем последния възможен транспорт и да спим в Малага. Полета на следващия ден ни е късно вечерта и ако спим в Малага, поне ще можем да освободим хотела в 12 часа и след това да си оставим багажа. От друга страна има ли в Малага какво да правим цял ден?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Eti* каза:

Мислите ли, че ако не си закупя билетите за градски транспорт предварително може да се сблъскам с проблем липса на места. Пътуваме средата на октомври.

Другото нещо, за което искам да се допитам до вас е колко време ни е необходимо за Ронда. Чудя се къде да направя последната нощувка. Предпоследния ден пътуваме от Севиля към Ронда. Чудя се в Ронда ли да спим или да си хванем последния възможен транспорт и да спим в Малага. Полета на следващия ден ни е късно вечерта и ако спим в Малага, поне ще можем да освободим хотела в 12 часа и след това да си оставим багажа. От друга страна има ли в Малага какво да правим цял ден?

Ронда са и достатъчни няколко часа, барабар с обяда. Чаровно градче е, но аз не бих останал цял ден там, особено за нощувка. По-скоро бих се насочил към Малага, където е доста по-живичко. Малага има също интересна архитектура, има и плаж, но не знам кога ще ходиш и дали те влекат такива неща, но общо взето има какво да правиш един цял ден там, определено. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eti* каза:

Мислите ли, че ако не си закупя билетите за градски транспорт предварително може да се сблъскам с проблем липса на места. Пътуваме средата на октомври.

Другото нещо, за което искам да се допитам до вас е колко време ни е необходимо за Ронда. Чудя се къде да направя последната нощувка. Предпоследния ден пътуваме от Севиля към Ронда. Чудя се в Ронда ли да спим или да си хванем последния възможен транспорт и да спим в Малага. Полета на следващия ден ни е късно вечерта и ако спим в Малага, поне ще можем да освободим хотела в 12 часа и след това да си оставим багажа. От друга страна има ли в Малага какво да правим цял ден?

Севиля-2 дни;

Малага - задължително през деня и вечер, разкошно е;

Ронда-половин ден. Там няма какво да се прави повече.

Гибралтар- два пъти съм била и за мен е загуба на време. По- скоро Естепона и Тарифа - 1 ден , защото си заслужава и има какво да се види. Атмосферата е много приятна и уличките с цветята са прекрасни.

Кордоба и Гранада - за мен е задължително с нощувка. 

Марбея на мен специални не ми харесва, много скучен курорт и плажа определено не е топ. 

Пуерто Банус - 1,2 часа разходка на пристанището с някоя напитка е приятно, повече според мен не е необходимо.

Каминито дел Рей , ако планувате- само с предварително закупени билети, иначе няма шанс да се влезе. 

Платените магистрали се избягват без проблем с настройки ма навигацията:)

 

Малага:

 

006CAECC-B35B-4E25-A0F7-4426B43FA907.jpeg

F36A1FBF-B865-41A1-8ECB-F37E641FD3AD.jpeg

7A7E00F7-9217-4BB9-A97B-E75E739206BE.jpeg

21056F44-008A-47CB-B762-52D1E9EEEB76.jpeg

F439CAD1-6C54-41FF-AF9D-901164F92465.jpeg

A05989E8-1666-437A-ABBA-9A7B773FA9A6.jpeg

9B1A07C6-9620-47EC-963E-F127C74F8FAD.jpeg

D4C61C75-9E5F-4674-8E75-FEE9B1B11E4B.jpeg

3C8CA679-893D-448A-A6FC-AEA8E6144F14.jpeg

Вечерна Малага не съм я снимала с телефона и за съжаление не мога да кача снимки. Много е готино. Снощи изкарахме една уникална вечер там 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В Малага препоръчвам с две ръце хотел Los Rosales, има прекрасна гледка към града, но е удобен ако си кола. Иначе е на 10 Мин от летището. 

457AA126-87A7-40E0-B2DF-304614415CF0.jpeg

Не съм се интересувала, може да се провери за безплатен шатъл до летище.

Редактирано от liliya
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние ще се придвижваме с градски транспорт и програмата е следната:

09.10 - кацане късно вечерта в Малага и нощувка в Малага

10.10 - в ранни зори отпътуваме за Гранада

11.10 - Гранада(сдобила съм се с билети за Алхамра)

12.10 - Кордоба

13.10 - Севиля

14.10 - Севиля(имам билети за Алказар)

15.10 - Ронда

16.10 - Малага и прибиране в България

 

Единствено за Кадис съжалявам, но ако го включа, ще настане едно препускане, което смятам, че е излишно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Eti* каза:

Ние ще се придвижваме с градски транспорт и програмата е следната:

09.10 - кацане късно вечерта в Малага и нощувка в Малага

10.10 - в ранни зори отпътуваме за Гранада

11.10 - Гранада(сдобила съм се с билети за Алхамра)

12.10 - Кордоба

13.10 - Севиля

14.10 - Севиля(имам билети за Алказар)

15.10 - Ронда

16.10 - Малага и прибиране в България

 

Единствено за Кадис съжалявам, но ако го включа, ще настане едно препускане, което смятам, че е излишно.

Кадис може да го съчетаете друг път с Алгарве. Така , че не се коси :).

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Eti* каза:

Мислите ли, че ако не си закупя билетите за градски транспорт предварително може да се сблъскам с проблем липса на места. Пътуваме средата на октомври.

Другото нещо, за което искам да се допитам до вас е колко време ни е необходимо за Ронда. Чудя се къде да направя последната нощувка. Предпоследния ден пътуваме от Севиля към Ронда. Чудя се в Ронда ли да спим или да си хванем последния възможен транспорт и да спим в Малага. Полета на следващия ден ни е късно вечерта и ако спим в Малага, поне ще можем да освободим хотела в 12 часа и след това да си оставим багажа. От друга страна има ли в Малага какво да правим цял ден?

Ронда е за няколко часа, въпреки, че ние спахме там, може би за вас е по- добре да отпътувате за Малага. 

От Ронда си купи чанта 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Цвете каза:

Ронда е за няколко часа, въпреки, че ние спахме там, може би за вас е по- добре да отпътувате за Малага. 

От Ронда си купи чанта 🙂 

Да, ще анулирам нощувката в Ронда и ще я заменя с Малага.

За втория съвет, купила съм си приорити, за да има място за допълнителен багаж 😉

Редактирано от Eti*
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.