Прескочи до съдържание

Къде да си оставим багажа в Италия


iMari

Препоръчани мнения

От много време си мисля за подобна тема.Когато пътуваме се случва да имаме дълъг престой на летище между два полета или пък късен полет от друг град,различен от този,където е било настаняването и се чудим къде да оставим куфарите за да може свободно да разгледаме.Пускам темата за Италия,защото и питането ми е такова,но подобни теми за отделни държави може би също биха били полезни.От мерките за сигурност,като че ли не останаха много такива места.

Конкренкретният ми въпрос е знаете ли място за оставяне на багаж в Сиракуза,Таормина,Катания?

Връзка към коментар

Нека темата да е в раздела за Италия, защото въпросите са конкретни.

В Италия обикновено има багажни на гарите, но нямам представа за конкретните градове как е.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 21 минути , Мари Николова каза:

От много време си мисля за подобна тема.Когато пътуваме се случва да имаме дълъг престой ....

подобни теми за отделни държави може би също биха били полезни...

 

Много добра идея! Сещам се 3 летища - Бергамо, Малмьо и Вроцлав с такива възможности.

 

Предлагам темата да бъде "Къде маже да се остави багаж на летищата в Европа"

1. Месоположение

2. Работно време

3. Цени

 

Летище Вроцлав

1. В залата с гишетата за чекиране, точно срещу секюрити контрола има каса с оранжева колона пред нея.

Багажът се носи от служителя и клиента за проверка на секюрити контрола. Слага се пломба и се оставя в багажна стаичка.

2. Денонощно

3. За 12 часа - 30 злоти за 1 бр. багаж.

Летище Малмьо

На информация се дават разяснения за време и цени.

1. В сутерена, ниво -1, има няколко размера багажни клетки.

2. Денонощно

3. Не си спомням точно, но беше почасово и не скъпо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

 

Предлагам темата да бъде "Къде маже да се остави багаж на летищата в Европа"

1. Месоположение

2. Работно време

3. Цени

 

 И това е хубава идея:),но си мислех да се пускат отделни теми за отделните държави,защото е по лесно да намериш информация за съответния град.

Преди 1 час, mary_shery каза:

Този сайт може да ти е от полза, или поне за градовете с гара: https://www.italylogue.com/planning-a-trip/luggage-storage-in-italy-train-stations.html

 

 

Мерси за линка.Нещо не се ориентирах в инструкциите,защото фейса на итал.железници е сменен,но пък много ми помогна в превода на италианския английски:)

Благодарение на него открих:

за Катания- някакв частен гардероб.Цените са леко височки.

за  Сиракуза - пак частен,в района на гарата на по-добри цени,раб.време от 6 до 22ч,но в Неделя от 6 до 14ч.Нещо не ми вдъхва доверие.

за Таормина - гледам,че дават такава опция за този хотел за 5 евро на ден:huh:

 

 

Редактирано от Мари Николова
Връзка към коментар
Мирослав Василев
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Летище Бергамо

Не съм ползвала, но видях, че има багажен сектор до паркинга. Има и на ниво -1 в близкия търговски център.

Както @Дани Магелани е отбелязала, оставянето на багаж се осъществява до паркинга. Цената е 5€ на ден/на чанта. Дава се лична карта, която се сканира от служителя. Работното време е от 8 сутринта до 23:45.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Вече мога да дам малко по темата:

за Катания - atripical,частен,малко трудничко се намира въпреки,че е на централно място.Много любезен служител,който дава и много ценни съвети какво,къде,как да се види в Катания.

Взависимост от периода,за който оставяш багажа,цените варират от 4 до 8 евро.Работи от Април до Октомври-от 9 до 8ч,от Ноември до Март от 9 до 7ч.Много е близо до спирка Civita на автобуса до летището.

 

За Сиракуза - багажното се намира в един ресторант,точно до гарата,в ляво от централния вход.Цената е 3 евро на куфар за цял ден,но.....въпреки че два пъти ги попитах и потвърдиха,че работят и в неделя,ресторанта остана заключен.Какво да правиш Италия.:)

Не е по темата,но това ме подсети,че ни стана забавно,като ни казаха,че метрото в Катаня понякога не работи в Неделя.:)

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.