Прескочи до съдържание

Берлин за 4 дни


pette

Препоръчани мнения

Здравейте, началото на юни ми предстои пътуване с приятели до Берлин. Кацане вечрта  в понеделник и излитане в петък следобяд. Тоест ще имаме около 3 дни и полвина и искаме да разгледаме основните забележителности, както и да отидем до Потсдам и Сан Суси. Някой може ли да предложи оптимален план, хотелът е близо до Александерплац. Аз съм нахвърляла горе долу какво искаме да видим, но незнам как да го вместя по дни. Съответно тръгване от Александерплац, Берлинската стена, Берлинер Дом, Чекпойнт чарли, Унтер ден Линден, Бранденбургер Тор, Райхстага, Аквадом, телевизионната кула и евентуално някой парк и зоологическата градина. Много ще съм благодарна за съвети. :)

Връзка към коментар

Темата е изчерпателна, но питането тук е как да се наместят конкретните забележителности по дни, така че конкретен отговор от някой който е посетил Берлин ще бъде много полезен :)

Връзка към коментар

Вторник тръгвате по Унтер ден Линден, минавате през катедралата, стигате до Бранденбургер Тор и  Райхстага, след това взимате гр.транспорт до  Чекпойнт чарли, следобяд се качвате на телевизионната кула.

Сряда Потстдам и Сан Суси.

Четвъртък стената и някое от тези (Аквадом,  парк и зоологическата градина).

Аз бих намерил няколко часа и за музеите https://www.museumsinsel-berlin.de/en/buildings/overview-of-the-buildings/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Темата е изчерпателна, но питането тук е как да се наместят конкретните забележителности по дни, така че конкретен отговор от някой който е посетил Берлин ще бъде много полезен :)

 
Това е плана  на @hristoffy

от четвърта страница в темата. Мисля, че почти отговаря на въпроса. Може да запълни два дни без да се бърза, а ако има деца в групата половин ден в зоопарка е задължителен.

post-357-0-87735000-1379335428_thumb.jpg

 

A) Александърплац (Alexanderplatz) и В) Телевизионната кула (Fernsehturm)

C) Църквата Св.Николай (Nikolaikirche)

D) Берлинската катедрала (Berliner Dom)

E) Островът на музеите (Museumsinsel)

F) Музеят Пергамон (Pergamonmuseum)

G) Площад Жендарменмаркт (Gendarmenmarkt)

H) Чекпойнт Чарли (Checkpoint Charlie)

I) Potsdamer Platz

J) Мемориалът на убитите евреи в Европа (Denkmal für die ermordeten Juden Europas)

K) Бранденбурската врата (Brandenburger Tor)

L) Райхстага (Reichstag)

M) Зоологическата градина в Берлин (Zoologischer Garten Berlin)

N) Унтер ден Линден (Unter den Linden)

Централната гара в Берлин – Hauptbahnhof 

 

Един ден в Потстдам също е задължителен. Дневната карта за целия транспорт в Берлин важи до Потсдам и за автобуса до двореца.

Това са три дни в спокойна разходка. Ако дните са повече има много други места, но за първо ходене мисля, че горепосочените са най-добрия избор.  Нека  @pette оформи някакъв план, който публикува и ще помагаме! :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Бяхме група от 9 момичета в началото на март и имахме само 47 часа в Берлин (даже и написан пътепис имам , но не ми достига смелост да го побликувам ) Направихме всички забележителности, че и даже време за пазар остана :) Силно препоръчвам да направите Free walking tour с ето тези любезни хора : http://www.neweuropetours.eu/berlin/en/home . Букнахме тура и часа онлайн и по принцип е безплатен , но накрая даваш бакшиш на екскурзовода, ако си доволен. Уникално добри са въпреки, че ни разхождаше испанец в Берлин и беседата бе на перфектен английски. Имат и други платени турове, които с удоволствие бих направила, ако имахме повече време. Приятелка прави Мадрид с тях и също беше очарована.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Dessislava каза:

даже и написан пътепис имам , но не ми достига смелост да го побликувам

 

Давай смело, публикувай го, това е идеята на този форум - споделяне! :smile3:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря на всички :)

Успях да нахвърля някаква примерна програма по дни, но незнам колко време ще отнеме придвижването. 

ден 1 - Александерплатц (тъй като там е хотела), ТВ кулата, Берлинер Дом и евентуално Аквадом, Жандарменмаркт и Чекпойнт

ден 2 - Стената, Унтер ден Линден, Бранденбургер тор, Райхстага

ден 3 - Сансуси и Шарлотенбург (незнам дали ще успеем и с двата двореца, но много ми се иска, тъй като съм голям фен на дворци и замъци)

ден 4 - Тиргартен и Фолкспарк Фридрихсхайн (този ден програмата трябва да е по-лежерна, понеже полетът е вечерта)

 

Връзка към коментар

ден 1 - Александерплатц , ТВ кулата, /Аквадом, / Берлинер Дом, Pergamonmuseum, Унтер ден Линден, Бранденбургер тор, Мемориалът на убитите евреи,  Жандарменмаркт, Църквата Св.Николай

ден 2 - ,Райхстага с посещение вътре /но ако не искате да влизате, може да го разгледате в първия ден - на 300 метра е от Бранденбургската врата/, Тиргартен , зоологическата градина, Шарлотенбург , стената

ден 3 - Потсдам и Сансуси

ден 4 -  Фолкспарк Фридрихсхайн

 

@pette, аз бих направил реда за посещение по този начин без претенции, че е най-доброто предложение. :)

Редактирано от Таньо
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 25.05.2018 г. в 16:31, Таньо каза:

ден 1 - Александерплатц , ТВ кулата, /Аквадом, / Берлинер Дом, Pergamonmuseum, Унтер ден Линден, Бранденбургер тор, Мемориалът на убитите евреи,  Жандарменмаркт, Църквата Св.Николай

ден 2 - ,Райхстага с посещение вътре /но ако не искате да влизате, може да го разгледате в първия ден - на 300 метра е от Бранденбургската врата/, Тиргартен , зоологическата градина, Шарлотенбург , стената

ден 3 - Потсдам и Сансуси

ден 4 -  Фолкспарк Фридрихсхайн

 

@pette, аз бих направил реда за посещение по този начин без претенции, че е най-доброто предложение. :)

П.П. За горния план:

Първия ден ще се движите пеш, а за втори, трети и четвърти ползвайте градския транспорт.

Ако сте пет човека има общ билет, който дава значителна отстъпка - http://www.s-bahn-berlin.de/en/tickets-fares/tickets

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре изглежда програмата, напълно постижима. Даже бих ти казал, че със спокойно темпо ще успеете да видите желаните места, като това може би не се отнася единствено за ден 3, че дворците имат към тях прилежащи немалки градини и паркове, а и самите градчета са интересни архитектурно. Там ще забързате крачка.

Центърът на Берлин е добре структуриран и пешеходната обиколка се прави с удооволствие.

Да добавя за кулата, очаквай километрични опашки пред касите. Ние лично отидохме следобеда и докато се доредим и изчакаме да ни пуснат (има определен лимит от хора, който е допустим по всяко едно време горе) и стана вечер. Бих казал, че привечер е приятно - виждаш светлините на града и движението по главните артерии пъстроцветно блести. 

Ако си падате по музеи и ви остане време през Ден 2 - можете да пробвате ето този: https://www.ddr-museum.de/en . Ние така и не можахме да го посетим, но навсякъде получихме изключително положителни отзиви за него. Също корабче по реката дава интересен поглед на централната част на града. Нищо, че е туристическо. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.