Прескочи до съдържание

4 дни в Истанбул - програма и въпроси


Витко

Препоръчани мнения

Здравейте, 
След два дни с приятелката ми ще ходим на екскурзия в Истанбул. Ще сме там 4 дни. В момента изготвяме плана и ще ми трябва малко ваша помощ.Ще пристигнем около 7-8ч. сутринта (т.е имаме цял ден за обиколки). Ето го и плана:

ден 1 
Топ капъ
Света София
Синята джамия-Султан Ахмед
Гранд базар 
Гюлхане парк
Buyuk Valide Han

Ден 2
Долмабахче
Таксим
Небостъргача Сапфир
Емирган парк
Японската градина (Baltalimanı Japon Bahçesi)

Ден 3
Джамията "Сюлеймание"
Кулата Галата 
Ortakoy Mosque
Разходка с корабче по босфора 

Ден 4 
Закуска и имаме малко свободно време, след това потегляме към България

Та въпросът ми е добре ли сме подредили забележителностите , ще ни стигне ли времето има ли нещо което съм изпуснала и можем да добавим или нещо, което не си заслужава? Приемам и предложения за места където можем да хапнем , да починем, да изпием по едно кафе и т.н

Връзка към коментар

 

преди 9 часа, Витко каза:

След два дни с приятелката ми ще ходим на екскурзия в Истанбул. Ще сме там 4 дни...

Ден 1

Синята джамия е затворена за посетители - правят ремонт, но не съжалявайте, щом ще видите Сюлеймание. 

Може да преместите Гюлхане за последния ден. 

 

Ден 2

Не виждам причина да биете път до Емиргян - в този сезон не е нищо повече от обикновен парк! 

Японската градина я посетих миналата година и останах разочарована, но вероятно защото имаше някакъв ремонт в нея.

Тук включете кула Галата, а не в следващия ден.

 

Ден 3 

Тук можете да включите Свети Стефан, както и Пиер Лоти.

След това разходка с корабче и накрая Оттакьой.

 

Ден 4

Не видя да сте предвидили Йеребатан, та можете да го видите в този ден, после помотаване из Гюлхане и към България. 

Връзка към коментар

Благодаря за коментара ! Четох някъде ,че Buyuk Valide Han вече е затворено и не може да се види гледката отгоре, това вярно ли е ? Ако е така има ли някъде подобна гледка ? 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Витко каза:

Благодаря за коментара ! Четох някъде ,че Buyuk Valide Han вече е затворено и не може да се види гледката отгоре, това вярно ли е ? Ако е така има ли някъде подобна гледка ? 

Беше затворен, но скоро гледах нови снимки от там, та е силно вероятно пак да може да се качи на покрива - просто трябва да намерите подходящия човек. Там на място питайте и си пригответе някоя лира за почерпка. :) 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.