Прескочи до съдържание

Кратко прекачване при полети на Ryanair


Препоръчани мнения

Здравейте, можете ли да ми кажете сайт, през който да мога да резервирам 2 полета на Раянеър с час и 35 минути помежду им на един билет?

Пробвах opodo,edreams,rumbo,jetcost-изобщо не ми го дава като опция. А летището в Шарлероа не е от най-големите и сме само с ръчен, та мисля,че ще се справим.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Blushy каза:

Здравейте, можете ли да ми кажете сайт, през който да мога да резервирам 2 полета на Раянеър с час и 35 минути помежду им на един билет?

Пробвах opodo,edreams,rumbo,jetcost-изобщо не ми го дава като опция. А летището в Шарлероа не е от най-големите и сме само с ръчен, та мисля,че ще се справим.

Опитай kiwi.  За някои компании правят, но за Раян нямам опит.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 13 минути , Tani каза:

Опитай kiwi.  За някои компании правят, но за Раян нямам опит.

Не те съветвам! Имам проблем с киви, който още не е решен. Писах в друга тема за това.

Връзка към коментар

След като не предлагат свързани полети от Шарлероа какъв е смисъла ? 

Резервирай ги поотделно,  риска  си е твой.  Между другото самите Райън препоръчват 150 мин.  между свързващите полети и като гледам не предлагат по-кратки връзки. Явно си нямат много доверие и се презастраховат. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , stanimir каза:

След като не предлагат свързани полети от Шарлероа какъв е смисъла ? 

Резервирай ги поотделно,  риска  си е твой.  

Ryanair не предлагат, но Kiwi се рекламират, че правят точно това. Ако им повярваш - това точно трябва да е смисъла да купиш от тях.

Връзка към коментар

И ако изпуснеш връзката после kiwi ли ще ти предложат алтернативен полет? Нещо ме съмняват и мен.

 

@Blushy

Шарлероа е малко летище вярно, но обърни внимание, че има и втори терминал и някои полети на Райън излитат от него- провери си добре твоя. Обикновено на опашката за секюритито се чака около 20-25 мин от опита ми, но ако имаш Дайнърс от гишето информация може да си вземеш код за достъп до салона им, който включва и ваучер за fast track през секюритито, което може да ти помогне доста, ако бързаш. Като кацнете на летището също си предвиди поне 10-15 мин за секюрити освен, ако не си супер бърза да предредиш всички слизащи от самолета и отидеш най-отпред и разбира се няма други полети по това време 🙂 Видях, че има трансферен коридор, но никога не съм го ползвал. Може да питаш някой може ли да се ползва. Той се намира точно до гишетата за паспортна проверка на пристигащи.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 20 минути , koliob каза:

Ryanair не предлагат, но Kiwi се рекламират, че правят точно това. Ако им повярваш - това точно трябва да е смисъла да купиш от тях.

И ако и се случи същото, което и на мен? 

Купувам от Kiwi три, свързани в един билет, полети. Първи и втори на Раян за 2 май - без проблеми. Получих бордните карти от Киви.

За третия , на Уиз, Стокхолм -Вилнюс , 48 ч. преди полета  ми дават съобщение, ще ме чекират безплатно на летището. Влизам в Уиз и за мой ужас виждам, че в тяхната система полетът е за по-ранна дата. Вместо за 2 май за 30 април. Следва голяма кореспонденция, в която повтаряха - ще се чекирате на летището.

И представете си отивам до Стокхолм и там от Уиз ми казват - ами вашият полет беше за 30 април, а кивитата там ги няма.

Писах, че се отказвам от целия билет. Искам си парите.

Уиз били виновни. Щели да върнат, това което плати Уиз.

А аз съм купила свързани полети. Не са погледнали в системата какво точно са ми осигурили. И до момента не са ми върнали и стотинка.

А полет на Уиз на 2 май имаше. Не е с променена дата или анулиран.

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар
Дани Магелани

И да довърша историята. 

Купих от сайта на Раян алтернативни полети София-Атина-Крит-Вилнюс и пристигнах навреме. 

Посредник при важни пътувания - никога повече!

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Благодаря много за отзивите, май ще летя директно в друг ден и ще прескоча Раянеър изобщо. И без това планирам за след няколко месеца, а като следя как Раянеър си канселират или отменят полетите, по-добре да ги пропусна.

Връзка към коментар
преди 58 минути , Blushy каза:

Благодаря много за отзивите, май ще летя директно в друг ден и ще прескоча Раянеър изобщо. И без това планирам за след няколко месеца, а като следя как Раянеър си канселират или отменят полетите, по-добре да ги пропусна.

Много правилно решение. Днес Ryanair успяха за един ден да ми отменят цели три полета, което за мен си е своеобразен рекорд. Хубавото е, че отдавна се бях отказал да ги ползвам. Имах билети Limoges -> London Stansted и La Rochelle -> London Stansted (двата френски града са доста близо един до друг и идеята беше да имам варианти). Около обяд ги канцелираха и двата и ги смених за полети Nice -> London Stansted за тази вечер и Grenoble -> London Stansted за утре (ако реално ми трябваха заместващи полети - едва ли щях да поискам точно тези - просто тествах какво е възможно). Три часа по-късно отмениха и полета от Nice и го смених за Clermont -> London Stansted за утре. Наистина има много сериозни проблеми на Stansted от сутринта и значителен брой полети са отменени или са с големи закъснения. Утре ще видим какво ще стане. Така днешните два станаха евентуални утрешни, но реално ме интересуват само за спорта, тъй като утре пътувам в съвсем друга посока с други авиокомпании.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ще успееш ли да ползваш компенсациите за отменени полети, след като си ги сменил.

преди 48 минути , koliob каза:

Много правилно решение. Днес Ryanair успяха за един ден да ми отменят цели три полета, което за мен си е своеобразен рекорд. Хубавото е, че отдавна се бях отказал да ги ползвам. Имах билети Limoges -> London Stansted и La Rochelle -> London Stansted (двата френски града са доста близо един до друг и идеята беше да имам варианти). Около обяд ги канцелираха и двата и ги смених за полети Nice -> London Stansted за тази вечер и Grenoble -> London Stansted за утре (ако реално ми трябваха заместващи полети - едва ли щях да поискам точно тези - просто тествах какво е възможно). Три часа по-късно отмениха и полета от Nice и го смених за Clermont -> London Stansted за утре. Наистина има много сериозни проблеми на Stansted от сутринта и значителен брой полети са отменени или са с големи закъснения. Утре ще видим какво ще стане. Така днешните два станаха евентуални утрешни, но реално ме интересуват само за спорта, тъй като утре пътувам в съвсем друга посока с други авиокомпании.

 

Връзка към коментар
преди 28 минути , Таньо каза:

Ще успееш ли да ползваш компенсациите за отменени полети, след като си ги сменил.

 

При отменени полети компенсациите и смяната на полети са независими задължения по смисъла на Регламент (ЕО) № 261/2004, т.е. и двете са задължения на авиокомпанията ако са налице условията за тях. Друг е въпроса дали при обективните проблеми на Stansted (през нощта е имало гръмотевична буря и сериозно са засегнати инсталациите за зареждане с гориво) дължат нещо, но това може да се реши неочаквано добре от френския надзорен орган, благодарение на "топлото" му отношение към Ryanair.

 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди време и аз се чудех може ли Раян да свържат два техни полета. Питахме в чата - не може. Час и 35 мин. между два полета е малко. Аз преди дни пътувах с два полета на Раян - добре, че времето ми за трансфер между двата полета беше 4 часа та успях да хвана втория, тъй като първия от Дъблин тръгна с час и 20 мин. закъснение.

Киви пишат, че гарантират трансферите, но ако изпуснеш полета, който е планиран, може да те прекарат с няколко прекачвания повече докато стигнеш крайната дестинация.

Връзка към коментар
преди 16 минути , DGTG каза:

Преди време и аз се чудех може ли Раян да свържат два техни полета. Питахме в чата - не може. Час и 35 мин. между два полета е малко. Аз преди дни пътувах с два полета на Раян - добре, че времето ми за трансфер между двата полета беше 4 часа та успях да хвана втория, тъй като първия от Дъблин тръгна с час и 20 мин. закъснение.

Киви пишат, че гарантират трансферите, но ако изпуснеш полета, който е планиран, може да те прекарат с няколко прекачвания повече докато стигнеш крайната дестинация.

Ако полетите са най-удобни, застраховка с премия близка до цената на  самолетни билети закупени на летището в последния момент е възможен вариант, но ако застраховката е висока бих предпочел алтернативни полети.

Райън в последната година не са това, което бяха. Имаха почти 95 % навреме пристигнали полети, сега рекламират че са 92 %, а колко е вярно ...

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, koliob каза:

Много правилно решение. Днес Ryanair успяха за един ден да ми отменят цели три полета, което за мен си е своеобразен рекорд. Хубавото е, че отдавна се бях отказал да ги ползвам. Имах билети Limoges -> London Stansted и La Rochelle -> London Stansted (двата френски града са доста близо един до друг и идеята беше да имам варианти). Около обяд ги канцелираха и двата и ги смених за полети Nice -> London Stansted за тази вечер и Grenoble -> London Stansted за утре (ако реално ми трябваха заместващи полети - едва ли щях да поискам точно тези - просто тествах какво е възможно). Три часа по-късно отмениха и полета от Nice и го смених за Clermont -> London Stansted за утре. Наистина има много сериозни проблеми на Stansted от сутринта и значителен брой полети са отменени или са с големи закъснения. Утре ще видим какво ще стане. Така днешните два станаха евентуални утрешни, но реално ме интересуват само за спорта, тъй като утре пътувам в съвсем друга посока с други авиокомпании.

Вчера ,и в събота ,имаше стачка във Франция.Пишеше го в сайта на Ryan.

Връзка към коментар
преди 5 минути , dimitrov6 каза:

Вчера ,и в събота ,имаше стачка във Франция.Пишеше го в сайта на Ryan.

В събота имаше стачка на авиодиспечерите и ми отмениха други два полета. Вчерашните ми ги отмениха заради проблемите на Stansted, а не заради стачки. Нямаше проблеми с много други полети във Франция, в т.ч. и от същите летища.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.