Прескочи до съдържание

Билет Мадрид - Санто Доминго (Доминиканска реп.)


Препоръчани мнения

Така, оказва се, че милата ми майка е по-голям пътешественик и от мен :)

 

Имам задача да осигуря за нея и приятелката ѝ 2 билета отиване и връщане до това райско местенце. Естествено има си и условия. Но поне в общи линии знаят какво искат.А то е следното:

 

 

     - държи да летят през Мадрид, за да погостуват на брат ми, та затова и билетите трябва да са оттам;

     - избрали са си периода от 1 до 15 март, като ще останат на острова за 10 нощувки;

 

Аз си направих домашното, но е непълно и имам няколко въпроса. Най-лесно ми е да им взема директни полети на Еър Европа, а цената за началото на март в момента е 800 евро на човек. Има и доста по-евтин вариант, за 600 евро, но с прекачване в Маями. И първият ми въпрос е - какъв е шанса това да се случи? Трябва ли някаква виза или щом е трансферно летище, могат и да се класират за този полет?

 

Другото ми основно питане е дали да изчаквам евентуално за по-добри цени или да грабвам тези, докато още не са прескочили 800 пари?

 

Ще съм благодарен на всякакви съвети!

Връзка към коментар

Здравей и добре дошъл/а, и индиректно добре дошла на майка ти :)

 

1. Трябва виза, т.е. вариантите през САЩ, дори транзитно, ги забравяш. Лоша работа, защото често от там са по-евтините комбинации. 

 

2. 800 евро не е нищо кой знае какво като цена, но кой го знае дали ще има промоции. Ще погледна по-детайлно довечера. 

 

До колко и е комфортно на майка ти с летенето, в смисъл ако не лети до Санто Доминго, а някъде наблизо и от там да хване друг полет, на отделен билет? Или да речем от Мадрид да се придвижи до Париж?

Връзка към коментар

Благодаря, Жоро!

 

Не съм се замислял за прекачване на някой от островите, но като знам какъв проблем е езиковата бариера, май е за предпочитане да е директно до Санто Доминго. Споменаваш Париж - има полети на сносни цени от там до Карибите ли?

Връзка към коментар

Прехвърлих набързо и вътрешните полети из карибите са учудващо скъпи, така че май остава директния полет. Иначе да, тия дни ми се мерна Париж до Мартиника за 370 евро. Ама се оказа, че от там до Санто Доминго още толкова и всичко отива в джаза...но ще видя пак довечера. 

Връзка към коментар

тц, не е баш така - логиката е от където има повече туристи, и по-голям потенциал за развитие на маршрута. Иначе British Airways нямаше да въртят като гламави Южна Америка и Африка, а точно там са някой от основните им дестинации, наред с Азия и щатите. Да не говорим за Луфтханза, или Търкиш - двете европейски авиокомпании с най-много дестинации по света - а в колко държави се говори немски, или турски. ;)

С други думи причината да няма директни полети Sofia - Santo Domingo, или Port-Of-Spain не е точно и само в езиковата бариера. :)

Връзка към коментар

Имах предвид между Мадрид и Париж. По-логично е Париж да обслужва "френските" Кариби.

Много добре разбрах, че това имаш предвид. Затова ти дадох примери, които разбиват тази "логика" с езика на пух и прах - с Turkish и Lufthansa, и с турския и немски езици по света.

Ясно е, че е нормално това да си мислим, но реално не е това логиката на авиокомпаниите.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Здравей и добре дошъл/а, и индиректно добре дошла на майка ти :)

 

1. Трябва виза, т.е. вариантите през САЩ, дори транзитно, ги забравяш. Лоша работа, защото често от там са по-евтините комбинации. 

 

2. 800 евро не е нищо кой знае какво като цена, но кой го знае дали ще има промоции. Ще погледна по-детайлно довечера. 

 

До колко и е комфортно на майка ти с летенето, в смисъл ако не лети до Санто Доминго, а някъде наблизо и от там да хване друг полет, на отделен билет? Или да речем от Мадрид да се придвижи до Париж?

Жоро, а защо отхвърляш директно варианта за САЩ? Само заради визата ли? Да, тя струва сигурно 150 долара, но ако си я извади най-вероятно ще и дадат за 10 години, multiple entries. Като чета как си спретва едно трипче до Санто Доминго (не Пунта Кана с All inclusive и чартер), може да си спретне и едно из САЩ:) щом си има жената виза. До Санто Доминго от Маями/FLL летят мисля, че и Jet Blue и Spirit, а АА имат много добри промоции понякога, а и най-вероятно от NYC има добри цени.

Връзка към коментар

До Санто Доминго от Маями/FLL летят мисля, че и Jet Blue и Spirit, а АА имат много добри промоции понякога.

Най-добрите регулярни цени от Европа, които съм виждал - до всички Карибски  острови, особено онези на Малките Антили, са с полети през Маями. Факт. С изключение на епизодичните промо цени на KLM/AF, или AirEuropa. Като например при последното намаление на KLM преди няколко дена полет от София през Париж до Sint Maarten беше с около 50-60 евро по-евтин, отколкото полет само Париж - Sint Maarten. И това за средата на януари, когато всеки който може, се изнася натам, или към Азия. :)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жоро, а защо отхвърляш директно варианта за САЩ? Само заради визата ли? Да, тя струва сигурно 150 долара, но ако си я извади най-вероятно ще и дадат за 10 години, multiple entries. Като чета как си спретва едно трипче до Санто Доминго (не Пунта Кана с All inclusive и чартер), може да си спретне и едно из САЩ :) щом си има жената виза. До Санто Доминго от Маями/FLL летят мисля, че и Jet Blue и Spirit, а АА имат много добри промоции понякога, а и най-вероятно от NYC има добри цени.

 

Правилно, трябва да се мисли нестандартно :) Просто допуснах, че разправиите и цената на визата ще елиминират разликата в цените, ама тая виза може да си се ползва в перспектива, де факто все едно безплатно я взимаш. Та не е зле да се обмисли и тоя вариант, със сигурност :)

Връзка към коментар

Ровичках някакви билети и попаднах на директен полет от Брюксел за 670 евро двупосочен, примерни дати

 

4 - 18 март 2014, компания JetAirFly

 

 

през trip.bg излезе 642 евро - детайли: само 2 места!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А, кой е пътувал в първа класа?

Накратко, в бизнес класа седалката става на легло, почти всички компании вече са с напълно плоски хоризонтални легла, някои все още са леко наклонени. По-добра храна и по-внимателно обслужване.

В първа класа е още по-така, ама е малко като понатруфена бизнес класа. Луфтханза имат отделно и кресло, и легло с матрак (не се разгъва, така си е) в първа класа за всеки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кажете, моля ви, накратко каква е разликата между първа и икономична класа на трансатлантическите полети.

Възможно най-краткия отговор е - няколко хиляди евро. :)

 

Комфорта на място, ползване на лаунджове, специално меню, повече багаж, лимузини ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.