Прескочи до съдържание

Истанбул-Техеран - 215$


Препоръчани мнения

Авиокомпания: AtlasJet


Маршрут:: Истанбул-Техеран


Цена:: 215


Валута: $

Примерна дата на излитане:: 03.03.2014


Примерна дата на връщане:: 10.03.2014


Сайт за резервиране:: atlasjet.com/

Ровейки за сгодни цени в посока изток попаднах на добра оферта (не е промоция) на AtlasJet. Вкарал съм произволни дати за началото на март, но има доста дати на подобни цени.

Цената според мен е добра, първо, защото е от летище Ататюрк, а не от далечното Сабиха Гьокчен в Истанбул, второ включва 30 кг багаж, трето консумацията на борда е фрий и четвърто, но не маловажно, в цената на билета е включен и безплатен шатъл от/до летище "Имам Хомейни", което доколкото съм запознат, хич не е близо до централен Техеран.

 

https://www.atlasjet.com/AtlasjetWeb/availability.kk

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хммм...първият линк, който съм копирал нещо не се отваря. За съжаление не мога да си го редактирам нещо... Та ще се наложи да влезете през втория линк и оттам хоум пейдж и оттам вече ви е ясно:) Купувате един, два, три билета и ще се видим в Техеран ;)

Връзка към коментар

Авиокомпания: AtlasJet

 

Маршрут:: Истанбул-Техеран

 

Цена:: 215

 

Валута: $

 

Примерна дата на излитане:: 03.03.2014

 

Примерна дата на връщане:: 10.03.2014

 

Сайт за резервиране:: atlasjet.com/

 

Ровейки за сгодни цени в посока изток попаднах на добра оферта (не е промоция) на AtlasJet. Вкарал съм произволни дати за началото на март, но има доста дати на подобни цени.

Цената според мен е добра, първо, защото е от летище Ататюрк, а не от далечното Сабиха Гьокчен в Истанбул, второ включва 30 кг багаж, трето консумацията на борда е фрий и четвърто, но не маловажно, в цената на билета е включен и безплатен шатъл от/до летище "Имам Хомейни", което доколкото съм запознат, хич не е близо до централен Техеран.

 

https://www.atlasjet.com/AtlasjetWeb/availability.kk

А и другата добра новина е,че вече не е нужно да има посредник за вадене на иранска виза.Отиваш в Иранското посолство в София(на 100 метра от Орлов мост),попълваш необходимите документи.....и лек път:-)

Връзка към коментар

Купувате един, два, три билета и ще се видим в Техеран ;)

Лелее, ти купи ли си?

 

Тия мойте мъже и дума не дават да се каже за такива дестинации, мъка, мъкаааа! :wild:

Връзка към коментар

Ами все още умувам. Много ми се щеше да съчетая Иран с плановете ми за мотане по Северен Ирак (Южен Кюрдистан) с мотора лятото, ноооо...е доста скъпо и сложно и комай накрая ще направя точно това - купувам два билета за самолета, пък на лято с мотора само Турция и Ирак.

А иначе аз нямам проблем с половинката - отворена е за всякакви дестинации и начини на пътуване, което адски ме кефи :)

Ние си пътуваме соло двамата, защото децата не са по тази част - обикновено ни гледат като паднали от Марс и грам не могат да схванат като каква е тая налудничава страст да си даваме парите за пътувания...

Редактирано от forry
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А и другата добра новина е,че вече не е нужно да има посредник за вадене на иранска виза.Отиваш в Иранското посолство в София(на 100 метра от Орлов мост),попълваш необходимите документи.....и лек път:-)

Ако е 15 дневна туристическа - няма такова нещо. Директно на летището в Техеран. Визата струва 50евра.Но само ако влизате през летище.

А в посолството ще ти кажат - поканаааа. от иранец или иранска тур агенция...

Атласджет са доста прилични като лоукост. А и полетите им са много удобни, особено ако ще ходите до Ататюрк със автобус. 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 в цената на билета е включен и безплатен шатъл 

Хм, това сме го пропуснали. Въпреки че и Техран пропуснахме в крайна сметка. 

Да, автобусчета има. Тръгват на всеки кръгъл час, спирката е пред сектор А на пристигащи  , малка табелка на външната колона,ако се огледаш ще видиш и будката в която никой няма . Малки, бели, 20 местни, с надпис VIP. Минават през другото летище и спират на площад Абаси. Но незнаино защо не ги ползвахме- още не бяхме повярвали че наистина в Иран е сигурно и спокойно 

Иначе таксито е около 450 000 риала или 15$, но те говорят с една нула по малко - в томани. Курса беше около 1$ - 30 000риала. Ако има излитащи самолети, качи се на втория етаж отпред и  се попазари с някой който е докарал пътници , не е нужно да е такси, а и те сами ще ти се предложат щом видят бял- няма начин да не излезе по-евтино, защото така или иначе не могат да слязат долу на пристигащи , а и ще трябва да се връщат празни около 60км. А и ще те закарат където ти искаш.

На втория етаж, за заминаващи има и Обменно бюро с реалния курс.Него няма как да го видиш ако след багажа не се качиш пак горе.

Евтините кафета и сандвичи са отново в ъгъла пред сектор А на пристигащи - Boof burger.Иначе цените конкурират Терминал2 на софийското.

За вътрешните полети  ще трябва да се мине през агенция - няма никакъв друг начин.

Техеран - Шираз, 2 часа полет ,ни излезе по 64 евро платени 2 дни преди да тръгнем за Иран , но после дойде оферта и за 55$. На място мисля че беше около 50$

Исфахан - Техеран ни излезе по 38$ на човек през агенция в Язд, иначе  струва по 2 000 000. но има доста бюра на Иранеър на всяко летище и из градовете така че ако имаш ПОНЕ един ден можеш и на място.

Ще ти трябва агенция и за автобусните билети - на автогарите продават само за деня , а местата  винаги за запълнени.Автотранспорта също е в пъти над нашия.

Общ бюджет 2000лв с включен автобус Добрич-Истанбул-Добрич , Ист-Тахран-Ист , два вътрешни полета, 100$ наета кола от Шираз-Персеполис- Пасаргад-Язд около 450-500км общо.

Златото е на добра цена - 18 карата по около 60лв/гр. ( тия пари бяха извън бюджетни ;) )

А ако наистина решите да тръгнете, мога да услужа с "библията" - пътеводителя на Lonely Planet. Назаем - после ще ми го върнете.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А иначе аз нямам проблем с половинката - отворена е за всякакви дестинации и начини на пътуване, което адски ме кефи :)

Ако е в Европа, нямам проблеми!

Като не искат да идват с мен, редовно ги отсвирвам и си ходя сама, но в Иран не ми стиска.

 

Както и да е - завиждам на ходилите и на отиващите.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.