Прескочи до съдържание

Полети [до] и [в] Южна Америка


Препоръчани мнения

Южна Америка, някой?

LAN обявиха намаление с 20% на цените на полетите в рамките на Южна Америка. Паралелно с това са активни и намаления по някои линии от Европа (Милано) до Аржентина, Чили и Бразилия.

 

Примерни дати:

 

22.01.2014 - 05.02-20.2014 --- Милано-Сао Пауло --- 794 EUR

 

25.01.2014 - 28.01-20.2014 --- Буенос Айрес - Игуасу --- 223 EUR

 

 

 

http://www.lan.com/en_ue/sitio_personas/index.html

 

Връзка към коментар

Една оферта тип бъг, която изпадна, докато си ровичках из разни сайтове. Всъщност не знам доколко е оферта, тъй като съм доста зелен в тези врътки, но акулите да разръчкат и да видят дали има храна в цялата работа:

 

TAM Airlines

 

Примерно отиване: Франкфурт - Рио (20.11)

Примерно връщане: Рио - Франкфурт (09.12)

 

Уловката е, че се добавя една фиктивна трета дестинация: Витория-Рио (примерно през март 2014) и цената пада драстично. В посочения пример е 594 $

 

Подобна цена се постига и по линията Франкфурт-Буенос Айрес-Франкфурт, като се добави същата фиктивна трета дестинация между Витория и Рио.

 

 

Връзка към коментар

Една оферта тип бъг, която изпадна, докато си ровичках из разни сайтове. Всъщност не знам доколко е оферта, тъй като съм доста зелен в тези врътки, но акулите да разръчкат и да видят дали има храна в цялата работа:

 

TAM Airlines

 

Примерно отиване: Франкфурт - Рио (20.11)

Примерно връщане: Рио - Франкфурт (09.12)

 

Уловката е, че се добавя една фиктивна трета дестинация: Витория-Рио (примерно през март 2014) и цената пада драстично. В посочения пример е 594 $

 

Подобна цена се постига и по линията Франкфурт-Буенос Айрес-Франкфурт, като се добави същата фиктивна трета дестинация между Витория и Рио.

 

Това е цяло изкуство и има хора, които отделят несаръзмерно време от ежедневието си да ровичкат такива неща. И са много много бесни, когато нещо такова излезе по блоговете, защото гледат да си ги държат тайна :)

 

Ето един добър старт: http://hackmytrip.com/2012/01/introduction-to-fuel-dumping/

 

Но като цяло, времето отделено не си заслужава спестяванията и леките рискове, аз поне за себе си стигнах до тоя извод. Билетите София - ХХХ - Истанбул са подмножество на подобни финтове. 

Връзка към коментар

Аз правих търсене за следните дестинации:

- София - Хавана;

- Хавана - Галапагос;

- Галапагос - Гуайякил /Еквадор/

оттам по суша през Перу и Боливия до северна Аржентина и после до Буенос Айрес: цел разглеждане, ходене, черни и бели магии :)

- Буенос Айрес - Мадрид

 

За периода 3 февруари - 10 март изкарах цена на самолетни билети 1623 евро.

Как ви се струва?

Връзка към коментар

Благодарение на magelanec # 1 и аз отделих няколко дни из дебрите на fuel-dumping  , но после се появиха Катар и обезмислиха упражнението ;-)

Има си вратички по дадени дестинации които работят дори с години и малкото посветени си ги пазят много ревниво ... и с право  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз правих търсене за следните дестинации:

- София - Хавана;

- Хавана - Галапагос;

- Галапагос - Гуайякил /Еквадор/

оттам по суша през Перу и Боливия до северна Аржентина и после до Буенос Айрес: цел разглеждане, ходене, черни и бели магии :)

- Буенос Айрес - Мадрид

 

За периода 3 февруари - 10 март изкарах цена на самолетни билети 1623 евро.

Как ви се струва?

На мен като цена ми се струва добре, но периодът да е 3 февруари 2014 - 3 март 2015  ;)

ех, мечти, мечти...

Връзка към коментар

Една оферта тип бъг, която изпадна, докато си ровичках из разни сайтове. Всъщност не знам доколко е оферта, тъй като съм доста зелен в тези врътки, но акулите да разръчкат и да видят дали има храна в цялата работа:

 

TAM Airlines

 

Примерно отиване: Франкфурт - Рио (20.11)

Примерно връщане: Рио - Франкфурт (09.12)

 

Уловката е, че се добавя една фиктивна трета дестинация: Витория-Рио (примерно през март 2014) и цената пада драстично. В посочения пример е 594 $

 

Подобна цена се постига и по линията Франкфурт-Буенос Айрес-Франкфурт, като се добави същата фиктивна трета дестинация между Витория и Рио.

Това ми се ще да го пробвам в обратна посока, ама сигурно няма да сработи от Бразилия.

 

Аз правих търсене за следните дестинации:

- София - Хавана;

- Хавана - Галапагос;

- Галапагос - Гуайякил /Еквадор/

оттам по суша през Перу и Боливия до северна Аржентина и после до Буенос Айрес: цел разглеждане, ходене, черни и бели магии :)

- Буенос Айрес - Мадрид

 

За периода 3 февруари - 10 март изкарах цена на самолетни билети 1623 евро.

Как ви се струва?

Добре ми се струва, ако включва и полетите от Хавана и Галапагос, май при такъв сложен маршрут не може да се очаква да уцелиш някакви промоции... Единствения вариант е да търсиш и купуваш отделните отсечки една по една, когато е най-изгодно, ама трябва да имаш железни нерви

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това ми се ще да го пробвам в обратна посока, ама сигурно няма да сработи от Бразилия.

 

Добре ми се струва, ако включва и полетите от Хавана и Галапагос, май при такъв сложен маршрут не може да се очаква да уцелиш някакви промоции... Единствения вариант е да търсиш и купуваш отделните отсечки една по една, когато е най-изгодно, ама трябва да имаш железни нерви

Тази цена с всичките описани полети /4 броя/ си я изкарах сама с ръчкане и ровене по най-аборигенския начин. Не съм се пробвала с околостветската опция точно за този маршрут. Руснаците дават добра цена до Хавана по принцип. Цената на билета до Галапагос е общо взето константна - лети се само от Кито и от Гуайякил. От Хавана до Галапагос е с прекачване в един от двата еквадорски града. Буенос Айрес - Мадрид е попадение, въпреки че от Лима е по-евтино, но пък трябва да се трамбова целият път обратно от северна Аржентина. По-малка цена не мога да уцеля - сигурно не е и реалистично да мисля за нещо по-евтино, пък и ще е съмнително :mad: - бая път си е това! Съпругът ми е мераклия за Патагония, но е трудно да се изкомбинира всичко. Консенсус намираме за Куба и Галапагос.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тази цена за всички полети ми се струва много добра (аз нямам търпението да търся).

Хайде тръгвайте, да проправите пътя, та и аз да се наканя  ;)

Връзка към коментар

Тази цена за всички полети ми се струва много добра (аз нямам търпението да търся).

Хайде тръгвайте, да проправите пътя, та и аз да се наканя  ;)

В краен случай ще действаме за Галапагос, макар че за този остров по-малка цена от 860-960 евро не можах да намеря. При това положение си струва да се разшири програмата, та да има смисъл харченето на пари. А пък и не мога да се примиря с това колко красоти има да се гледат в северна Аржентина! Ето, до си споделя мечтата публично - снимка от Пурмамарка:

seven-coloured-hill.jpg

www.myroaringforties.com

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.