Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 9 часа, Lindt каза:

Аз мисля, че @Hakkâri Spor има предвид, че при избор на смяна с по-евтин полет не му връщат остатъка и не позволяват вече заплатената сума, например 10 евро, да се използва за допълване на билета с пожелателни услуги като място, багаж, храна или напитка.

Защо не си е поискал възстановяване на сумата поне като ваучер и да си вземе нов по-евтин билет обаче нямам представа.

Да, това имах предвид. Просто не съм се изразил правилно. Не съм искал да ми връщат парите, а да летя до Задар, даже предпочитах през лятото или септември, така че това тази безплатна промяна ми беше добре дошла. Когато купувах билетите приемливите цени бяха само през март, април и май. А за лятото и особено за септември бяха безумно скъпи, което е логично. Сега предложиха "безплатна смяна" и аз си избрах летни дати.  И малко странно, но вместо по-скъпи, този път юлските полети бяха двойно по-евтини от тези, които бях взел за април. И не връщат разликата в цената, не може да се използва и за друго. Но пък има логика, защото в много случаи новата цена е по-висока, а те сменят "безплатно". 

Връзка към коментар

Уф, не е истина 🤯

Белгийските синдикати на Раян готвят тридневна стачка от 22-24.04. Не е ясно как ще се отрази на полетите, но има сериозен риск да стане мазало в част от разписанието. 

https://www.brusselstimes.com/belgium-news/217458/significant-disruption-ryanair-unions-to-hold-three-day-strike-at-belgian-airports

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте. Имам някакви трийсетина евро в профила ми в ryanair, но не знам как да ги използвам при купуване на билет. Когато стигна до ПЛАТИ няма опция за използване на този баланс. Идеи?

Връзка към коментар

Все пак Задар падна на 1, 8 и 15 юни. Получих мейл от Ryan за канселиран полет. Влезнах си в профила и оттам успях да сменя билетите сам в двете посоки (въпреки че само в едната полетът беше канселиран) напълно безплатно за София - Палма де Майорка в същата седмица. Билетите са купувани през посредник (mytrip). 

 

 

 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 23.06.2017 г. в 9:13, Alexander каза:

Последните пъти чекирам с Ryan и Wizz в последния ден и сме заедно 3-мата като даваха и добри места.

Днес ми върнаха за всичките добри места, които бяха дали. За 3-ма, местата са, 01C, 02D, 31C.

Има ли проблем с  чекинг  последните  24 часа? 

Връзка към коментар

някой може да се възползва:

CRAZY HOT!! Palma de Mallorca & Ibiza to Spanish cities for only 10 cents one-way!

Travel dates:
November 2022 to February 2023

Routing:
Palma de Mallorca – Madrid
Palma de Mallorca – Barcelona

Ibiza – Madrid
Ibiza – Barcelona

 

884708092_Screenshot2022-04-28102022.jpg.85173cfb4a0d017eef8e986fe52d3cac.jpg

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 4 минути , Фил каза:

Ей, много бързо ги изкупихте! :wink: Останали са само некви скъпарски по €7.  :grin:

Успях за 2.11 Майорка - Мадрид, след като се опитах да купя за 1.11., но ме изхвърли в момента на плащане, поради изчерпване на местата на тази цена. Веднага да си  признае този, който ми измъкна билетчета за 1.11. под носа. 😁

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Някой получавал ли е мейл от Раян по потвърдена резервация направена чрез посредник/Оподо/ за искане на допълнителна верификация - изпращане на документ за самоличност и заплащане на такса 0.35е?

Връзка към коментар
преди 39 минути , Kamen каза:

Някой получавал ли е мейл от Раян по потвърдена резервация направена чрез посредник/Оподо/ за искане на допълнителна верификация - изпращане на документ за самоличност и заплащане на такса 0.35е?

Да. Аз го направих онлайн, но пишеше, че може и на място да се направи, при чекиране, безплатно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някаква идея какво означава "Застраховка плюс"? 

Питам за приятел, който се опитва да канселира полета си. В описанието на застраховката виждам следното: Cancellation of up to €3,000.

Аз го разбирам, че човек може да си канселира полета, като връщаната сума е до 3000€, обаче в управлението на резервацията няма подобна опция.
 

Цитат

Travel Insurance Plus

Cancellation of up to €3,000
Medical expenses up to €150,000
24 hours medical emergency assistance
Lost or stolen travel documents
Loss or damage to personal possessions

 

image.png.fc889a947098ec661627639035226470.png

Връзка към коментар
преди 3 часа, Shlosera каза:

Аз го разбирам, че човек може да си канселира полета, като връщаната сума е до 3000€, обаче в управлението на резервацията няма подобна опция.

image.png.fc889a947098ec661627639035226470.png

Ако авиокомпанията кенсълира полета, тогава ще му изплатят сума до 3000 евро. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 14 минути , traveler каза:

Въпрос - ако си купил  10 кг регистриран багаж имаш ли право на малък ръчен багаж (40х25х20) на борда? За един приятел питам?🙂

Да, може да вземеш и малък ръчен багаж.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , traveler каза:

Въпрос - ако си купил  10 кг регистриран багаж имаш ли право на малък ръчен багаж (40х25х20) на борда? За един приятел питам?🙂

Раница - да. Малък ръчен (приорити) - не

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Боян Димитров

Искам да добавя към текуща резервация направена преди месец още едно дете. Някой минавал през тази голгота да даде съвет?

Връзка към коментар
преди 14 минути , Дани Магелани каза:

Спешен въпрос!

При регистрация каква дата задавате на безсрочна лична карта? Няма такава опция.

Поне аз в този случай посочвам 10 години от дата на издаване.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
На 6.05.2022 г. в 14:23, bad kid каза:

Дали ще се лети до Задар юни? 🙄 някой с кристална топка?

Не знам, но на мен вече ми отмениха юнския полет (15.06) и ще летя до Задар през Станстед. И без това искам да видя обновения лаундж там. Писна ми да разчитам на директния полет, който я се случи я не.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Аз имам юлски за Задар и вече спрях да се надявам. Но ще видим. Така е с пробните линии.. като не се знае дали ще има интерес или не. За Рованиеми нищо чудно след месец да махнат всички ноемврийски дати, като видят, че продажбите не им вървят добре. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.