Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Днес летях с тях, както и преди 10 дни. Минаваха да питат и в София, и в Атина дали бихме искали да ни чекират багажа. Няма проблеми да откажеш, но все пак като се извие опашка може да се наредиш за да не си накрая.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Боби каза:

Сигурно ли е? FLIGHT EXTRAS в ляво трябва да ти отваря опции за купуване на приорити, места, багаж...

Ами няма кой да чете <_< Видях го, благодаря! Купувам :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ех... ех... Значи слагат ти етикетче на check-in-а, че ще отиде при каргото. И 2 метра по-късно късаш етикетчето и си го пъхаш в гащите (може и в джоба, ама аз го пъхам в гащите, че ако бръкнат да се изплашат). Никой няма да ти вземе багажа ако нямаш етикетчето и просто казваш, че си помолил да не ти го качват и готово. :) Лесна работа. Няма нужда от притеснения, такси, глупости и т.н.

  • Браво 3
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 19 минути , MARTiNSHO каза:

Ех... ех... Значи слагат ти етикетче на check-in-а, че ще отиде при каргото. И 2 метра по-късно късаш етикетчето и си го пъхаш в гащите (може и в джоба, ама аз го пъхам в гащите, че ако бръкнат да се изплашат). Никой няма да ти вземе багажа ако нямаш етикетчето и просто казваш, че си помолил да не ти го качват и готово. :) Лесна работа. Няма нужда от притеснения, такси, глупости и т.н.

Тази система работи понякога. Обаче на предпоследния ми полет мястото в самолета не достигна, та се наложи при качени всички пътници в на борда, стюардесите да свалят по стълбите куфарчета, за да ги носят в каргото. Нямам идея как разбраха или избраха чии куфари да свалят. Но факт е, че заради единия тарикатлък самолетът се забави и всички пътници го отнесохме.

 

Сигурен съм, че ако такива гафове зачестят, Ryanair ще вземат мерки, защото в основата на нискотарифния им бизнес модел е бързината и ефективността. Ще почнат да лепят етикети на всички куфарчета, като етикетите ще бъдат 2 вида - ЗА БОРДА или ЗА КАРГОТО.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар

^Ако го направят това, вече по-тегаво, но за момента не съм имал никакви проблеми с моя метод, ще го мисля пак ако ме пренатегнат следващия път.

Връзка към коментар
преди 2 часа, vorbis каза:

 Обаче на предпоследния ми полет мястото в самолета не достигна, та се наложи при качени всички пътници в на борда, стюардесите да свалят по стълбите куфарчета, за да ги носят в каргото.

 

Да не започнат и стюардесите  да протестират с хамалскатa работа извън самолетите. Направи ли снимки на този пълен цирк?:lol: Може ли една стУардеса за пуш-пуш-бек:lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, vorbis каза:

Ще почнат да лепят етикети на всички куфарчета, като етикетите ще бъдат 2 вида - ЗА БОРДА или ЗА КАРГОТО.

Достатъчно е само един вид За борда ;) Едва ли ще има някой който да си скъса бележката, за да си даде съзнателно багажа за карго :lol:

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И ние пътуваме с Райън в неделя. Беше пълен самолета, никой не поканиха изрично да сваля /чекира багаж. Но, новите разпоредби обясняват огромното количество хора с приорити бординг, над 30 бяха :). Ние бяхме с пършави раници, притеснявах се да не ни ги натоварят в багажното, не се случи. Имаше хора и с огромни куфари. И на тях не се случи. Мъж ми дори вдигна скандал на една мацка и отказа да й помогне за ръчни багаж. Ми щом не може да си го качи сама, какъв ръчен багаж е това? :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 35 минути , Topfly каза:

Достатъчно е само един вид За борда ;) Едва ли ще има някой който да си скъса бележката, за да си даде съзнателно багажа за карго :lol:

Ще трябва заради номерчето при евентуално загубване. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

затова от ноември само една чантичка горе и така :) миналата седмица бях свидетел на същото - качих се от последните хора и горе нямаше място за раницата ми (както и за няколко други чанти) и стюардесите свалиха малките чанти (покупки от безмитен, дамски и т.н.) и ги накараха да си ги сложат в краката под предната седалка

Връзка към коментар
Преди 1 час, floros каза:

 и ги накараха да си ги сложат в краката под предната седалка

Да, якетата на главата,  раниците при краката, а краката къде ги слагаме?  :lol: И една дисага им е много.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Гърнето  на база в София се пропука.:biggrin: Реших да сравнявам цени, а то няма полети. Вяла работа.

 

Project1.png.43c272055fbcef1f2b76564fd9475f0d.png

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
преди 9 минути , Hollywood каза:

Гърнето  на база в София се пропука.:biggrin: Реши да сравнявам цени, а то няма полети. Вяла работа.

 

Project1.png.43c272055fbcef1f2b76564fd9475f0d.png

Преди 2 седмици ги имаше, даже и за след април. Вярно, че се изпълняват от софийска база, но дали не е реакция във връзка с Алиталия...?

Наблюдавам същото и с Брюксел - поне 3 полета, които имам купени за неделя ,в момента не се продават... Манхали са неделя от схемата.

Друго обяснение - още отменени полети :(

Полетите до Атина в сряда също са паднали .... става все по-зле!

Берлин - без четвъртък.

 

Връзка към коментар

Кьолн - без неделя :( отново имам билет за тогава. Коледните пазари в Германия пропадат съвсем :shout:

Явно драмата с пилоти/състав се влошава.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Извинете за няколкото последователни поста, но се развълнувах.

Да обобщя - към настоящия момент виждам много отменени полети на Раян от/до София - мейлите вероятно ще се забавят, но отменените полети се виждат в акаунта в сайта.

Който има важни пътувания, да провери за отменени полети и да търси алтернативи навреме!

Връзка към коментар

Току що гледах последователно реклами на националната лотария, където един човек беше купил билет за 5лв ,а с него спечелил 1милион и на Раян ,които пускат билети по 7,99евро.

И ми хрумна ново рекламно изречения за Раян:

Купете билет само за 7,99 и спечелете 400евро обещетение.:)

 

 П.п. С идиотското си чувство за хумор компенсирам тревогите си относно трите полета с тях в края на октомври.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Боби каза:

Преди 2 седмици ги имаше, даже и за след април. Вярно, че се изпълняват от софийска база, но дали не е реакция във връзка с Алиталия...?

Наблюдавам същото и с Брюксел - поне 3 полета, които имам купени за неделя ,в момента не се продават... Манхали са неделя от схемата.

Друго обяснение - още отменени полети :(

Полетите до Атина в сряда също са паднали .... става все по-зле!

Берлин - без четвъртък.

 

Доста дестинации май отпадат между ноември и март изобщо..

Връзка към коментар
преди 6 минути , montepinar каза:

някой знае ли дали след март 2018 ще има полети до Берлин Шьонефелд? На сайта на Раянеър ги показва до края на март, после - нъц

В мобилното приложение си излизат до края на лятното разписание - октомври 2018.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , yordanov каза:

В мобилното приложение си излизат до края на лятното разписание - октомври 2018.

уау, много странно.. изобщо не би ми хрумнало ... мерси много

Връзка към коментар

Някой знае ли как стоят нещата при Раян с връщането на парите при отменен полет при положение, че е закупен от агенция (браво)?

 

Директно с Раян ли трябва комуникирам или през браво?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Купете билет само за 7,99 и спечелете 400евро обещетение

Цитат

On Friday, 15th September, Ryanair announced that due to a rostering failure it was necessary to cancel 2,100 of the 130,000 flights it would operate in September and October 2017.

 

All affected passengers were emailed and offered re-accommodation on other Ryanair flights or full refunds of their airfares.  In addition, all affected customers traveling on cancelled flights from Saturday 16th September to Monday 2nd October, will qualify for EU261 compensation and/or right of care expenses.

 

All cancelled flights from Tuesday October 3rd to Tuesday October 28th do not qualify for EU261 compensation.  To make it easy for qualifying affected customers to claim their EU261 entitlements we publish below the list of all cancelled flights which qualify for EU261 compensation.

 

Затова изкараха списък до края на октомврри.... не защото пътуващите нададоха вой, че искат да са наясно ще ътуват ли или не.

преди 2 минути , yordanov каза:

Директно с Раян ли трябва комуникирам или през браво?

С посредника.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.