Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

И моят полет в нчалото на Ноември до Милано Малпенса отпадна.

 

Как се процедира сега с рефънда, някакви идеи? Пробвах, ама нещо не с еполучава, май трябва да се изчака да мине датата на полета и тогава или аз нещо бъркам?

Връзка към коментар
преди 6 часа, Rainy каза:

Силно изненадана съм. Полетите по време на Карнавала във Венеция интересно защо... Това е пиков сезон за събитието.

Няма значение сезона. Без пилот няма полет...

Връзка към коментар

За сега не са ми резнали полета София-Лондон-София за след средата на ноември, но като гледам има много време да стане.

Поне съм платил само кола, която мога да откажа..

Връзка към коментар
преди 36 минути , EliDion каза:

Къде виждате отменените след 2.10

В сайта на Раян. Липсват цели маршрути през зимния период - края на октомври до края на март. Поне аз забелязах Стокхолм, Пиза, Валенсия - сигурно има и още. Тези същите се завръщат отново с началото на летния период.

Отделно - други дестинации, които остават през зимата, са с намалени честоти - например Милано.

Редактирано от yordanov
Връзка към коментар
преди 10 часа, bibi каза:

И аз имам канселиран полет на 05.02.18 от Тревизо до София.^_^

Отиде Карнавалът....Ся се двоумя през Болоня ли пак дасе връщаме или през Милано с Уизз.

Ако има полет от Болоня, е много по-удобно (само едно влакче , аз Милано мисля че няма вариант без смяна на влака а и разстоянието е почти два пъти по-голямо). Лошото е че са само 2 пъти седмично.

Полета е вечерен, така че имаш почти целия ден на разположение.

Връзка към коментар

В мобилната версия ми показва списък до 02.10 в оригиналния сайт - нищо или аз не намирам. Проверявам за съответния полет дали се продава. Има ли друг начин да се види и ако да от къде в сайта. Полетите са София-Дъблин на 4.11 и Дъблин - Букурещ но 12.11. Дъблин -Букурещ са спрени четвъртъците като гледам в календара.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Вероятно въпросът е поставян,но нямам възможност да търся...Заслужава ли си да добавя Приоритетно качване,за да гарантирам ръчния си багаж на борда по простата причина,че се опасявам от забавяне в получаването му ,ако е в багажното на самолета,а не искам  да чакам.Благодаря предварително. П.П.Всъщност всичко е въпрос на практика,а аз досега не съм летял точно при такива условия с бюджетна а/к.

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар
преди 3 минути , EliDion каза:

В мобилната версия ми показва списък до 02.10 в оригиналния сайт - нищо или аз не намирам. Проверявам за съответния полет дали се продава. Има ли друг начин да се види и ако да от къде в сайта.

Директно търси в търсачката. Ако има полети за конкретния ден, ще ти излязат. 

Например, ако искаш да букнеш до Милано на 13.12 няма да можеш, защото този полет в този ден го няма вече (давам пример с този полет, защото аз изгорях с него).

 

Тези промени са за зимния период (за сега), не са съвсем пряко свързани с обявените канселации, за които има списък в сайта на Раян. Търси направо в търсачката, ако искаш да резервираш нещо конкретно между 29.10 и 29.03.

Ако вече имаш резервиран полет в този период, влез в акаунта си и ще пише, ако полетът ти е отменен или не.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Georgie каза:

Вероятно въпросът е поставян,но нямам възможност да търся...Заслужава ли си да добавя Приоритетно качване,за да гарантирам ръчния си багаж на борда по простата причина,че се опасявам от забавяне в получаването му ,ако е в багажното на самолета,а не искам  да чакам.Благодаря предварително. П.П.Всъщност всичко е въпрос на практика,а аз досега не съм летял точно при такива условия с бюджетна а/к.

 

Забавянето е обикновено около 5 минути....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , bad kid каза:

 

Забавянето е обикновено около 5 минути....

Моят опит показва, че е поне 15 мин и много зависи от летището. Докато разтоварят всичкия багаж и го пуснат по лентата минава време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен приоритито е важно, особено сега, когато с него можеш да си вземеш и двете чанти на борда (надявам се, че съм разбрала правилно). Колкото и да е забавянето, ако трябва да хванеш автобус например в точен час си е проблем. Опашките на пасконтрола и без това са огромни в повечето случаи и като се случи някой с нередовни документи (аз като карък все попадам на такива) можеш да си изтървеш транспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За интересуващите се от Полша: Райън спират вътрешните полети в Полша от Варшава Шопен от края на октомври. Твърдят, че летищните власти им предоставят най-лошите стоянки (или както се наричат), така че автобусите пътуват до там 20 мин. Спирането трябваше да започне от март, но нещо са се разбързали. Има вероятност да спрат всички вътрешни, освен Краков-Гданск. 

 

 

Говори се, че Раън може да се изтеглят и от Варшава Модлин- дали са "ултиматум" на властите да разширят терминала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

а как се процедира ако не предприемеш никакви действия по отношение на отменен от тяхна страна полет... ще имаш ли право на обещетение или забрави...че и на мен полета на връщане през ноември ми е канселиран...

Редактирано от wiliko
Връзка към коментар
преди 1 минута , wiliko каза:

а как се процедира ако не предприемеш никакви действия по отношение на отменен от тяхна страна полет... ще имаш ли право на обещетение или забрави...че и на мен полета на връщане през ноември ми е канселиран...

Ще се постараят да те информират по мейл преди да са влязли в 14 дневния период преди полета, което ги освобождава от обезщетение.

В мейла ще ти предложат алтернативни дати и ако не ги откажеш, означава че ги приемаш.

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , saved_ каза:

Добре, а моят отменен полет е на 8.11. Мога ли сега да си искамн парите обратно или чак, когато мине датата?

Няма причина да не можеш, така че огледай си сайта. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, EliDion каза:

Къде виждате отменените след 2.10

 В момента не ги виждам. Списъкът на официалния сайт е тук https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/travel-updates/flight-cancellations7, но виждам, че са сменили файла. Предишният файл съдържаше целият списък на отменените до края на октомври някъде, а сегашният списък е само до 02.10.

Не знам защо си играят така. Аз имам някъде старият файл, ако искаш ще го изровя.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • jul
    • Snail5930
    • harta
    • Storm
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.