Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Не, не не си играй, те явно нещата се сменят с часове. Ще ги следя в профила. Лошото, е че няма с коя друга АК да се лети до и от Дъблин в ценовия диапазон, който ни е отпуснат. ще следим и ще видим. Най- много да не отиде на този обмен. Току що от друг форум научих, че са отменени полети и от и за РИМ, ако някого го интересува да си провери.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ryan ме отрязаха с рефънда поради приемането ми в болница. Въпреки, че им изпратих амбулаторни листове, болничен лист, рецепта и касов бон (някои от тях преведени на английски, защото така поискаха), току-що ми отговориха, че според условията, билетът ми бил non-refundable, поради което ми отказват. И ако искам да им изпратя друг по-подробен медицински документ, въз основа на който да преразгледат случая.

От секцията им за въпроси и отговори: In the event of death or serious illness making it impossible for a customer to travel, the reservations of the affected customer and anyone travelling on the same booking reference may, at our discretion, be refunded.

Тоест, според мен съм попаднала на неподходящия служител. Черна точка за Ryan. Със същите документи от Wizz ми одобриха рефънд.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Полета ми за РИМ на 24-ти е анулиран.Междудругото Wizz Air са сменили часовете за РИМ.Когато си купих билета от Райън бяха с нощни полети, а сега също са сутрешни.

Връзка към коментар
преди 39 минути , EliDion каза:

Не, не не си играй, те явно нещата се сменят с часове. Ще ги следя в профила. Лошото, е че няма с коя друга АК да се лети до и от Дъблин в ценовия диапазон, който ни е отпуснат. ще следим и ще видим. Най- много да не отиде на този обмен. Току що от друг форум научих, че са отменени полети и от и за РИМ, ако някого го интересува да си провери.

Аз гледам в последния списък, който публикуваха. В сайта на Райън има списък до 2 октомври. Имам полет до Рим през октомври. Къде мога да следя за актуална информация?

Връзка към коментар
преди 24 минути , bonboneva каза:

Аз гледам в последния списък, който публикуваха. В сайта на Райън има списък до 2 октомври. Имам полет до Рим през октомври. Къде мога да следя за актуална информация?

Това, за което говорим, е промяна по зимното разписание (29.10.2017 - 29.03.2018) на Раян и е извън обявените канселации до 2.10 - пример - орязват честоти, които зимата не са рентабилни и, например, при липсата на пилоти разпределят ресурсите към по-печеливши дестинации и т.н. Ако полетът ти е бил отменен (макар, че, отново, тези последни промени засягат по-горния период за сега), това ще го пише в акаунта ти.

 

Това, разбира се, не означава да не следиш сайта им, защото имаше мнения, че може да канселират още полети заради отпуските на пилотите.

Редактирано от yordanov
Връзка към коментар
преди 14 часа, saved_ каза:

И моят полет в нчалото на Ноември до Милано Малпенса отпадна.

 

Как се процедира сега с рефънда, някакви идеи? Пробвах, ама нещо не с еполучава, май трябва да се изчака да мине датата на полета и тогава или аз нещо бъркам?

Аз през сайта им нямах проблем. Просто избрах опция отказ и следвах стъпките. Получих мейл, че до 7 дни ще ми върнат парите.

Връзка към коментар

Последните дни по българските медии върви доста активна рекламна кампания на Ryan, в която между другото се гооври за билети по 7.99€. 

Гледах и онзи и ден, и вчера, и днес - най-евтино има до Шарлероа 8.99€ , има Берлин 9.99€, до вчера поне имаше още доста дестинации по 9.99€, които обаче днес са отшумяли ...
Та се сещам за сравнение с Wizz, които доста сме ги "хранили" във форума - в интерес на истината, когато те бяха обявили цени по 2.99€,  действително си ги имаше, аз самият съм купувал поне 7-8 билета на такива цени. 
Въобще Ryan много яко се оляха са тая последната история ...

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Съвет от мен: използвайте отменените си полети да ги смените с други дестинации, които дори да струват повече, няма да ви искат доплащане, стига датите на новите полети да са близки до отменените. Пример - отменени билети за София-Брюксел може да станат нови билети за Болоня-Тенерифе :rofl::rofl::rofl:. Цените са доста различни, но стигам до прозорец за потвърждение без да ми иска доплащане.

Уиз сменят дестинацията само с близка. Раян - не!

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Аз пък не виждам никакви полети през Ноември и Декември за  Пиза и Стокхолм например (но мисля, че е така и за други градове) ? Някой знае ли на какво се дължи това ?

Връзка към коментар

Не виждам и Рим между 24.10 и 5.11. Възможно ли е 10 дни да няма никакви полети до и от Рим? Понеже съм в движение и не е удобно да се свържа с чата, та аконякой вече е разбрал какво се случва, нека да пише, плсс...

Връзка към коментар
преди 2 минути , Romana каза:

Не виждам и Рим между 24.10 и 5.11. Възможно ли е 10 дни да няма никакви полети до и от Рим? Понеже съм в движение и не е удобно да се свържа с чата, та аконякой вече е разбрал какво се случва, нека да пише, плсс...

Има си полети тогава, повечето по 14,70 EUR на посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , П.Кръстев каза:

Аз пък не виждам никакви полети през Ноември и Декември за  Пиза и Стокхолм например (но мисля, че е така и за други градове) ? Някой знае ли на какво се дължи това ?

Пиза, Стокхолм, Венеция, Меминген и Кастейон стават сезонни май. От края на март са заложени отново.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Странно, не ги виждам... Датите тогава са с цени 0,00е и не могат да бъдат избрани.

 

преди 5 минути , П.Кръстев каза:

Има си полети тогава, повечето по 14,70 EUR на посока.

Странно, не ги виждам... Датите тогава са с цени 0,00е и не мога да ги избера.

 

Връзка към коментар

Според статия в индипендънт Michael O’Leary е обещал ваучер от 40 Паунда за всеки закупил билет за отменен полет:

 

http://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/ryanair-cancelled-flights-40-voucher-passenger-compensation-pilot-shortage-michael-oleary-a7969266.html

А в търсачката по-долу може да се провери за отменени полети, като се въведе номер на полета или летище на излитане/кацане или пък дата.

 

https://rangewell.com/CheckRyanair/

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mimka каза:

Ryan ме отрязаха с рефънда поради приемането ми в болница. Въпреки, че им изпратих амбулаторни листове, болничен лист, рецепта и касов бон (някои от тях преведени на английски, защото така поискаха), току-що ми отговориха, че според условията, билетът ми бил non-refundable, поради което ми отказват. И ако искам да им изпратя друг по-подробен медицински документ, въз основа на който да преразгледат случая.

От секцията им за въпроси и отговори: In the event of death or serious illness making it impossible for a customer to travel, the reservations of the affected customer and anyone travelling on the same booking reference may, at our discretion, be refunded.

Тоест, според мен съм попаднала на неподходящия служител. Черна точка за Ryan. Със същите документи от Wizz ми одобриха рефънд.

Случаят ти ме заинтригува,пиши как се развива сагата!:)

Връзка към коментар

Ryanair, Europe’s largest airline today (27 Sept) confirmed it will slow its growth this winter (Nov 17 to Mar 18), by flying 25 less aircraft (of its 400 fleet) from November, and 10 fewer aircraft (of 445) from April 2018.

 

 

Sofia – Castellon, Stockholm (NYO),  Venice (TSF), Pisa, Memmingen   се спират от ноември до март

 

подробности тук http://corporate.ryanair.com/news/ryanair-to-end-rostering-cancellations-by-slowing-growth-this-winter/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , boogy83 каза:

Според статия в индипендънт Michael O’Leary е обещал ваучер от 40 Паунда за всеки закупил билет за отменен полет:

 

http://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/ryanair-cancelled-flights-40-voucher-passenger-compensation-pilot-shortage-michael-oleary-a7969266.html

А в търсачката по-долу може да се провери за отменени полети, като се въведе номер на полета или летище на излитане/кацане или пък дата.

 

https://rangewell.com/CheckRyanair/

 

 

40 паунда на човек на полет? 

Според статията, до 29 септември трябва да получим мейл за ваучерите.

Чатът им не работи. Имам четири отменени.  

Връзка към коментар
преди 11 минути , Kamen каза:

40 паунда на човек на полет? 

Според статията, до 29 септември трябва да получим мейл за ваучерите.

Чатът им не работи. Имам четири отменени.  

 every one of these customers has received an email today giving them between 5 weeks to 5 months notice of these schedule changes, offering them alternative flights or full refunds of their airfare. They have also received a €40 (€80 return) travel voucher which will allow them to book – during October – a flight on any Ryanair service between October and March 2018.

 

До момента и при мен дойдоха само 4 мейла за отмяна, ваучери - не. Ако дойдат ваучерите - варианта с rebook отпада - взимам си парите за полетите и си купувам нови с ваучерите :)

Връзка към коментар

Гледайки списъка, София е от най-засегнатите бази заедно с Trapani и Hamburg. Не, че може да се прави директен извод, но си личи, че сме в дъното на атрактивни зимни бази за тях. 

 

image.png

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Аз пък не виждам никакви полети през Ноември и Декември за  Пиза и Стокхолм например (но мисля, че е така и за други градове) ? Някой знае ли на какво се дължи това ?

Преди малко от Фейсбук страницата им и в сайта им :

 

Цитат

Ryanair To End Rostering Cancellations By Slowing Growth This Winter

 

Ryanair, Europe’s largest airline today (27 Sept) confirmed it will slow its growth this winter (Nov 17 to Mar 18), by flying 25 less aircraft (of its 400 fleet) from November, and 10 fewer aircraft (of 445) from April 2018.

 

By reducing its flying schedule in this controlled manner Ryanair will;

 

-eliminate all risk of further flight cancellations, because slower growth creates lots of spare aircraft and crew...s across Ryanair’s 86 bases this winter.

 

-roster all of the extra pilot leave necessary in Oct, Nov and Dec to meet the IAA’s requirement to complete a 9 month annual leave transition period (April to Dec ‘17) so that Ryanair starts a new calendar leave year from 1st Jan 2018 with no backlog.

 

-roster almost 40% of the annual pilot leave requirement for 2018 in Q1 2018, which removes risk of roster problems recurring next year.

 

-roll out a series of low fare seat sales for winter 2017 confident that there will be no further roster related cancellations.

 

Връзка към коментар

И на нас ни канселираха полетите до Малпенса през декември. Добро начало за африканското пътуване, ама сега набързо ще спретнем някакъв заместител.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.