Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 33 минути , Georgie каза:

Случаят ти ме заинтригува,пиши как се развива сагата!:)

Мисля да им изпратя и епикриза, когато я получа, но друго не ми хрумва. Странното е, че всички документи се изпращат през тяхната форма в сайта, където няма поле за текст. Тоест аз ако искам нещо да обясня - няма къде. А отговорите получавам в имейл, но в отделен прикачен файл под формата на официално писмо. :blink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хайде, да споделя и аз: 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/ryanair-has-just-suspended-34-routes/

The low cost carrier has just announced that 34 routes will be suspended from November through to March 2018 to eliminate the risk of further flight cancellations. 

 

From mid-September to late October, Ryanair has cancelled over 2,000 flights. Now the Irish budget carrier is reducing its flying schedule to eliminate the risk of having to announce more cancellations. The decision means 34 routes have been suspended. The airline has confirmed it will slow down its growth this winter (November 2017 – March 2018), by flying 25 less aircraft of its 400 fleet. 

 

София сред най-засегнатите.

Връзка към коментар

Има и официално съобщение от компанията, което е по-подробно:

http://corporate.ryanair.com/news/ryanair-to-end-rostering-cancellations-by-slowing-growth-this-winter/

Задачата изглежда много трудно решима - промяна в правилата + много напускащи пилоти... В една от медиите пишеше, че на предложението за бонуси от страна на МОЛ, пилотите са отговорили, че не искат бонуси, а нови договори... Но май това остана малко между редовете и никой не му обърна внимание...

Интересно какво ще направи ръководството и как ще се справи с предизвикателствата...

Връзка към коментар
преди 7 минути , akair каза:

В една от медиите пишеше, че на предложението за бонуси от страна на МОЛ, пилотите са отговорили, че не искат бонуси, а нови договори...

Ако става дума за предложените бонуси по 12000 GBP, освободени от данъци, пишеше още, че реално не могат да ги получат, тъй като, за да получат освободен от данъци бонус, трябва да има 800+ летателни часа за година, а от компанията "се грижат" никой да не ги достига.

Връзка към коментар
преди 1 час, Loverboy каза:

Ryanair търсят пилоти в Дубай. Интересно дали планират подобно разширение или просто са отчаяни за пилоти като цяло. 

По мое скромно мнение, Ryanair все още решават проблема с пилотите. И явно търсят нови места, откъдето да ги набавят. Нормално е първо да гасят пожара в къщата си и след това да мислят за нейното разширение. 

Връзка към коментар

Отменен е полета ми от Брюксел за София през януари, за който имам 3 билета по 2 евро. Чаках изгодни цени и за София-Брюксел, ама...явно ще пропусна. Чудя се сега какво да правя, понеже не си струва да искам връщане на парите и дали е възможно да сменя дестинацията и датите?

Връзка към коментар
2 minutes ago, chandni said:

Ако става дума за предложените бонуси по 12000 GBP, освободени от данъци, пишеше още, че реално не могат да ги получат, тъй като, за да получат освободен от данъци бонус, трябва да има 800+ летателни часа за година, а от компанията "се грижат" никой да не ги достига.

Хахаха. Още като прочетох, че тези бонуси са отложени за края на 2018-та ми беше ясно, че тази идея won't fly, а то се оказва, че имало и допълнителни "бонуси". :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Dreamm каза:

Отменен е полета ми от Брюксел за София през януари, за който имам 3 билета по 2 евро. Чаках изгодни цени и за София-Брюксел, ама...явно ще пропусна. Чудя се сега какво да правя, понеже не си струва да искам връщане на парите и дали е възможно да сменя дестинацията и датите?

 

Влез в профила си в сайта и там избери опцията за смяна на полета. аз успявах да избера произволни дестинации, дано и ти да успееш.

 

Връзка към коментар

Току що получих мейл, че ми отменят полета на 2 ноември от Лондон за Глазгоу. Тъпото е, че не мога да го сменя с друг полет - отрязали са полетите до Глазгоу за целия ноември, та чак до март, а трябва да пътувам на тази дата до Глазгоу, купила съм си и билет за връщане оттам до София. Резервацията ми е направена през оподо - ако реша да ми връщат парите, през сайта на Rayanair ли да го искам или през посредника?

  • Шок 3
Връзка към коментар

Липсата на пилоти е сериозен проблем пред растежа на сектора. Краткосрочното решение е ограничаване на растежа и вдигане на заплатите, но дългосрочно авиокомпаниите явно трябва по сериозно да се заемат с програми за обучение на нови кадри, а не да чакат на готово обучени хора от пазара.

Проблемът е, че дефицит на пилоти има и в Азия, САЩ и т.н. За САЩ четох, че има предложение малко да намалят изискванията за новите пилоти за да може по бързо и лесно да се става пилот, но за сега регулаторните органи не се подават на натиска.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ъф, засега полетът ми Хамбург - София на 23 декември оцелява. Ако го канселират, идея нямам с какво да си долетя до България преди Коледа и на каква цена :) 

 

П.П. Един уикеден полет букнах до Дортмунд - на гости на приятелка, ноември, за £20. Паркингът ми струва два пъти повече (застраховах го за отмяна де) :biggrin: Ще ми е много любопитно дали ще оцелее. За Коледа не ми е интересно, обаче... хах

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mimka каза:

Мисля да им изпратя и епикриза, когато я получа, но друго не ми хрумва. Странното е, че всички документи се изпращат през тяхната форма в сайта, където няма поле за текст. Тоест аз ако искам нещо да обясня - няма къде. А отговорите получавам в имейл, но в отделен прикачен файл под формата на официално писмо. :blink:

По същия начин им пиши и ти.

В писмо, което да прикачиш. :) 

Надявам се на добра развръзка!

Връзка към коментар

Щом и за януари започанаха да отменят положението е много лошо. 

Чаках да падне цената за свързващия ми полет от Тенерифе до Мадрид, но след като видях какво става преди малко купих с норвежците.

Лошото е, че първия ми свързващ до Барселона пак е с тях.. тепърва ще режат яко ми се струва 

Връзка към коментар

Със сегашното съобщение са анулирани  400 000 резервации, а за изпълнение на програмата през зимата ще са нужни с 25 самолета по малко. Засегнатите от анураните полети ще получат и купон за 40 евро, който може да се използва до март 2018-та година.

Връзка към коментар
преди 2 часа, boogy83 каза:

Според статия в индипендънт Michael O’Leary е обещал ваучер от 40 Паунда за всеки закупил билет за отменен полет:

преди 2 часа, Kamen каза:

40 паунда на човек на полет? 

Според статията, до 29 септември трябва да получим мейл за ваучерите.

Чатът им не работи. Имам четири отменени.  

 

Аз си получих днес 40-те паунда ваучер :lol:

 

  • Харесвам 3
  • Браво 5
Връзка към коментар

Ей на, който си няма късмет, няма :) Аз се надявам да ми отменят един полет, че така или иначе изгоря и не мога да го ползвам, ама пусто стои си полета. А хората дето искат да хвъркат не могат...

 

Иначе ситуацията явно е доста напечена, никой не си прави доброволно такава антиреклама. И хич не ми харесва, че Бургас им изчезна от картата, дано е временно и не падне изцяло.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Изгоряха с една Венеция през ноември...

Чета им официалното съобщение, ама в мейла само извинения за кансъла и никакви ваучери...

Иначе за смяна като видях таксите и се навивам на рифаунд на сумата за билета.

Връзка към коментар
преди 19 минути , antony2001 каза:

Изгоряха с една Венеция през ноември...

Чета им официалното съобщение, ама в мейла само извинения за кансъла и никакви ваучери...

Иначе за смяна като видях таксите и се навивам на рифаунд на сумата за билета.

Няма такси, на последния екран пише нула за доплащане. Нищо че междувременно ти ги съобщават.

Връзка към коментар

Аз също имам ваучер за 40 паунда. Като полета ми е от първата вълна анулации за октомври и е една посока само. Сега имам втора анулация от новата вълна. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Фичо каза:

 най-евтино има до Шарлероа 8.99€ , има Берлин 9.99€, до вчера поне 

Е за Берлин ги гледам няколко дни, нямаше такива цени. И аз видях масираната реклама по Нова ТВ, на всеки рекламен блок, през 20 минути.

До Берлин най-евтини бяха през февруари 16.99, през март 21.99, през април 27.99, през май и юни 31.99 и нагоре

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • agenta
    • vorbis
    • Stoyne
    • Vennn
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.