Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 57 минути , EliDion каза:

Аз пък направо мисля да запиша ище едно висше- за пилот. Едно време не ми разрешиха, че дядо ми бил капиталист - сега ми е шанса хахахах

Висше за пилот не съществува ;) Доста по лесно се става пилот от колкото се изкарва едно висше образование. Ако добре си спомням за около 2 години може да се мине курса. Като съотношение учене/пари това е една от най-добре платените професии. Едиственият проблем е, че самото учене за пилот е скъпо, защото самолетите са скъпи играчки. Както казва Майкъл оЛиъри, пилотите са просто едни превъзхвалени таксиметрови шофьори :lol:

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Айде и ние изгоряхме с полет София-Милано по празниците (3.1.)!!! Последното, което очаквах е баш покрай НГ да отменят, на всичко отгоре там щяхме да си правим връзката за Лондон (че са иначе едни цениии), с Изиджет, а сега гори и той, понеже определено не мисля да правя разни акробатики през друг град, за да се влачим с дете цял ден (то пак отиваше деня, ама поне седиш и чакаш на топло). Сега голямо чудене и маене става как и с какво да се приберем до Лондон без да трябва да залагаме апартаменти - тея 40 паунда направо смешна работа в нашия случай. А с Изиджет ще трябва да сменяме срещу 15 паунда такса на човек полети (за идеи накъде ще трябва да питам и гледам тепърва)

Връзка към коментар

Терминал 1 ги зове :lol: Oсраха надеждата за  7 млн пътници. Проблемът с полотите уж беше до октомври. Нещо се извърлиха с базата тук и там.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , searus каза:

Един много бърз въпрос, 1 час не е достатъчен за прекачване на Бергамо (между Уиз и Райън) с чекиран багаж, нали? А без багаж възможно ли е?

Никакъв шанс. Препоръчвам 90 минути като абсолютен минимум между двата полета.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Без багаж можеш да го направиш. Гледай да си сред пътвите на граничен. Ако видиш зор, помоли в салона вдясно да те пуснат на бързата лента.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Другата ми възможност е 5 часа висене на летището, което вероятно и ще предпочетем (все пак зима, закъснения на Уиз и други непредвидени фактори), а и не ми се препуска по опашки с малко дете, но се очертават още един-два варианта, затова ще си поумувам малко. А има ли какво да се прави на това летище толкова време? Някое ъгълче за деца? И в случай, че предпочетем все пак да летим до Малпенса с Райън, но друг ден, (и в момента на писане на въпроса осъзнавам колко е глупав) - гаранция няма, че няма да отменят и него?

Редактирано от searus
Връзка към коментар
преди 1 час, Dreamm каза:

40 паунда на билет?

И аз ли мога да очаквам подобно нещо? Това би било върхът! :rofl:

Преди малко получих имейл с 3 ваучера по 40 евро.
Благодаря, Ryanair!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Другата ми възможност е 5 часа висене на летището, което вероятно и ще предпочетем (все пак зима, закъснения на Уиз и други непредвидени фактори), а и не ми се препуска по опашки с малко дете, но се очертават още един-два варианта, затова ще си поумувам малко. А има ли какво да се прави на това летище толкова време? Някое ъгълче за деца? И в случай, че предпочетем все пак да летим до Малпенса с Райън, но друг ден, (и в момента на писане на въпроса осъзнавам колко е глупав) - гаранция няма, че няма да отменят и него?

 

Летището е гола вода, дори и след ремонтите. На 10 минути пеша е мол Ориоценър. Tам има  кино, магазини и т.н. http://www.oriocenter.it/

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Разбирам, че се радвате на ваучерите, ама ... нямахте ли планове за тези пътувания?

Ако на мен ми провалят пътуване никакви 40-80 евро не могат да ме зарадват...

Докъде стигнах - да се радвам, че нямам самолетни билети. :lol:

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Разбирам, че се радвате на ваучерите, ама ... нямахте ли планове за тези пътувания?

Ако на мен ми провалят пътуване никакви 40-80 евро не могат да ме зарадват...

Докъде стигнах - да се радвам, че нямам самолетни билети. :lol:

При мен не е провалено.Имам опция или да го удължа с един ден или да го съкратя с един.Още се чудя, какво да направя.Най-голямото неудобство е,че ще трябва да взема един ден неплатен отпуск, ако реша да го удължа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Както казва Майкъл оЛиъри, пилотите са просто едни превъзхвалени таксиметрови шофьори

Ех, едни бакшиши да ти изядът главата, сега норвежците да му вземат и високоплатените сервитьори/стюарди и съвсем ще се хване за палците

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

Разбирам, че се радвате на ваучерите, ама ... нямахте ли планове за тези пътувания?

Ако на мен ми провалят пътуване никакви 40-80 евро не могат да ме зарадват...

Докъде стигнах - да се радвам, че нямам самолетни билети. :lol:

Аз същия ден имам полет Брюксел - София /29.10.2017/, купих го днес дори по-евтино от колкото бях го взел с райнеър. Само часът на полета е по-неудобен, но плановете не ми се объркват.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Едно въпросче: бях правил резервация на мои приятели за Пиза през януари, която е отменена. Ясно е имам опцията за връщане на пари или промяна на полет, сега дойдаха и 2 ваучера за по 40 евро, та въпросът е само с тяхните имена ли могат да се ползват или аз ако направя за себе си рзервация и въведа кода, ще успея да платя чрез него? Мерси :)

Връзка към коментар
преди 6 минути , Mary каза:

Разбирам, че се радвате на ваучерите, ама ... нямахте ли планове за тези пътувания?

Ако на мен ми провалят пътуване никакви 40-80 евро не могат да ме зарадват...

Докъде стигнах - да се радвам, че нямам самолетни билети. :lol:

Точно същото си го мислих :) Ти стискай палци за самолетния ми билет по Коледа, макар че аз имам застраховка и ще им го стоваря на тях ми плащат по-скъпия билет, ако изобщо има такъв  от Хамбург... хахаха

Връзка към коментар
преди 17 минути , Mary каза:

Разбирам, че се радвате на ваучерите, ама ... нямахте ли планове за тези пътувания?

Ако на мен ми провалят пътуване никакви 40-80 евро не могат да ме зарадват...

Докъде стигнах - да се радвам, че нямам самолетни билети. :lol:

Ето защо съм доволна:

преди 5 часа, Dreamm каза:

Отменен е полета ми от Брюксел за София през януари, за който имам 3 билета по 2 евро. Чаках изгодни цени и за София-Брюксел, ама...явно ще пропусна. Чудя се сега какво да правя, понеже не си струва да искам връщане на парите и дали е възможно да сменя дестинацията и датите?

Четох, четох и ми се струва, че мога да се възползвам не само от тези ваучери, но и да си избера друг полет на мястото на отменения или да искам връщане на платената сума /това няма да го направя, защото е смешно/. Вие как го разбрахте?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Dreamm каза:

Ето защо съм доволна:

Четох, четох и ми се струва, че мога да се възползвам не само от тези ваучери, но и да си избера друг полет на мястото на отменения или да искам връщане на платената сума /това няма да го направя, защото е смешно/. Вие как го разбрахте?

 

Получаваш

1. Ваучер

плюс

2а. Възможност да си смениш полета с друг по твой избор с ограничение само във времевия интервал на полета

или

2б отказ от билета и получаване на парите обратно

Връзка към коментар
преди 23 минути , Mitko каза:

М да съвсем изтрещяха . София -Лондон на 26 Декември и Лас Палмас -Берлин на 03 Янурари - Анулирани 

 

О'лял се! мАсковски  да им провери бумагите:lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.