Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Получих много интересно писмо от Райън (може би всички получават?), вероятно в следствие на това, че в Юкей се вдига много сериозен шум и недоволство, в което ми обясняват как може да ме премаршрутират дори с друга АК, дори от друго/до друго летище! Всякакви разходи, които възникват (хотел/храна) също. Включително ако в следствие на предишния им мейл, в който тези неща не ги обясняват, вече сме си поискали рифънд, можем да си променим решението и да им се обадим: 

 

If, following our previous email, you have already made a choice of a refund but now wish to change your decision, please contact our Customer Service team and we will assist you to alter your preference. For example, if you chose a refund and re-booked an alternative comparable transport option (flight, train, bus, car hire, etc.) yourself, we will refund the difference in cost, to be assessed on a case by case basis.

 

Чудя се има ли смисъл да ги мъча с нашия случай, понеже новият полет е София-Франкфурт-Лондон с Луфтханза, а техния отменен е само София-Милано, като гори втората отсечка Милано-Лондон. Според вас имаме ли шанс за някакво поемане на разликата или ще е много нахално от моя страна? 

Връзка към коментар
преди 9 минути , searus каза:

Чудя се има ли смисъл да ги мъча с нашия случай, понеже новият полет е София-Франкфурт-Лондон с Луфтханза, а техния отменен е само София-Милано, като гори втората отсечка Милано-Лондон. Според вас имаме ли шанс за някакво поемане на разликата или ще е много нахално от моя страна? 

Трудно някой може да ти даде съвет от първа ръка, ако бях на твое място, бих се борил поне за София-Франкфурт. Вярно, че е супер далеч от Милано, но все пак чрез резервациите може да докажете, че началната и крайната точка са едни и същи, а само трансферното летище е различно. А и дори нищо да не се случи би изгубила около половин час. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

Трудно някой може да ти даде съвет от първа ръка, ако бях на твое място, бих се борил поне за София-Франкфурт. Вярно, че е супер далеч от Милано, но все пак чрез резервациите може да докажете, че началната и крайната точка са едни и същи, а само трансферното летище е различно. А и дори нищо да не се случи би изгубила около половин час. Успех!

Е, да, нямаше да съм чак толкова нагла да искам за целия път, ако изобщо има шанс, то ще е за тази отсечка, въпреки че искам да ги попитам какво да правя билета на Изи (дори да не е точно тяхна работа)... Все пак мога да смятам един вид, че с ваучера ще покрия таксата за промяна на маршрута (ако изобщо го ползваме, щото нямаме много възможности до 20.3) но цялата разправия... И плануване много напред във времето за още една 'ваканция'...

Връзка към коментар

Ето резултата от анулирания ми полет: трите еднопосочни билета от Брюксел до София през януари от по 2 евро замених за билети Милано-София /на цена 16,99 евро всеки/ през февруари, а ваучерите ми стигнаха точно за три двупосочни билета София-Рим-София през март /19,99 евро на човек на посока/.

Благодаря, Ryanair!

  • Харесвам 4
  • Браво 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, bibi каза:

Dreamm, как използва ваучерите : всичките в една резервация или в отделни ?

Може и заедно - до 4 ваучера наведнъж ;)

 

В момента, D_Dimitrov каза:

Здравейте, и аз имам отменени полети, но още не съм получил ваучери. Всички с отменени полети ли са си получили ваучерите ?

Би трябвало да са получени, но на някои хора не са им ги изпратили, търсете ги в чата, ще ви дадат номерата на ваучерите там.

Връзка към коментар

@D_Dimitrov Аз също имам два неизпратени ваучера - от чата ми каза първо да изчакам до 29.09 /петък/ и тогава да им пиша пак. Вчера им писах, казаха ми, че трябвало да изчакам още няколко дни и така.. Не съм питал дали могат да ми дадат номера на ваучера, но така бързо ме отрязаха, че едва ли даже са погледнали в акаунта ми.

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , yordanov каза:

@D_Dimitrov Аз също имам два неизпратени ваучера - от чата ми каза първо да изчакам до 29.09 /петък/ и тогава да им пиша пак. Вчера им писах, казаха ми, че трябвало да изчакам още няколко дни и така.. Не съм питал дали могат да ми дадат номера на ваучера, но така бързо ме отрязаха, че едва ли даже са погледнали в акаунта ми.

Накарай ги да проверят - при мен провериха и казаха да, издадени са ваучерите и ми дадоха нимерата в чата. Просто бъдете по-настоятелни.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Боби каза:

Накарай ги да проверят - при мен провериха и казаха да, издадени са ваучерите и ми дадоха нимерата в чата. Просто бъдете по-настоятелни.

Дам, потвърждавам. Дадоха ми ваучер кодовете в чата. Мерси за съвета. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой пробвал ли е дали може един ваучер да се използва за няколко резервации. Аз например имам 2 ваучера по 80 евро, а гледам че ретърн билети до Рим идват примерно 114 евро. Ще мога ли остатъка от ваучерите на стойност 46 евро да го използвам за друга резервация?

Връзка към коментар
преди 21 минути , oli_mali каза:

Някой пробвал ли е дали може един ваучер да се използва за няколко резервации. Аз например имам 2 ваучера по 80 евро, а гледам че ретърн билети до Рим идват примерно 114 евро. Ще мога ли остатъка от ваучерите на стойност 46 евро да го използвам за друга резервация?

15. I didn’t use the full value of my Travel Voucher in my booking. Can I use the remaining balance?

No. Unused Travel Voucher balances will not be carried over. 

 

https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/faq-overview/travel-voucher/travel-voucher

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В ebay започнаха да продават ваучери от ryanair.  Трябва да направя резервация за полет. Ако някой няма да използва ваучера си мога да го купя с някаква отстъпка.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

В условията не пишеше ли, че са само лични и не се прехвърлят? Те в ибей може да си продават, но това не е гаранция, че после ще може да се използват от друг човек

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , Stryper каза:

В ebay започнаха да продават ваучери от ryanair.  Трябва да направя резервация за полет. Ако някой няма да използва ваучера си мога да го купя с някаква отстъпка.

8. Can I give my Travel Voucher away to a friend or relative?

Vouchers are non-transferable and can only be redeemed by the customers they are issued to.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Абсолютно не може, аз се бях писала Dimitorva, вместо Dimitrova. Междувременно си оправих фамилията в сайта и днес ми вика, aaaa не можеш да ползавш този ваучер, защото името не съвпада, та пак се смених на Dimitorva. :)

От яд, че не мога да изфукам ваучера до дупка, щото новите билети са по 9.75 евро, си купих места на първи ред от 16 евраки. :dancing:

  • Харесвам 5
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Чета в сайта, че при промяна на дата на полет се дължи такса от 30 евро/30 паунда в слаб сезон и 45 евро/45 паунда в силен сезон. Аз искам да променя полет от 2 дек до Берлин за 1 дек. Това силен или слаб сезон се води? Наистина ли се заплаща само тази такса или трябва да се доплати и разликата в билетите? Чудя се какво да направя, защото полетът на 1 дек е 36 евро и ако не падне скоро цената или пък се качи още, по-добре може би да направим смяната.

Връзка към коментар
преди 5 минути , mary_shery каза:

Чета в сайта, че при промяна на дата на полет се дължи такса от 30 евро/30 паунда в слаб сезон и 45 евро/45 паунда в силен сезон. Аз искам да променя полет от 2 дек до Берлин за 1 дек. Това силен или слаб сезон се води? Наистина ли се заплаща само тази такса или трябва да се доплати и разликата в билетите? Чудя се какво да направя, защото полетът на 1 дек е 36 евро и ако не падне скоро цената или пък се качи още, по-добре може би да направим смяната.

Плаща се таксата и се доплаща разликата. Тествай го през сайта, ще ти покаже тотал за плащане.

Връзка към коментар

Моля ви, нека някой ми обясни за тези ваучери.

За какво се дават, какво се прави с тях, еднаква стойност ли имат и от какво зависи?

Простете за невежеството, моля!:unsure:

Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Моля ви, нека някой ми обясни за тези ваучери.

За какво се дават, какво се прави с тях, еднаква стойност ли имат и от какво зависи?

Простете за невежеството, моля!:unsure:

За отменените полети след 2-ри октомври, по които не се дължеше неустойка по директива 261, Раян на добра воля (и за да си измият малко образа) раздадоха по 40€/GBP на отменен полет на билет. Ваучерите са поименни и не могат да се прехвърлят и ползват от други лица. Имат период, в който могат да се използват и до колкото разбрах, са за полети до към края на март...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.