Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 минути , searus каза:

Само при мен ли има ограничение, че не могат да се ползват ваучерите за пътуване между 20.12 и 7.1??

Не, част от общите условия за ползване е. Виж си мейла с ваучера, пише го изрично.

Връзка към коментар
преди 2 минути , searus каза:

Само при мен ли има ограничение, че не могат да се ползват ваучерите за пътуване между 20.12 и 7.1??

При всички е така, това са Коледни и новогодишни празници:

The following black-out period applies: Dec 20th 2017 to Jan 7th 2018. Travel Vouchers cannot be redeemed for travel during this time.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Боби каза:

Не, част от общите условия за ползване е. Виж си мейла с ваучера, пише го изрично.

Да, знам го това, по-горе съм го цитирала, просто никой не го споменаваше и се зачудих дали всички го знаят. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

За отменените полети след 2-ри октомври, по които не се дължеше неустойка по директива 261, Раян на добра воля (и за да си измият малко образа) раздадоха по 40€/GBP на отменен полет на билет. Ваучерите са поименни и не могат да се прехвърлят и ползват от други лица. Имат период, в който могат да се използват и до колкото разбрах, са за полети до към края на март...

Много ти благодаря! Сханах най-накрая!По-добре да не ми дават ваучер.:rtfm:

А вече знае ли се точният брой на канселираните полети?

Че ние имаме един довеждаш от Мадрид в края на октомври, до сега  не е отменен. Ама, много, много не му се притеснявам, все ще се приберем някак си, че е краят на дългото пътуване.:)

Връзка към коментар

И ние "минахме между капките" засега... Имаме 3 предстоящи полета, единият от които е свързващ за междуконтинентален полет догодина. Дано не продължат с отменените полети... I don't need such kind of negativity in my life! :lol:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

Много ти благодаря! Сханах най-накрая!По-добре да не ми дават ваучер.:rtfm:

А вече знае ли се точният брой на канселираните полети?

Че ние имаме един довеждаш от Мадрид в края на октомври, до сега  не е отменен. Ама, много, много не му се притеснявам, все ще се приберем някак си, че е краят на дългото пътуване.:)

Алекс, ти си следи полета в сайта, че не изпращат съобщения.  При анулеране имаш право на връщане на парите или смяна с друг полет, по друга дестинация,  + ваучер на стойност 40 евро/паунда при еднопосочен и 80 евро/паунда при двупосочен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Dani Magelan каза:

Алекс, ти си следи полета в сайта, че не изпращат съобщения.  При анулеране имаш право на връщане на парите или смяна с друг полет, по друга дестинация,  + ваучер на стойност 40 евро/паунда при еднопосочен и 80 евро/паунда при двупосочен.

Благодаря ти, Дани!

Ще го следя по-натам, сега ми е важен отвеждащият до Мадрид, който е с Уиз.

Че нали летим за МеХико и Куба. А за връщането не взех с тях, а с Раян, че пристигат в по- нормален час. Ама ние на връщане ще се шматкаме няколко дни в Мадрид, та и да го анулират, ще се върнем или с Бг или с Уиз.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Dani Magelan каза:

и 80 евро/паунда при двупосочен

На мен друго ми е любопитно... Тъй като Раян не продават двупосочни билети, а реално са два еднопосочни, ако отменят заминаващия полет, а връщането оцелее, какво става? В края на краищата аз няма как да го ползвам това връщане, при положение, че те не ме извозват натам. При това положение какво се случва с втория билет? Ще върнат ли пак парите и за връщането и ще дадат ли ваучер или "сори, изтеглихте късата клечка!"?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Marisha каза:

И ние засега "минахме между капките", имаме и ние един свързващ за междуконтинентален полет за догодина. Засега няма промени.

Ааа, ще ме прощават, ама в скоро време, докато не си оправят кашите, няма да купувам никакви билети с тях.:rtfm:

Мислех за Канарските острови да ги ползвам от нашето летище. Пловдив-Бергамо, Бергамо-Тенерифе, ама при тази ситуация, май ще се въздържа.

преди 3 минути , chandni каза:

На мен друго ми е любопитно... Тъй като Раян не продават двупосочни билети, а реално са два еднопосочни, ако отменят заминаващия полет, а връщането оцелее, какво става? В края на краищата аз няма как да го ползвам това връщане, при положение, че те не ме извозват натам. При това положение какво се случва с втория билет? Ще върнат ли пак парите и за връщането и ще дадат ли ваучер или "сори, изтеглихте късата клечка!"?

Не само това, ами, като ти отменят полет, дето си го купил много време напред, на една цена, а сега трябва да купиш на по-висока си е много неприятно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

При това положение какво се случва с втория билет? Ще върнат ли пак парите и за връщането и ще дадат ли ваучер или "сори, изтеглихте късата клечка!"?

На мен ми е отменено връщането, отиването ще се изпълни. Де факто ми провалиха цялото пътуване, но ми дадоха 80 Е компенсация. Доволна съм,  двата полета ми струваха 8 лв. :)

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 2017. 09. 30. в 20:49, Dreamm каза:

Ето резултата от анулирания ми полет: трите еднопосочни билета от Брюксел до София през януари от по 2 евро замених за билети Милано-София /на цена 16,99 евро всеки/ през февруари, а ваучерите ми стигнаха точно за три двупосочни билета София-Рим-София през март /19,99 евро на човек на посока/.

Благодаря, Ryanair!

От 3 еднопосочни билета си направил 9 еднопосочни билета! Сега ако имаш късмет и тези полети да ти ги анулират, може да си увеличиш еднопосочните билетите на 27 :lol:

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
  • Смея се 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

На мен друго ми е любопитно... Тъй като Раян не продават двупосочни билети, а реално са два еднопосочни, ако отменят заминаващия полет, а връщането оцелее, какво става? В края на краищата аз няма как да го ползвам това връщане, при положение, че те не ме извозват натам. При това положение какво се случва с втория билет? Ще върнат ли пак парите и за връщането и ще дадат ли ваучер или "сори, изтеглихте късата клечка!"?

Позволяват да канселираш и билета за връщане. Въпрос на твой избор, дали да отмениш и полета на връщане или да го запазиш. Аз бях в подобна ситуация и отмених безпроблемно и двата полета.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

Ааа, ще ме прощават, ама в скоро време, докато не си оправят кашите, няма да купувам никакви билети с тях.:rtfm:

Мислех за Канарските острови да ги ползвам от нашето летище. Пловдив-Бергамо, Бергамо-Тенерифе, ама при тази ситуация, май ще се въздържа.

Не само това, ами, като ти отменят полет, дето си го купил много време напред, на една цена, а сега трябва да купиш на по-висока си е много неприятно.

Аз смених един отменен Бюксел за Бергамо-Тенерифе - Бергамо по Коледа, благодарение на неоцнимата помощ на Боби.:)

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , chandni каза:

На мен друго ми е любопитно... Тъй като Раян не продават двупосочни билети, а реално са два еднопосочни, ако отменят заминаващия полет, а връщането оцелее, какво става? В края на краищата аз няма как да го ползвам това връщане, при положение, че те не ме извозват натам. При това положение какво се случва с втория билет? Ще върнат ли пак парите и за връщането и ще дадат ли ваучер или "сори, изтеглихте късата клечка!"?

Анулирания сменяш за друг билет или искаш парите. Оставащият го потвърждаваш или анулираш с предишните права. Полечаваш ваучер за 40. Купуваш билет на друга компания за липсващия ти полет. Успех!:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Dani Magelan каза:

Успех!

Благодаря, но както писах, нашите 3 полета "минаха между капките"... В съседни дни имаше отменени, но нашите засега оцеляват. Интересно ми беше какво се случва с казуса при който ти отменят заминаването, а оцелее връщането - дали имаш опция да си вземеш парите и за него. Явно имаш :)

Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

Благодаря, но както писах, нашите 3 полета "минаха между капките"... В съседни дни имаше отменени, но нашите засега оцеляват. Интересно ми беше какво се случва с казуса при който ти отменят заминаването, а оцелее връщането - дали имаш опция да си вземеш парите и за него. Явно имаш :)

Опции много, ама ако си бил голям хитрец и си си взел отиването и връщането с различни компании, гориш :lol:.

Връзка към коментар
преди 9 минути , chandni каза:

Благодаря, но както писах, нашите 3 полета "минаха между капките"... В съседни дни имаше отменени, но нашите засега оцеляват. Интересно ми беше какво се случва с казуса при който ти отменят заминаването, а оцелее връщането - дали имаш опция да си вземеш парите и за него. Явно имаш :)

Да. Имаш право да го анулираш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Замених анулирания Сф-Рим на 7.11 със същия на 6.11 и въпреки че цената в сайта беше по-висока от тази, която съм платила, нищо не съм доплащала. Връщането оцеля и там нищо не е пипано.

Редактирано от Romana
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, mary_shery каза:

Значи в тоя случай плащаш първия билет, после таксата и после разликата с новия. Това въобще няма смисъл някой да го ползва...

Естествено, че има смисъл да се ползва, ако ти се налага, а не да си играеш с цените. Примерно купуваш билет за 10 евро и после срещу малка такса го сменяш с друг за 150. Те не са толкова глупави :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Естествено, че има смисъл да се ползва, ако ти се налага, а не да си играеш с цените. Примерно купуваш билет за 10 евро и после срещу малка такса го сменяш с друг за 150. Те не са толкова глупави :)

 

ама честно казано и аз не разбирам, дори и да му се налага, защо някой би ползвал такава опция, след като ако си купи направо билета за 150 евро и прежали този за 10-те, ще е платил общо 160 евро, а не 10+45+140

 

 

всъщност, да, изясних си, ако и старият билет не е особено евтин, тогава се връзва сметката с таксата за промяна

Редактирано от antea
Връзка към коментар
преди 4 часа, Topfly каза:

От 3 еднопосочни билета си направил 9 еднопосочни билета! Сега ако имаш късмет и тези полети да ти ги анулират, може да си увеличиш еднопосочните билетите на 27 :lol:

О, надявам се да няма изненади особено за полетите от и до Рим, че за там си имам код за безплатни атракции от букинг. И тогава хванах "промоцията" и си букнах хотел, само самолетните билети ми липсваха, но вече и те са налице

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.