Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 7 минути , cumalissa каза:

Питане набързо ,но не и спешно?  :) Някой нещо да е подочул за нискитарифни полети след новата за след 01.01.2017 София -Лисабон.Днес го чух 2 пъти от 2-ма човека 

При розовите/лилавите е схемата, но от април 2018

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , boogy83 каза:

А дали някой може да сподели какви са тия правила?

6.9 You must not carry hot drinks aboard the aircraft or consume your own alcohol on board.

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Георги каза:

Колкото за алкохола от безмитния, мисля че въведоха някакви правила, но да си носиш сандвич, шоколадче и т.н., нямаш никакви проблеми. 

Мисля, че нямаше подобно нещо, вдигаха малко гилортия, че част от пътниците се качвали пияни, а не се напивали на борда и да им кешират на тях пари, но това беше.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги каза:

6.9 You must not carry hot drinks aboard the aircraft or consume your own alcohol on board.

 

Мислех, че става въпрос само за носене на пиене по време на полета от безмитния, извинявам се

преди 1 минута , cumalissa каза:

Още по -добре,че да е една  пролетна хубавиня :)

Те полетите отдавна са обявени и магеланците ги налазиха като марокански скакалци и вече билетите са над 200лв. в посока :) Но все пак има шест месеца, могат и да тръгнат надолу

Връзка към коментар
преди 13 минути , Георги каза:

6.9 You must not carry hot drinks aboard the aircraft or consume your own alcohol on board.

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions

Хммм, те да ме пуснат с бутилката в самолета, пък ще докладвам дали съм пил вътре от моя си алкохол хехе :)

Тва е все едно на изпит да ми дадат да си нося учебника с мен, без да чета в него....да бе да....от колко преподаватели съм се скрил да преписвам, някви 20-годишни стюардеси ли няма да пусна по пързалката :lol: 

Утре вечер ще е забавното, следете пресата, дали не са ни приземили някъде, заради пиян пътник на борда :)

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 10 минути , boogy83 каза:

Хммм, те да ме пуснат с бутилката в самолета, пък ще докладвам дали съм пил вътре от моя си алкохол хехе :)

Тва е все едно на изпит да ми дадат да си нося учебника с мен, без да чета в него....да бе да....от колко преподаватели съм се скрил да преписвам, някви 20-годишни стюардеси ли няма да пусна по пързалката :lol: 

Утре вечер ще е забавното, следете пресата, дали не са ни приземили някъде, заради пиян пътник на борда :)

Имахме случай със стрес на един идиот на задния ред,поради студено време,като пуснаха климатика и леко пара  излиза.И един човек от нашата компания леко се избъзика:"самолета се пали" и оня като скочи и иска да слиза,няма пилот,няма стюардески ,багаж ще се сваля и т.н. После го убедиха някак,но му сервираха Виски през 20 минути,а ние гризахме едни полуголи сандвичи.  :)

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, boogy83 каза:

А дали някой може да сподели какви са тия правила?

Абсолютно е забранена консумацията на личен алкохол в самолета - причината е безопасност (но със сигурност има и търговски нюанс...).

 

П.П. Извинявам се за повторението...

преди 34 минути , boogy83 каза:

Хммм, те да ме пуснат с бутилката в самолета, пък ще докладвам дали съм пил вътре от моя си алкохол хехе :)

Тва е все едно на изпит да ми дадат да си нося учебника с мен, без да чета в него....да бе да....от колко преподаватели съм се скрил да преписвам, някви 20-годишни стюардеси ли няма да пусна по пързалката :lol: 

Утре вечер ще е забавното, следете пресата, дали не са ни приземили някъде, заради пиян пътник на борда :)

Рискуваш да те арестуват при приземяване, ако екипажът докладва, че си бил опасен вследствие на употреба на неконтролирано количество алкохол.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 20 часа, Георги каза:

or consume your own alcohol on board

Летим аз и Бай Стамат, аз нося ракия, той носи вино, аз му пия виното, той ми пие ракията ... По правилата сме :)

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
  • Браво 4
  • Смея се 18
Връзка към коментар

Поздрави от самолетУ за сега всичко е по план. Не остана много уиски за самолета, ама като гледам ще ми се върже номера :) стюардесите са малко зли и намръщени, ама се траят :)

После ще докладвам :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Системата е Халифакс :) студен чай си взех от ВИП салона и уиски от безмитната. Налях си го в студения чай и си пия безалкохолно пред стюардесите, а на един му взеха бирата щото я развя пред всички :) казаха ми че не може алкохол на борда да се внася и консумира :) не че нещо ама малък Хайнекен за 5 паунда на борда....не ми се връзва :) та новината е, че ако си пиеш тихо и кротко "студения чай" няма грижи и няма да те арестуват Rainy :)

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , boogy83 каза:

Системата е Халифакс :) студен чай си взех от ВИП салона и уиски от безмитната. Налях си го в студения чай и си пия безалкохолно пред стюардесите, а на един му взеха бирата щото я развя пред всички :) казаха ми че не може алкохол на борда да се внася и консумира :) не че нещо ама малък Хайнекен за 5 паунда на борда....не ми се връзва :) та новината е, че ако си пиеш тихо и кротко "студения чай" няма грижи и няма да те арестуват Rainy :)

Светът винаги се е движил около заобикаляне на законите - и пиенето на алкохол в чаши за чай, справка Сухия сезон :lol:

 

Тихо, кротко и тайно - със сигурност няма да те арестуват, разбира се :) Аз съм далече от мисията да го раздавам учителка, освен това не напипвам наченки на крилца на собствения си гръб... 

 

Просто споделих какво казва закона и предупредих какви са последиците, ако той се наруши - защото тук наистина арестуват, за другото всеки си има собствена глава да го слуша - или да не го слуша :) 

 

Радвам се, че си се забавлявал и всичко е минало чудесно!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Атина минава следобед в ден неделя за зимата. Излита от София в 15:25, а на връщане от Атина е в 17:15. Добре е за по-топъл уикенд през зимата с ранно тръгване в събота и късно прибиране в неделя. :)

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 27.09.2017 г. в 15:03, Georgie каза:

Случаят ти ме заинтригува,пиши как се развива сагата!:)

Да разкажа как продължи случаят - изпратих им епикриза, преведена на английски от мен, тъй като искат превод, но не официален; заедно с имейл, в който  им цитирам техните условия за невъзможност за пътуване поради заболяване. Веднага след това получих имейл, в който ми потвърждават, че платената сума от мен ми се връща като Travel Credit, който мога да ползвам в рамките на 6 месеца за пътуване до 1 година от получаване на имейла. Единственото лошо нещо в случая е, че този кредит не може да се ползва при резервация през сайта им, а само по телефон. Но поне е нещо, все пак с малко упоритост се предадоха. :) Също така тези билети бяха купени чрез bravofly, но явно това няма значение. 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Mimka каза:

Също така тези билети бяха купени чрез bravofly, но явно това няма значение. 

А каква сума ти върнаха като кредит...? Цената на билетите, каквато е била според Ryanair или сумата, която си платила в Bravofly (която очевидно е била по-ниска, за да резервираш от там)...?

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

само при мен ли не се отваря сайтът на Раянеър.. още от сутринта. Трябва да си принтирам бордна карта и не мога да вляза в сайта. Явно ще трябва да е през приложението

Връзка към коментар
В момента, montepinar каза:

само при мен ли не се отваря сайтът на Раянеър.. още от сутринта. Трябва да си принтирам бордна карта и не мога да вляза в сайта. Явно ще трябва да е през приложението

При мен се отваря.

Връзка към коментар

да, питах и други приятели... не се отваря при никого или явно е с някакви прекъсвания, нещо работят по сайта. Много полети от/до Ирландия били канселирани заради някаква буря и Раянеър разпращали имейли, че ще има проблеми... Хм, да видим

Връзка към коментар
преди 5 минути , montepinar каза:

заради някаква буря

Ураганът Офелия - коментирано е тук, но иначе сайтът цял ден се отваря и не съм забелязала прекъсвания. 

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
преди 6 минути , montepinar каза:

да, питах и други приятели... не се отваря при никого или явно е с някакви прекъсвания, нещо работят по сайта. Много полети от/до Ирландия били канселирани заради някаква буря и Раянеър разпращали имейли, че ще има проблеми... Хм, да видим

И при мен по-рано през деня много се бавеше, но сега е добре.

Връзка към коментар

При мен се отваря. Преди седмица имах подобен проблем-не можех да го отворя в работата да принтирам бордните карти. Накрая го отворих през wi-fi мрежата, през кабелния интернет не можах. Ама проблема си беше при мен, в работата.

Връзка към коментар
преди 3 часа, montepinar каза:

само при мен ли не се отваря сайтът на Раянеър.. още от сутринта. Трябва да си принтирам бордна карта и не мога да вляза в сайта. Явно ще трябва да е през приложението

дръпни си приложението на телефона и там ще си имаш бордна карта

Връзка към коментар

Да питам, макар че може и да е отговорено някъде в темата.

Имам купени два билета заедно. Единият пътник няма да пътува, има ли проблем за другия за чекиране и пр. Трябва ли да чекирам и непътуващия? Взех билетите по 10 евро с ясно съзнание, че единият може да отпадне по-късно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.