Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Това не е вярно. Получавал съм пари по вече закрита карта в ПИБ. Подателят нямаше номера на сметката, а само номера на картата. Пратих на банката данните за рефънда, те го издириха ръчно в системата си и ми го завериха по друга посочена от мен сметка. Но парите определено не бяха върнати към подателя, а си седяха в банката.

Мерси, Жоре! Само повторих, това което от там ми казаха. Ще видя, какво мога да направя, но явно ще е по-трудния начин. Станаха много неща за разправяне с тях...оспорена транзакция, кешбек, бонуси от букинг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , mililia каза:

Мерси, Жоре! Само повторих, това което от там ми казаха. Ще видя, какво мога да направя, но явно ще е по-трудния начин. Станаха много неща за разправяне с тях...оспорена транзакция, кешбек, бонуси от букинг.

С малко упоритост ще стане :) Просто споделих моя опит, а той е че парите НЕ се връщат обратно към подателя.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, chandni каза:

Днес успях да се свържа с чата им. Отговориха, че за полети, променени с повече от 2,5 часа мога да поискам refund или те могат да rebook-нат като им дам новите параметри на полета.

 

Това за над 2.5 часа само тяхно правило ли е или е уредено пак по някаква евро-директива?

Връзка към коментар

Айде, намериха заместник на уволнения: 

 

http://corporate.ryanair.com/news/peter-bellew-to-join-as-chief-operations-officer/

 

Peter Bellew To Join As Chief Operations Officer

 

Ryanair today (17 Oct) announced that Peter Bellew would re-join Ryanair as Chief Operations Officer. Mr. Bellew who is currently the CEO of Malaysia Airlines will take over responsibility for all Ryanair’s flight operations, ground operations and engineering but with a specific responsibility for pilot production, training and career development with a mission to ensure that the pilot rostering failure which Ryanair suffered in early September will never be repeated.

Mr. Bellew, who previously worked in Ryanair until 2014, latterly as Director of Flight Operations, will join the Ryanair team in Dublin from Friday 1st December next.

Ryanair’s Michael O’Leary said:

“We are pleased to welcome Peter back to Ryanair. Having worked previously in a senior role in our Operations team, Peter has an unrivalled knowledge of our business model and how we maintain controlled growth, with industry leading punctuality, for the benefit of our customers and our people. Peter will lead a significant transformation in the way we reward and interact with our pilots, improve their working environment and career development over the coming years as we grow the fleet to some 600 aircraft and expand our traffic, at lower fares, to 200m customers p.a.”

Peter Bellew said:

“I am excited to return home to Ryanair and take up the challenge to grow the operation sustainably.  I look forward to working with all the team and all the crews I know so well to further develop our growth to 600 aircraft over the next 6 years.”

Връзка към коментар
преди 4 минути , Loverboy каза:

“I am excited to return home to Ryanair and take up the challenge to grow the operation sustainably.  I look forward to working with all the team and all the crews I know so well to further develop our growth to 600 aircraft over the next 6 years.”

Увеличаване на флотата с 50% за 6 години не ми се вижда много устойчиво, но да се надяваме са си взели бележка :)

Редактирано от tch
Връзка към коментар

Айде не,че не сме доволни от цялата история с отменени полети ама...краен резултат:

  - безплатен сменен полет + 45 паунда ваучер + 400 евро обещетение 

И това всичко на скромната цена от 35 паунда отменен полет

 

:biggrin::dancing:

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, tch каза:

Това за над 2.5 часа само тяхно правило ли е или е уредено пак по някаква евро-директива?

Няма директива, всяка компания си решава колко време е достатъчно голяма промяна, за да позволи рефънд.

Връзка към коментар
преди 3 часа, tch каза:

Аз ли изпускам нещо или тази комбинация не е възможна? 

 

Ами първо попълних онлайн формата за промяна на полета,а не за връщане на парите, обадих се и го промениха от следобеден на сутрешен без да доплащам.След това дойде и ваучера като компенсация за промяната и дадоха линк,който да попълня за обещетение и след това дойде и мейл:

 

 

IMG_9717.JPG

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Току що (09:20) в сутрешния блок на Нова, между празните приказки, министърката на туризма каза и нещо важно: Официално договирено било, че Ryanair ще пуснат по 3-4 нови дестинации от Бургас и Варна следващата пролет

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 1 час, bad kid каза:

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/travel-updates/website-closure-important-information

 

Сайтът и приложението затварят за ремонт довечера

Явно има нещо гнило, вчера вечерта си играех в техния и в сайта на wizz с идеята да набележа "жертва" за априлската ваканция на децата, и забелязах че в сайта на райън не се показаваха никакви дати за след март'18

Редактирано от КолЮ
Връзка към коментар
Преди 1 час, КолЮ каза:

Явно има нещо гнило, вчера вечерта си играех в техния и в сайта на wizz с идеята да набележа "жертва" за априлската ваканция на децата, и забелязах че в сайта на райън не се показаваха никакви дати за след март'18

Това и при мен много често се получава  и на другия ден пак се появяват.

Връзка към коментар
преди 13 часа, КолЮ каза:

Току що (09:20) в сутрешния блок на Нова, между празните приказки, министърката на туризма каза и нещо важно: Официално договирено било, че Ryanair ще пуснат по 3-4 нови дестинации от Бургас и Варна следващата пролет

Недей вярва на тези бръщоловици. Райън свикаха голяма прескоференция в Бургас и обявиха 2 целогодишни и 8 сезони линии, които започват тъкмо от 2018 година и сега ще пускат още 3-4 нови дестинации, които са ги "забравили"?! :lol:

Връзка към коментар

Аз с тъп въпрос... Сега всеки ли ръчен багаж(по - големия) го взимат за товарния отсег  или това ще стане от 1.11? Става въпрос без да имам priority? Нещо забравих каква беше схемата....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10/19/2017 в 22:32, tch каза:

Недей вярва на тези бръщоловици. Райън свикаха голяма прескоференция в Бургас и обявиха 2 целогодишни и 8 сезони линии, които започват тъкмо от 2018 година и сега ще пускат още 3-4 нови дестинации, които са ги "забравили"?! :lol:

 

да, те са "нови" дестинации за Варна и Бургас, но не и за София... Повечето се дублират, новото е само Riga и Rzeszów от Бургас. Но... няма значение, навсякъде живеят хора.. със своите нужди, колкото повече, по-добре. Преди години можехме само да мечтаем :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, randi каза:

Аз с тъп въпрос... Сега всеки ли ръчен багаж(по - големия) го взимат за товарния отсег  или това ще стане от 1.11? Става въпрос без да имам priority? Нещо забравих каква беше схемата....

Преди няколко дни на полет без свободни места до Дъблин, взеха около 20 куфара. Ние бяхме от последните с куфари с максималните допустими размери и нямаше проблем, май е до късмет при пълните полети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, montepinar каза:

да, те са "нови" дестинации за Варна и Бургас, но не и за София... Повечето се дублират, новото е само Riga и Rzeszów от Бургас. Но... няма значение, навсякъде живеят хора.. със своите нужди, колкото повече, по-добре. Преди години можехме само да мечтаем :)

Нещо не сме се разбрали. Аз не казвам, че тези новите полети на Уиз и Райън не са важни за хората от Източна България и за туризма ни, а че освен до сега обявените полети нови няма да има от пролетта на 2018, както е говорила министърката в някакво интервю, колкото да не заспи :) 

Връзка към коментар

Пропуснах да споделя, че при чекиране в последният ден и пълен полет, ще ви даде места до прозореца. Явно наистина софтуера разхвърля първо местата в средата, след това до пътеката , а тези до прозореца ги пази за евентуална продажба до последният момент. На една резервация ни разпредели на 11А и 15А, чекиране вечерта преди полета.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , stanislavpp каза:

Пропуснах да споделя, че при чекиране в последният ден и пълен полет, ще ви даде места до прозореца. Явно наистина софтуера разхвърля първо местата в средата, след това до пътеката , а тези до прозореца ги пази за евентуална продажба до последният момент. На една резервация ни разпредели на 11А и 15А, чекиране вечерта преди полета.

Последният ми полет с Райън беше април месец, тогава и за двата полета се чекирах по-малко от 12 часа преди полета, един път бях по средата, другият път на аварийния изход. Но и е нормално да е така, до последния момент да се опитат да продадът допълнителни услуги на чекиращите се.

Връзка към коментар

11А няма прозорец, въпреки че е от тази страна.

преди 26 минути , chandni каза:

11А при Раян авариен изход ли е?

11А няма прозорец, въпреки че е от външната страна.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз чекирах около 3 часа преди полета 2 места. Имаше празни 7-8 места. Едното ми го даде до прозореца. Другото на аварайния изход. :) Явно не ги дава последни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.