Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Някой има ли наблюдение дали цената на Priority boarding-a на Ryan се увеличава с приближаването на полета или си е константа...? В момента ми искат по 6€ за Priority на полет през февруари, но не помня дали преди това е било 5€ или се заблуждавам. Има ли вероятност цената да се вдигне (да падне - едва ли, още повече с тези дивотии за багажа)?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, garvanat каза:

Аз чекирах около 3 часа преди полета 2 места. Имаше празни 7-8 места. Едното ми го даде до прозореца. Другото на аварайния изход. :) Явно не ги дава последни.

Че в самолет на Райън има 12 места до аварийния изход (с повече място за краката), така че баш накрая си ги дава, със сигурност никой от първите 100 чекирани не получават на произволен принцип аварийно място.

Връзка към коментар
преди 20 минути , chandni каза:

Някой има ли наблюдение дали цената на Priority boarding-a на Ryan се увеличава с приближаването на полета или си е константа...? В момента ми искат по 6€ за Priority на полет през февруари, но не помня дали преди това е било 5€ или се заблуждавам. Има ли вероятност цената да се вдигне (да падне - едва ли, още повече с тези дивотии за багажа)?

И нашия полет е през февруари, билета е купен през юли, сега цената за приорити е същата като през юли -6 евро.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, tch каза:

Че в самолет на Райън има 12 места до аварийния изход (с повече място за краката), така че баш накрая си ги дава, със сигурност никой от първите 100 чекирани не получават на произволен принцип аварийно място.

Така е но имаше 2-3 свободни на аварийните изходи и 3-4 из целия самолет, но системата реши да ми даде широко място преди другите да са заети.

Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

Някой има ли наблюдение дали цената на Priority boarding-a на Ryan се увеличава с приближаването на полета или си е константа...? В момента ми искат по 6€ за Priority на полет през февруари, но не помня дали преди това е било 5€ или се заблуждавам. Има ли вероятност цената да се вдигне (да падне - едва ли, още повече с тези дивотии за багажа)?

В 90% от случаите при мен важи следното:

Още при покупка взимай места по 2 евро - винаги има "промо". След това ми излиза прозорче искам ли да взема приорити за 12 евро (за двама, за два полета). Така всичко идва 20 евро. Само приоритито за двама двупосочно иначе е 24. 

Шанс за евтино приорити ми е излизал и при чек-ин. Пак по 3 вместо по 6 евро на калпак, но не знам винаги ли работи.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 19 часа, chandni каза:

11А при Раян авариен изход ли е?

 

преди 19 часа, Romana каза:

11А няма прозорец, въпреки че е от тази страна.

11А няма прозорец, въпреки че е от външната страна.

 

12F също няма прозорец.

Ryanair Seat Maps

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, chandni каза:

Някой има ли наблюдение дали цената на Priority boarding-a на Ryan се увеличава с приближаването на полета или си е константа...? В момента ми искат по 6€ за Priority на полет през февруари, но не помня дали преди това е било 5€ или се заблуждавам. Има ли вероятност цената да се вдигне (да падне - едва ли, още повече с тези дивотии за багажа)?

Преди няколко дни купих билети за март за Белгия и приорити беше 5Е. За Рим също беше толкова, билети купени през август за ноември.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, adreno каза:

Това е на А320. На 321 всички са с прозорец

Мисля, че от линка, който съм пуснала, достатъчно ясно се вижда, че става дума за А320, а и всеки, който проследи линка, може да види и другия самолет, с който Wizz оперират и да разбере какво е положението при него. Въпросът беше "Има ли и при Wizz ред без прозорец?", на който ясно и категорично отговорих, че такъв има и съм сложила и конкретен линк за онагледяване.

 

И между другото, тази дискусия не е за темата с новини за Ryanair.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля,моля, моляяяя, имам нужда от малко помощ.

Полет FR6410 от Мадрид  за София,  като го проверявам по номер на полет, излиза вечерен, къде 20 часа.

Като си го проверявам по номер на резервация,  си ми излиза сутрешен в,  в 9,40,както си ми пише на бордните карти. 

Ами сега?

Може ли някой да провери или да ми даде телефон,  да почвам да рИва,  кое е вярното?

Връзка към коментар
преди 6 минути , rosmari345 каза:

На 25.10 е сутрешен - 09.40, а на 27,10 е вечерен- 19.50....затова се объркваш.

 

Много ти благодаря!

Направо се разярих,  специално купих сутрешен полет.:(

А като проверявам по номера на полета, излиза вечерен.Ама, сега се загледах, че данните са от 23.

Явно, този полет си им е все с тоя номер.:(

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Току що се регистрих и влязох в темата, защото ще пътувам с Райънер. Но дали, кой ще ми кажи...? Последно време много отменени полети, а и дестинацията ...!? Барселона – Тенерифе на 03.12 и обратно на 15.01. Вторият полет не важен, защото мога да го пропусна – резервен вариянт е. Билета за първия полет купих, чрез www.edream – не съм сигурен, че го изписвам правилно, но е известен сайт. Разочарован съм – билета ми е 35 евро, а на сайта платих 59 евро, 24 евро за ... ???. Обратния е 22 евро от сайта на Райънер. Можех да закупя билети за двата полета на същите дати на обща цена 42 или 43 евро, но при плащането ме отхвърли...???

Връзка към коментар
преди 4 часа, gincho каза:

24 евро за ... ???

....Затова, че не си знаел повече за авиокомпания Ryanair преди да решиш да пътуваш с тях, че техните билети са най-изгодни, само ако са купени директно от сайта им.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , epetkov каза:

 ...че техните билети са най-изгодни, само ако са купени директно от сайта им.

Това също не е универсално правило - тук неведнъж е ставало дума за купени билети за Ryan от други сайтове на по-ниска цена. 
Просто трябва да се проверява и сравнява.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

RYANAIR TO DELAY NEW CABIN BAG POLICY UNTIL MID JAN 2018  
 

Ryanair, Europe’s No 1 airline, today (24 Oct), confirmed that it will delay its new cabin bag policy until 15th January 2018 to allow customers more time to adjust to the changes, particularly during the busy Christmas period. Ryanair’s new bags policy includes cuts to checked bag fees (from €35 to €25) to encourage more customers to check in bags and reduce the volume of carry-on bags.

Ryanair has announced the following bag policy changes on all flights:

From 6th September 2017:

·         The check-in bag fee was cut from €/£35 to €/£25 for all bags

·         The check-in bag allowance increased from 15kg to 20kg for all bags

From 15th January 2018:

·         Only Priority Boarding customers (including Plus, Flexi Plus & Family Plus) will be allowed to bring two carry-on bags on the aircraft*

·         All other (i.e. non-priority) customers will only be allowed to bring one smaller carry-on bag on board, while their second (bigger) wheelie bag will be placed in the hold (free of charge) at the boarding gate.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

При чекиране вечерта преди полета , получихме места 17Е (авариен изход с екстра легруум)и 21F(до прозореца). 17F остана свободно и се преместих на него.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, antony2001 каза:

RYANAIR TO DELAY NEW CABIN BAG POLICY UNTIL MID JAN 2018  
 

Ryanair, Europe’s No 1 airline, today (24 Oct), confirmed that it will delay its new cabin bag policy until 15th January 2018 to allow customers more time to adjust to the changes, particularly during the busy Christmas period. Ryanair’s new bags policy includes cuts to checked bag fees (from €35 to €25) to encourage more customers to check in bags and reduce the volume of carry-on bags.

Ryanair has announced the following bag policy changes on all flights:

From 6th September 2017:

·         The check-in bag fee was cut from €/£35 to €/£25 for all bags

·         The check-in bag allowance increased from 15kg to 20kg for all bags

From 15th January 2018:

·         Only Priority Boarding customers (including Plus, Flexi Plus & Family Plus) will be allowed to bring two carry-on bags on the aircraft*

·         All other (i.e. non-priority) customers will only be allowed to bring one smaller carry-on bag on board, while their second (bigger) wheelie bag will be placed in the hold (free of charge) at the boarding gate.

Тамън и аз мислех да го пускам това, явно повечко сме журналисти тук :D 

Връзка към коментар

Здравейте, аз имам странно питане. Ryanair имат 2 баркода - 1 за мобилното приложение и един когато си печаташ desktop boarding pass, но нещо не мога да ги разчета с нито един скенер. Дали някой се е опитвал да го направи и при успех ако може да сподели с коя програма?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.