Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, MARTiNSHO каза:

Здравейте, аз имам странно питане. Ryanair имат 2 баркода - 1 за мобилното приложение и един когато си печаташ desktop boarding pass, но нещо не мога да ги разчета с нито един скенер. Дали някой се е опитвал да го направи и при успех ако може да сподели с коя програма?

Кодът на хартиения бордпас е barcode, а на мобилния - QR code. За да може скенерът да разчете кода, той трябва да бъде програмиран да чете кодовете с такова кодиране. Отделно от това някои модели скенери не могат хардуерно да разчитат QR кодовете. 

Така че споко, това че твоят скенер не го чете бордпаса ти, въобще не означава, че и онзи на летището няма да го чете. Подсигури се ако ти е притеснено и с двата вида и си свиркай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, MARTiNSHO каза:

Здравейте, аз имам странно питане. Ryanair имат 2 баркода - 1 за мобилното приложение и един когато си печаташ desktop boarding pass, но нещо не мога да ги разчета с нито един скенер. Дали някой се е опитвал да го направи и при успех ако може да сподели с коя програма?

Всичко, което чете PDF417 баркодове, трябва да прочете хартиения. Ако си се опитвал със стандартен баркод скенер от вида по магазините не става, защото най-вероятно е 1D, а PDF417 е двумерен. Отделно, че дори да е 2D скенера може да е изключено четенето на някой видове баркодове за по-голямо бързодействие.

 

Най-лесно е с телефон - Barcode Manager&Tracker например върши чудна работа, изключвайки досадните реклами, които пуска. Освен PDF417 чете и Aztec и QR кодове

Редактирано от adreno
  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

Тъкмо беше позатихнала истерията около пилотите и френският "Libération" излезна със статия / разследване по случая:

Libération

Части от статията са преведни в офф-а: Offnews

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хаха, знам какво е barcode и какво е QR :D Просто на телефона пробвах с 3 различни апликации да го разчета и не става, а ми е бая важно какво пише вътре :D Много благодаря, @adreno, с твоята програмка стана, това ми беше нужно :)

Редактирано от MARTiNSHO
update
Връзка към коментар

Помощ, Магеланци!При въвеждането на кода на подарения ми ваучер от Ryanair при плащането на новата дестинация изписва, че няма ваучер...Нямам номер, код ми изпратили....Какво да правя в случая?...Остават само 2-3 дена

Връзка към коментар
преди 3 минути , Dimitrokali каза:

Помощ, Магеланци!При въвеждането на кода на подарения ми ваучер от Ryanair при плащането на новата дестинация изписва, че няма ваучер...Нямам номер, код ми изпратили....Какво да правя в случая?...Остават само 2-3 дена

Провери ли при какви условия е валиден ваучера. Със сигурност имаше изискване да се буква около Коледа, може и да има допълнителни уловки. Иначе най-лесно да се свържеш с чата им и там да го разнищите проблемът.

Връзка към коментар

Изискването е да НЕ се буква около Коледа и Нова година. Новозаявените полети трябва да са до 20 март. С кодовете на ваучерите си на стойност 4 х 80 евро се сдобих чрез дълга епистоларна връзка с чата, не съм получавала нищo на e-mail. Аз имах проблем с единия от ваучерите ми. При плащането на полет, въведох кода на последния останал ми ваучер и сумата за него не беше приспадната от общата сума, която трябваше да заплатя. Направих опит веднага да платя нещо друго с него, един трансфер. Получих съобщение, че ваучерът е вече използван. Копирах си всички тези съобщения и сътворих едно писмо. След няколко любезни разговора сумата от 80 евро беше възстановена в кредитната ми карта след 4 работни дни. За мен поне е полезно да правя копие на разговорите си с хората от чата (има такава опция).  Успех в начинанието!

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Щастливеца каза:

Има ли начин да платя с ваучерите два еднопосочни полета. Предполагам , че не , но защо пък да не попитам.

Два еднопосочни с един ваучер -  не можеш. Използван веднъж, не може да се ползва отново.

С различни ваучери - можеш.

Връзка към коментар

Получих си сумата за отказан полет, който бях купила през eDreams, преведоха ми сумата която върнаха от Ryan а не това което бях платила на eDreams, такаче освен че се сдобих с 2 ваучера от по 80€ съм напред и от върнатата сума...а мислех да не се занимавам с тази хамалогия за едни 20€

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 16.10.2017 г. в 15:02, montepinar каза:

само при мен ли не се отваря сайтът на Раянеър.. още от сутринта. Трябва да си принтирам бордна карта и не мога да вляза в сайта. Явно ще трябва да е през приложението

Същият проблем в момента - май става хронично. А имам да принтирам бордни карти на приятели. :-(

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар
преди 20 минути , rik4o каза:

Същият проблем в момента - май става хронично. А имам да принтирам бордни карти на приятели. :-(

При мен се отваря всичко нормално, мога да виждам резервации и бордни карти и да ги печатам...

Връзка към коментар

Като влезеш в акаунта си в Управление ти се показват в едни правоъгълници предстоящите ти пътувания. В горния десен ъгъл на всеки правоъгълник  има номер на резервация съставен от 6 броя букви и цифри. Това ти е booking number-а.

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Маги каза:

Изискването е да НЕ се буква около Коледа и Нова година. Новозаявените полети трябва да са до 20 март. С кодовете на ваучерите си на стойност 4 х 80 евро се сдобих чрез дълга епистоларна връзка с чата, не съм получавала нищo на e-mail. Аз имах проблем с единия от ваучерите ми. При плащането на полет, въведох кода на последния останал ми ваучер и сумата за него не беше приспадната от общата сума, която трябваше да заплатя. Направих опит веднага да платя нещо друго с него, един трансфер. Получих съобщение, че ваучерът е вече използван. Копирах си всички тези съобщения и сътворих едно писмо. След няколко любезни разговора сумата от 80 евро беше възстановена в кредитната ми карта след 4 работни дни. За мен поне е полезно да правя копие на разговорите си с хората от чата (има такава опция).  Успех в начинанието!

Значи първо плащаш, после въвеждащ кода на ваучера?..А ако не го приспадне?...на мене ми изписва ,че няма въведен ваучер..

Връзка към коментар

Доколкото помня при ползването на моите ваучери след като си избереш полетите, вдясно ти излиза калкулираната цена и под нея имаше "Заяввяване на ваучер/награда" или нещо подобно. Цъкаш на него и ти се отваря поле, в което да въведеш кода и след това мисля, че имаше "продължи" или "приложи" нещо такова и цената ти се променя автоматично, намалявайки се със стойността на ваучера.

Имай предвид, че ако ваучера ти е на стойност примерно 40 евро, а полетът е на по-ниска стойност, разликата ти гори.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Dreamm каза:

Доколкото помня при ползването на моите ваучери след като си избереш полетите, вдясно ти излиза калкулираната цена и под нея имаше "Заяввяване на ваучер/награда" или нещо подобно. Цъкаш на него и ти се отваря поле, в което да въведеш кода и след това мисля, че имаше "продължи" или "приложи" нещо такова и цената ти се променя автоматично, намалявайки се със стойността на ваучера.

Имай предвид, че ако ваучера ти е на стойност примерно 40 евро, а полетът е на по-ниска стойност, разликата ти гори.

Точно това правих -и от компютъра,и от таблета и от gsm...излиза ми ,че няма ваучер. На чата ме питаха какъв браузер използвам/???/...Някъде греша....но и накъде с моя английски- А+ .Ето вижте какво излиза...

 

Редактирано от Dimitrokali
Връзка към коментар

Добре, изтрий снимката или поне си заличи номера на ваучера /за всеки случай, че не само магеланци четем тук/. След това опитай да въведеш номера на ваучера ръчно, не да го копираш от имейла.

Да не опитваш да използваш ваучера за друг човек или от друг профил?

Редактирано от Dreamm
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , Dreamm каза:

Добре, изтрий снимката или поне си заличи номера на ваучера /за всеки случай, че не само магеланци четем тук/. След това опитай да въведеш номера на ваучера ръчно, не да го копираш от имейла.

Да не опитваш да използваш ваучера за друг човек или от друг профил?

Моля...чак до там не сме стигнали...благодаря ,но и това пробвах...и не ще  ли не ще...

Връзка към коментар
преди 6 минути , Dimitrokali каза:

Моля...чак до там не сме стигнали...благодаря ,но и това пробвах...и не ще  ли не ще...

Просто се опитвам да ти помогна, не да те обиждам!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Dreamm каза:

Просто се опитвам да ти помогна, не да те обиждам!

Аз най-сърдечно благодаря за помощта! И се пошегувах....И явно пак ще впрягам нещастния си английски за чата...Хубава вечер магеланци!

Връзка към коментар

За протокола, вчера Райън започнаха Бергамо, а днес - Франкфурт -Хан и Шарлероа от Пловдив. 

Днес в рамките на час бяха трите полета за деня - Хан, Шарлероа и Станстед. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Dreamm каза:

Доколкото помня при ползването на моите ваучери след като си избереш полетите, вдясно ти излиза калкулираната цена и под нея имаше "Заяввяване на ваучер/награда" или нещо подобно. Цъкаш на него и ти се отваря поле, в което да въведеш кода и след това мисля, че имаше "продължи" или "приложи" нещо такова и цената ти се променя автоматично, намалявайки се със стойността на ваучера.

Имай предвид, че ако ваучера ти е на стойност примерно 40 евро, а полетът е на по-ниска стойност, разликата ти гори.

Точна така е. Излиза вдясно цената, в полето за заявяване на ваучера си въвеждаш кода. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

Днес в рамките на час бяха трите полета за деня - Хан, Шарлероа и Станстед. 

МалИИИ, наземното обслужване се е видяло в чудо от такава "навалица". Шегата настрана хубаво, е че НТА налазиха и останала част от страната. На летище Варна даже се бяха пострали да посрещнаст гостите с костюми за Хелуин.

 

22851863_1786026828075748_48924208405854

  • Харесвам 8
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • frequent_flyer
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.