Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 25 минути , epetkov каза:

Аз се учудвам, че все пак са се съгласили да ти сменят връщането без такси. Ако някой ми беше разказал такава история извън форума, нямаше да повярвам.

Добре де, аз не разбирам, защо няма да му сменят и връщането?

С анулиране на единия полет му се обърква цялата програма. И при положение, че си е купил двата полета заедно, би трябвало да му променят и каквото не му е удобно и за другия полет. Което станало така по тяхна вина.

Според мен, Ранди си е прав. Аз също щях да досаждам, докато  не ми угодят.

Значи, ние можем да търпим  безплатно всякакви отмени, промени, канселиране на полети, което влачи след себе си куп неприятни промени/ ако си предплатил хотел, тур и пр/. А те не могат да сменят втория полет, че да е удобно на клиента, без да го одерат.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 23 часа, randi каза:

Да споделя как дразнят тези... Имам си round trip билет. Анулират отиването, опитвам се да си сменя през сайта отиването и съответно връщането за да не губя ден, и системата ми изкарва такса за връщащия полет. Писах в чата, където някаква ме отпрати с категоричен отказ да ми смени и двата полета. Било невъзможно и можело да сменя само отиването, което е анулирано. Въпреки всички мои напъни тотално отказа и накрая направо ме изхвърли от чата без никакви сбогувания! На другия ден пак пробвах, като мислех, че вчерашната кака не е била адекватна, но тук срещнах абсолютно същия зверски отпор да ми преместят и двата полета. Около 30 мин се разправяхме, склонявахме и заплашвахме... Та накрая ми смениха и двата полета. Такова безумие въобще не очаквах. 

И с Уиз е така! Аз така и не успях да ги сколня да ми сменят и двата полета и накрая приех 120% кредит.

Връзка към коментар

И за мен бе нормално да ми сменят и двата полета! Ами ако отивах само за ден, какво щеше да стане тогава? Да ми одерат кожата, защото са неадекватни ли? Това граничи с някаква пародия! Или все пак трябваше да ги накарам да ме премаршутират с друга компания в деня, в който трябваше да летя с тях. Любезно ми бяха изпратили мейл, в който ми обясняваха, че това е възможно.... А при Wizz  до преди известно време анулираните полети можеха да се местят в границите на няколко седмици напред - назад. Аз така май месец имах полет до Бари, който бе преместен с час или два. Та преместих цялото пътуване с две седмици по - късно и с ден по - голям престой, като не съм давал стотинка за това.

Връзка към коментар

Летя в събота без priority, на какъв багаж имам право? Обърках се от многото промени.

Според бордната карта имам право на голем и малък, според българската версия на сайта също, но според англоезичната имам право само на малък, защото съм без priority, но от някаква дата нататък, пак ще имам право на два.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, randi каза:

И за мен бе нормално да ми сменят и двата полета! Ами ако отивах само за ден, какво щеше да стане тогава? Да ми одерат кожата, защото са неадекватни ли? Това граничи с някаква пародия! Или все пак трябваше да ги накарам да ме премаршутират с друга компания в деня, в който трябваше да летя с тях. Любезно ми бяха изпратили мейл, в който ми обясняваха, че това е възможно.... А при Wizz  до преди известно време анулираните полети можеха да се местят в границите на няколко седмици напред - назад. Аз така май месец имах полет до Бари, който бе преместен с час или два. Та преместих цялото пътуване с две седмици по - късно и с ден по - голям престой, като не съм давал стотинка за това.

Аз имах полет с Уиз една  събота до Неапол и връщане в неделя. Един месец преди полета получих мейл за смяна на часовете, поогледах го през телефона и видях, че са изместили връщането с 15-20 минути и приех смяната. След това случайно пак огледах новите часове и се оказа, че съм приел отиване в събота и връщане след 30 мин  в събота със същия самолет. Реално не знам дали е възможно това да стане, след като трябва да изляза и вляза през проверките..

Оказа се, че в неделя няма полет и съм приел тази лудост. Звъннах веднага на Уиз, казаха ми, че ще ми сменят отново полетите, въпреки, че съм ги приел, но смяна можело да се прави само на връщащия полет. В крайна сметка се отказах, понеже нямаше какво да ми предложат освен много по-дълъг престой в Неапол или връщане от Рим или Бари  и ми върнаха 120%.

 

Друг е въпроса, че веднага след това си купих нови билети отиване до Неапол и връщане от Бари за след 2 дни и ми останаха 80лв от разликата между  цените и кредита, който получих от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Oshko каза:

Летя в събота без priority, на какъв багаж имам право? Обърках се от многото промени.

Според бордната карта имам право на голем и малък, според българската версия на сайта също, но според англоезичната имам право само на малък, защото съм без priority, но от някаква дата нататък, пак ще имам право на два.

Имаш право на голям и малък. Ако нямаш приорити, големият трябваше по предишните разпоредби, да го свалят в hold-a безплатно, а горе да ти е само малкия, но отложиха тази практика за Януари. Вземай си спокойно 2 багажа. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Alexander каза:

Аз имах полет с Уиз една  събота до Неапол и връщане в неделя. Един месец преди полета получих мейл за смяна на часовете, поогледах го през телефона и видях, че са изместили връщането с 15-20 минути и приех смяната. След това случайно пак огледах новите часове и се оказа, че съм приел отиване в събота и връщане след 30 мин  в събота със същия самолет. Реално не знам дали е възможно това да стане, след като трябва да изляза и вляза през проверките..

Оказа се, че в неделя няма полет и съм приел тази лудост. Звъннах веднага на Уиз, казаха ми, че ще ми сменят отново полетите, въпреки, че съм ги приел, но смяна можело да се прави само на връщащия полет. В крайна сметка се отказах, понеже нямаше какво да ми предложат освен много по-дълъг престой в Неапол или връщане от Рим или Бари  и ми върнаха 120%.

 

Друг е въпроса, че веднага след това си купих нови билети отиване до Неапол и връщане от Бари за след 2 дни и ми останаха 80лв от разликата между  цените и кредита, който получих от тях.

И аз веднъж бях резервирал отиване и връщане с един и същи самолет през Rumbo ,не с Raynair.Но веднага ми звъннаха от някакъв телефон от Милано,че това е невъзможно и просто отмених резервацията.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 24/09/2017 в 17:28, Таньо каза:

В последните три-четири дни за цяла Европа има такива цени. Не е изолиран случай.

Здравейте. Пътувах през уикенда с Раян и този път си направих експеримент, следвайки съветите тук  - чекирах се доста накрая, а не както винаги - да си счупя краката от бързане :) И на двата полета ми даде места до прозореца - аз доволен, а не както обичайно - едни криви места. Въпросът ми - за следващото пътуване - е: дали този принцип е валиден и при priority или там дава добри места от самото начало? Благодаря. 

Връзка към коментар

11А е изключение. Всъщност вероятно разпределя по-лошите места първо, за да пази другите за плащащи клиенти, обаче ако няма такива ще започне да дава и от тях. Но не вярвам, че "priority" ще се свързва с "прозорец", просто няма логика. Иначе по случайност всичко става.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Кво стана бе, според "експерти" тия уж щяха да "фалират", да "свърши светът", а то не ... :(

Разочарован съм от тази липса на драма :(

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/2017/11/19/3079832_krizata_v_raiuner_utihva_s_obiaviavaneto_na_130_novi/

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Брани каза:

Кво стана бе, според "експерти" тия уж щяха да "фалират", да "свърши светът", а то не ... :(

Разочарован съм от тази липса на драма :(

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/2017/11/19/3079832_krizata_v_raiuner_utihva_s_obiaviavaneto_na_130_novi/

 

Тия, които са говорили за фалит, е ясно че не са наред с горния етаж, но и "новината" се среща доста рядко дори в западни издания, така че не се знае колко истина има в нея. А и дори да се окаже истина, се говори за 130 абсолютно нови дестинации, така че може да ще не се подновят всички стари дестинации  и София например да увисне....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

11А е изключение. Всъщност вероятно разпределя по-лошите места първо, за да пази другите за плащащи клиенти, обаче ако няма такива ще започне да дава и от тях. Но не вярвам, че "priority" ще се свързва с "прозорец", просто няма логика. Иначе по случайност всичко става.

Да, така е, няма логика. Просто исках да попитам... Значи отново ще се чекирам от последните. Благодаря.

Връзка към коментар

И аз летях с тях, чекирах късно вечерта преди обедния полет на другия ден. Даде и за двата полета разбъркани места, трима човека на 3 различни места.

Най-интересното е, че и двата пъти при единия пътник имаше още две свободни места и се изместихме. Това с празните места е доста често явление, просто хората си искат пари, ама аз поне няма да им дам никога.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , lesy каза:

Някой знае ли защо полетите от / до Ейлат за всички дестинации са до края на март? Закриват линиите ли?

Очаква се да стартира новото летище https://en.wikipedia.org/wiki/Ramon_Airport

Предполагам ще насочат всички цивилни полети натам ;)

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 8 минути , lesy каза:

След март изборът в Израел е само Тел Авив. А имам план за април за Йордания.

От официалния сайт на новото летище:

Ryanair

Europe’s largest low-cost airline, Ryanair, currently flies to Ovda Airport from around 1 European cities – Bratislava, Krakow, Kaunas, and Budapest with two weekly flights from each city during the winter season. From October 2017, there will be additional flights from Frankfurt, Milan, Brussels, Baden-Baden, Frankfurt Hahn, Gdansk, Poznan, Bremen, Dusseldorf-Weeze, and Warsaw.

These flights are likely to transfer to Ramon Airport from mid 2017, with possible year-round flights and new European destinations. Ryanair has shown interest in basing aircraft in Israel, and with Ramon Airport being their only destination in the country, the carrier could quickly become one of Ramon’s most notable airlines.

Връзка към коментар

RYANAIR’S WEEK-LONG ‘BLACK FRIDAY’ PROMOTION CONTINUES

7 DAYS OF MASSIVE SALES ON RYANAIR.COM

 

Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (Tues, 21 Nov) launched day 2 of its week-long ‘Black Friday’ promotion, offering customers 7 consecutive days of fantastic sales on the Ryanair.com website.

100,000 seats are now on sale from just €4.99 for travel in January, which must be booked by midnight tonight (24:00hrs Tuesday). Customers should keep an eye on Ryanair.com for the latest daily offers – where the lowest fares in Europe are about to get even lower.

 

От София има до Рим, Атина, Айндховен, Милано, Хамбург, Берлин ..... 

Не е като да няма, хаххх

Връзка към коментар
Преди 1 час, lesy каза:

След март изборът в Израел е само Тел Авив. А имам план за април за Йордания.

@lesy, виж тази оферта за Йордания. :)

 

П.С. Оффф, тя била до март... Извинявай.

Редактирано от chandni
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Пътувко
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.