Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 29 минути , Ivko каза:

Да я има два полета в месеца на тая цена :lol:

Вярно е, ама за единия от тия двата си купих намален билет преди месец за 20 евро и сега ме е яд, щото струва 5 в момента :lol: 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Да я има два полета в месеца на тая цена :lol:

Виж, @Ivko не съм адвокат на райън, особено след гафовете им в последно време, от които пострадах, НО първо провери - и после пиши, за да е полезно за всички тук!

 

Връзка към коментар

Здравейте!

 

Наскоро ще ползвам за първи път Райън и предварително моля да ме извините, ако питам елементарни или вече изяснени неща. Темата е дългичка, прочетох малко, но наистина се поизгубих във въпроси, които за момента не ме касаят.

Купих си билет - двупосочен София-Мадрид-София. Тъй като пътувам за Мадрид сутринта, реших, още по време на купуването на билета, да си купя за 2 евро място до прозорец. Връщам се обаче късно вечерта и няма какво да гледам практически и реших, че ми е все тая къде ще седна и затова не си платих допълнително за място. Системата ми даде за отиване да се чекирам, явно защото съм си платила допълнително за фиксирано място и аз имам бордна карта, която съм си разпечатала на хартиен носител.

Въпросът ми е какво да правя за връщане - все ми е тая къде ще седя, но какво да направя, за да се чекирам и да имам бордна карта? Само със закупен билет едва ли нещо правя. За момента чек-инът е затворен и ми дава оприця за безплатен такъв чак на 4 декември. Аз по това време ще съм вече в чужбина и отутк следва вторият ми въпрос - аз ще си направя чек-ин през телефона, но какво правя с бордната карта? Трябва да търся да я разпечатвам някъде или има възможност ситемата да ми изпрати код за сканиране за през телефон? Дали на летището в Мадрид мога да се кача на самолета, само показвайки кода на телефона?

 

Благодаря пердварително!

Редактирано от Balkanka
Връзка към коментар

@Balkanka, най-лесно е да си свалите приложението на Ryanair на телефона (виждам, че имате смарт телефон) и тогава вече може само с кода от приложението. Кодът в мейла не е код за пропускане на летището, а само за разпечатване. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Rainy каза:

@Balkanka, най-лесно е да си свалите приложението на Ryanair на телефона (виждам, че имате смарт телефон) и тогава вече може само с кода от приложението. Кодът в мейла не е код за пропускане на летището, а само за разпечатване. 

Благодаря! Говорите за обратния полет (Мадрид-София), нали? Защото аз си имам бордна карта (хартиена) за отиване.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Balkanka каза:

Благодаря! Говорите за обратния полет (Мадрид-София), нали? Защото аз си имам бордна карта (хартиена) за отиване.

Да, и за него говоря - основно, макар че приложението може да го използвате за всички полети, включително чекирани такива :) 

 

Челен пример - моя милост - която съвестно си разпечати бординг картите за два полета на Раян (два последователни дни - събота и неделя) и талантливо си ги забрави в къщи (за пръв път ми се случва). На летището си свалих приложението на юруш и успях безпроблемно да вляза, без да си изпусна полета :) 

Връзка към коментар

Добавят още една дестинация от Бургас през лятото- Каунас Литва

 

http://corporate.ryanair.com/news/ryanair-launches-new-burgas-to-kaunas-route/?market=bg

Редактирано от tch
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , tch каза:

Добавят още една дестинация от Бургас през лятото- Каунас Литва

 

http://corporate.ryanair.com/news/ryanair-launches-new-burgas-to-kaunas-route/?market=bg

Ryanair today (21 Nov) launched a new Burgas to Kaunas route which will run weekly as part of its summer 2018 schedule, beginning in March.

 

Bulgarian consumers and visitors can enjoy even lower fares and the latest “Always Getting Better” improvements including:

 

  • Reduced checked-in bag fees – one €25 fee, one 20kg size
  • A new partnership with Erasmus Network offering students discounts & a dedicated booking platform
  • Alexa voice recognition to search flights, hotels and flight status on the Ryanair.com website
  • New Ryanair Rooms website and app

 

To celebrate the launch of its new Burgas-Kaunas route, Ryanair has released seats from Burgas from just €24.99, for travel in March, which are only available for booking on the Ryanair.com website until midnight Thursday (23 Nov).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Въх, според българския вариант на Раян , вече може да летим в бизнес класа срещу 6 евро :biggrin::biggrin:.

 

И това ако не е Черен Петък ...:biggrin:

 

 

Screen Shot 2017-11-24 at 07.54.24.png

Редактирано от funny
  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

FR отново са на страниците на The Daily Telegraph. Този път заради писмо от една от агенциите за кадри, която е изпратила  писмо до стюардеса, която работи на полети на FR, във връзка с продажбата на стоки на борда.

http://www.telegraph.co.uk/travel/news/ryanair-staff-told-sell-more-scratchcards/

Едната опция е това да бъде разчетено като натиск на "лошата а/к" към "горките служители". Друга опция е това да е просто мейл към служител, чието представяне е доста под средното, според статистиката. Каква е истината - нека всеки сам прецени... :)

Връзка към коментар

Някой пътувал ли е с Раян тези дни...? Знам, че уж отложиха свалянето на куфарите в холда ако не си закупиш приорити за Януари, но така ли е наистина? Да не ме изненадат декември?

Връзка към коментар

Миналата седмица пътувахме и не ни взеха ръчния багаж. Трябва да се наредиш по-напред, защото след определен брой почват да слагат етикетчета.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , chandni каза:

Някой пътувал ли е с Раян тези дни...? Знам, че уж отложиха свалянето на куфарите в холда ако не си закупиш приорити за Януари, но така ли е наистина? Да не ме изненадат декември?

Старата схема си е, над N-тата бройка лепят етикети и ги взимат. Някои съответно разлепват и не им ги взимат, в салона е мазало :)

Нищо ново ;)

Ако ти е важен багажа (ценности или бързаш да напуснеш летището после), по-добре се нареди отрано. Аз напоследък предпочитам да чакам в лаунджа до последно и пътувам със стар куфар. Втория ръчен багаж още не е отпаднал, така че ценности и документи са отделно.

Връзка към коментар

За нареждането отпред е ясно... Въпросът беше дали това все още върви или и първи да се наредиш, ако нямаш приорити, ще ти го вземат... А иначе няма нищо ценно в куфара, но е с 4 колелца, съответно стърчат извън куфара и ме е страх да не ми ги изкъртят, а самият куфар е от поликарбонат и изкъртят ли колелце, куфарът е за боклука.

Връзка към коментар

Миналата седмица пътувах два пъти, единият път бях на гейта от последните и ми свалиха куфара, другият път бях по-рано и не ми го свалиха. Явно след определена бройка започват да слагат етикетите за сваляне. 

Доста странно беше прибирането от Берлин, при излизане от гейта към самолета нямаше наземен персонал, просто отвориха вратите и всичкият народ се юрна:), съответно мисля никакви багажи не свалиха долу.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С раница от Декатлон, малко по-голяма от бившия безплатен багаж на уиз, ми я взеха в Мадрид този месец. Имах лаптоп, казаха да си го извадя и да го взема в ръце. И направиха списък с номерата на пътниците, на които ще им вземат чантите в багажното. Служителят със списъка беше до товарачите. Там нямаше възможност някой да си махне етикета. Аз нямам проблеми да си давам багажа.

Редактирано от lesy
Грешка и допълване.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Zaro каза:

Ако си с раница, тип малък багаж на Уиз, а не с куфар, пак ли могат да я вземат?

Дъщеря ми снощи се прибра от Лондон с малка раница, която се побира под седалката. Качила се е предпоследна на борда и не са й взели багажа. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , lesy каза:

С раница от Декатлон, малко по-голяма от бившия безплатен багаж на уиз, ми я взеха в Мадрид този месец. Имах лаптоп, казаха да си го извадя и да го вдема в ръце.

:wacko::wacko::wacko:

...имах идея да използвам раница

Връзка към коментар

Преди два дни пътувах с тях от Стенстед. Първо качиха тези с приорити (и аз), които бяха повече от 1/3 от пътниците. На "обикновените" не знам дали и колко са пуснали с багаж, но багажниците бяха претъпкани и имаше хора, които обикаляха из целия самолет да търсят местенце за багажа си. И тогава се запитах какво ще се случи, ако 90% от пътниците си купят приорити? Какви ли нововъведения ще измислят тогава?

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , iaia_mama каза:

И тогава се запитах какво ще се случи, ако 90% от пътниците си купят приорити? Какви ли нововъведения ще измислят тогава?

Суперприорити - на двойна цена гарантират качване и обикновено приорити - багажът е на лотария дали ще е горе или долу. Всичко останало директно заминава долу. B)

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 39 минути , iaia_mama каза:

И тогава се запитах какво ще се случи, ако 90% от пътниците си купят приорити? Какви ли нововъведения ще измислят тогава?

Вероятно и сега в сайта са зададени ограничения колко пътника могат да букват приорити - напр. 90 броя и след това тази опция става неактивна? Някой имал ли е подобен случай?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.