Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 17 часа, Девора каза:

И ние сме в подобна ситуация. В сайта на Райън обаче пише, че над 16г е възрастен и свързването на резервации се таксува 30евро, но пък никой до сега не е споменал, че му е удържана такава такса.

 

преди 14 часа, neuromancer каза:

Къде пише, че се таксува? Странно ми е, защото по принцип резервации не се свързват

А и няма смисъл, те не дават съседни места така или иначе, ако искате да седите заедно се плаща за избор без значение дали са отделни резервации или една.

 

преди 12 часа, Девора каза:
Копирам от сайта на Райън

Не. Не е възможно да добавите дете под 16 години към съществуваща резервация за полет, но може да направите отделна нова резервация.



Резервацията за дете под 16 години трябва да се направи онлайн (като за възрастен). Щом направите резервацията, ще трябва да се свържете с нас по имейл (изберете „оплакване“ от падащото меню) или може да се свържете онлайн с наш сътрудник.Ще се удържи такса от €/£30 за свързването на резервациите. 

С обаждане до 24 часа или 30 часа (не помня кое беше) въпросът де урежда безплатно, като детето се връзва с възрастен, на мен ми поискаха 5 евро (колкото трите билета) за място на възрастен, на други не са искали. Аргументът е, че лице до 16 не може да бъде на  самостоятелна резервация.  Всичко това става през чата. По-горе го обсъждахме.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен 4 Е ми взеха. Срещу тях един възрастен, който придружава детето, си купува място. То и от сайта им да си вземеш билет, задължително пак се плащат 4 Е за място на един възрастен и на детето дават безплатно място.

Редактирано от Звелина
Връзка към коментар
преди 16 минути , Звелина каза:

На мен 4 Е ми взеха. Срещу тях един възрастен, който придружава детето, си купува място. То и от сайта им да си вземеш билет, задължително пак се плащат 4 Е за място на един възрастен и на детето дават безплатно място.

А през чата само на английски ли може да се пише или има и българи от другата страна ? Значи аз както смятам да направя две отделни резервации за всяка посока ще трябва да платя по едно място на отиване и връщане .

Редактирано от nino
Връзка към коментар

В сряда ми казаха на нашето летище, че вече нямало да може да се минава с мобилно приложение с двама на един телефон. Не бях чувала по-голяма глупост :mad: Та ние сме на една резервация.

 

А някой скоро ползвал ли е приоритетно качване от София? Нас ни пуснаха първи в автобуса, но нямаше отделение за приоритетните и съответно не влязохме първи на борда. Чудя се дали има смисъл да се оплача на Раян? Може пък да ми върнат парите (и да ги ползвам за нова резервация).

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, ползвали сме няколко пъти приоритет и в двете посоки. В София се качихме първи в автобуса, като първата му половина беше отцепена с въженце и там качваха тези с приорити.После отвориха първо нашата врата и се качихме в самолета, а след около 2-3 минути пуснаха и останалите пътници.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

FR са аплайнали за слотове на летище Тегел в Берлин, които да им позволят да базират там 9 машини. Ако властите им ги дадат, това ще отвори доста нови дестинации (и/или честоти до вече съществуващи дестинации) от федералната столица.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , akair каза:

FR са аплайнали за слотове на летище Тегел в Берлин, които да им позволят да базират там 9 машини. Ако властите им ги дадат, това ще отвори доста нови дестинации (и/или честоти до вече съществуващи дестинации) от федералната столица.

Че двете берлински летища не са ли на предала на капацитета си, нали заради това строят ново от 10 години?

Връзка към коментар
7 minutes ago, tch said:

Че двете берлински летища не са ли на предала на капацитета си, нали заради това строят ново от 10 години?

Терминалите (по спомени Тегел работи много над капацитета си) - може би, пистите и рульожките - явно не. А и AB  кацнаха за постоянно, което е освободило доста  капацитет откъм таймслотове.

Обективно погледнато, "новото летище" ББЛ (Берлин Бранденбург) е нов терминал на Шонефелд.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес тръгнах да се чекинвам за полет утре, като трябваше да добавя и багаж. За 20 килограмови куфари ми взе по 40 евро от София до Милано. Цената беше същата и от приложението на Райън. Има ли някаква закономерност, че цените на багажите се качват с наближаването на полета? Дори в тарифния им план пише, че куфарът е 25 евро.

Връзка към коментар
преди 52 минути , petko каза:

Днес тръгнах да се чекинвам за полет утре, като трябваше да добавя и багаж. За 20 килограмови куфари ми взе по 40 евро от София до Милано. Цената беше същата и от приложението на Райън. Има ли някаква закономерност, че цените на багажите се качват с наближаването на полета? Дори в тарифния им план пише, че куфарът е 25 евро.

25 е САМО ако го купиш с билета. Иначе е твърдо 40 по ценоразпис...

Връзка към коментар

Бърз въпрос - доколко има вероятност да бъдат променени дати за полети през август. Мисълта ми е - часовете е вероятно да се променят, но самите дати на полета? Разбрах, че Уиз го правят относително често, но Раян?

...знам, че гаранция няма, но питам за вашето мнение - на редовните ползватели.

Връзка към коментар
преди 23 минути , samuraika каза:

Бърз въпрос - доколко има вероятност да бъдат променени дати за полети през август. Мисълта ми е - часовете е вероятно да се променят, но самите дати на полета? Разбрах, че Уиз го правят относително често, но Раян?

...знам, че гаранция няма, но питам за вашето мнение - на редовните ползватели.

Има голяма вероятност да променят и дните. Ще има относителна сигурност при влизане в лятно разписание. Ако е за резервация на хотел, не е нужно да го правиш толкова рано. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 2.12.2017 в 9:30, Zaro каза:

 

 

С обаждане до 24 часа или 30 часа (не помня кое беше) въпросът де урежда безплатно, като детето се връзва с възрастен, на мен ми поискаха 5 евро (колкото трите билета) за място на възрастен, на други не са искали. Аргументът е, че лице до 16 не може да бъде на  самостоятелна резервация.  Всичко това става през чата. По-горе го обсъждахме.

Здравейте,сега си писах по чата и ми искат по 30 евро на билет за да ми свържат резервацията с на майката билетите са 3 от безплатните до Порто през Оподо,и общо ми искат 90 евро,има ли друг начин по който да не ми искат тази сума

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , don каза:

Здравейте,сега си писах по чата и ми искат по 30 евро на билет за да ми свържат резервацията с на майката билетите са 3 от безплатните до Порто през Оподо,и общо ми искат 90 евро,има ли друг начин по който да не ми искат тази сума

 

Ами ако е изтекъл този срок, предполагам е по-евтино да се купи нов билет за 1 възрастен и за детето. Или пък са хванали номера и вече отказват да обслужват този казус безплатно в чата, поради съмнително зачестяване B)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

а всъщност свързването на резервациите защо е нужно? нали ако за детето има отделна резервация, може да се чекира безплатно на летището?

защото под определена възраст (за Райън май беше 16) децата не могат да пътуват сами

Връзка към коментар

А кога се разбира възраста на пътника, на летището ли? Защото при разервация през Jetcost никъде не иска да се посочи възраста на пътника. Не съм буквал от сайта на Раян, там има ли такава графа за посочване годините на пътуващия?

Между другото със сина ми сме с еднакви имена и ги питах през чата как да му запиша името, да слагам ли JR. или да го пиша с презимето му. Отговориха ми така-

 

Hi Nikolay, write the names the same, the difference weill be seen in the date of birth. JC

 

Това пак при проверка на личните карти ли се установява ?

 

 

 

 

Редактирано от nino
правописна грешка
Връзка към коментар

Първо като купиш билет определяш грубо възрастта (дете/възрастен), после при чекиране в зависимост от тази възраст имаш определен диапазон от рождени дати и не можеш да избереш друга. Сега, дали гледат и рождената дата в документа на гейта не знам, съмнявам се, но да не изтеглите късата клечка.

Пиша това, защото по някое време ще се появят въпроси от рода "детето е родено 2008 година, а не мога да избера тази година, когато се чекирам". 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12/6/2017 в 16:38, neuromancer каза:

Първо като купиш билет определяш грубо възрастта (дете/възрастен), после при чекиране в зависимост от тази възраст имаш определен диапазон от рождени дати и не можеш да избереш друга. Сега, дали гледат и рождената дата в документа на гейта не знам, съмнявам се, но да не изтеглите късата клечка.

Пиша това, защото по някое време ще се появят въпроси от рода "детето е родено 2008 година, а не мога да избера тази година, когато се чекирам". 

Когато променях резервация от възрастен на дете, специално ме попитаха за датата на раждане на детето.

Връзка към коментар
преди 26 минути , Zaro каза:

Когато променях резервация от възрастен на дете, специално ме попитаха за датата на раждане на детето.

Явно си бил от първите, при които е ставало без допълнителни такси. Сега явно вече не се получава.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   9 магеланци

    • Oshko
    • Пътувко
    • valpet
    • yordanov
    • marycap
    • aloha8
    • saved_
    • jul
    • logist13
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.