Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 9 минути , Фичо каза:

Вероятно в договорите им има някакви клаузи ...

Изведнъж рязко ще се "разболеят" 200-300 пилоти... То им стига да се баталясат пак. Че тогава и обезщетения на пътниците ще дължат, защото няма да са форсмажорни обстоятелства/стачка.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Hollywood каза:

На Бергамо 7-8 отмени полета за днес.

Като гледам дестинациите и часовете на полетите, няма да е от времето ;)

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 31 минути , searus каза:

И Сталин не е успял да се справи с шофьорите :lol:

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Hollywood каза:

На Бергамо 7-8 отмени полета за днес.

 

Цитат

Пилотите й в няколко страни обявиха, че планират стачки като първата е обявена за днес от италианските екипажи.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пилотите знаят, че ако, не дай си Боже, се стигне до анулирането на полети точно преди голямото предколедно прибиране, това ще нанесе страхотен удар на компанията и са решили да действат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледам, че в сайта на Ryanair е премахната новината, че на 20 декември ще има съобщение по въпроса със стачката. Така ли е или само на мен ми се иска да няма стачка? Някой знае ли повече?

Връзка към коментар
преди 15 минути , rdd каза:

Гледам, че в сайта на Ryanair е премахната новината, че на 20 декември ще има съобщение по въпроса със стачката. Така ли е или само на мен ми се иска да няма стачка? Някой знае ли повече?

Стачка няма да има. Раяян са "клекнали" и ще има профсъюзи на пилотите:

 

Цитат

RYANAIR CONFIRMS IT WILL RECOGNISE CABIN CREW UNIONS

As Ryanair’s statement of Fri 15 Dec (attached) made clear, Ryanair is moving to recognise unions, starting this week with meetings with Irish, German and Portuguese pilot unions. It will lead on in the New Year to meetings with other EU pilot unions and cabin crew unions in due course as well.

от Facebook страницата им.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , chandni каза:

Стачка няма да има. Раяян са "клекнали" и ще има профсъюзи на пилотите:

 

от Facebook страницата им.

Ох много благодаря! Чакам синът си, който има две отсечки вдругиден с тях. Приятни празници!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, rdd каза:

Ох много благодаря! Чакам синът си, който има две отсечки вдругиден с тях. Приятни празници!

Благодаря! Весели празници и на теб и семейството ти :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Глупав въпрос, моля да ме извините, но...

Когато има промени в разписанието Раян дават ли възможност за промяна на дата и с какъв диапазон? Или просто - променен полет - или летиш или ти връщаме парите и толкоз?

Връзка към коментар
преди 6 часа, samuraika каза:

Глупав въпрос, моля да ме извините, но...

Когато има промени в разписанието Раян дават ли възможност за промяна на дата и с какъв диапазон? Или просто - променен полет - или летиш или ти връщаме парите и толкоз?

Пробвай се в чата. На мен ми изместиха часа на излитане с по-малко от час, писах им и ми смениха датата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, samuraika каза:

Глупав въпрос, моля да ме извините, но...

Когато има промени в разписанието Раян дават ли възможност за промяна на дата и с какъв диапазон? Или просто - променен полет - или летиш или ти връщаме парите и толкоз?

Дават прояна на дата, полет (ако са повече от един за дадена дата до същата дестинация), дори маршрут или връщат парите, но това при промяна на разписанието с повече от 2 часа. За няколко минути до час само те уведомяват за промяната.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, samuraika каза:

Глупав въпрос, моля да ме извините, но...

Когато има промени в разписанието Раян дават ли възможност за промяна на дата и с какъв диапазон? Или просто - променен полет - или летиш или ти връщаме парите и толкоз?

Конкретно - дават. Плюс минус 14 дни от началните дати. Трябва промяната да е за поне 2 часа разлика от първоначалното.

Връзка към коментар
преди 9 часа, samuraika каза:

Глупав въпрос, моля да ме извините, но...

Когато има промени в разписанието Раян дават ли възможност за промяна на дата и с какъв диапазон? Или просто - променен полет - или летиш или ти връщаме парите и толкоз?

При големите анулирания аз си смених безплатно полета от следобеден на сутрешен,дадоха ми ваучер като компенсация и си взех обещетението от 400 евро.

За канселацията бях уповестен по-малко от 14 дни и си подадох исканията в сайта им и на двете форми-тази за обещетение и тази за промяна на полета.При мен се получи.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 3
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 11 минути , D_Dimitrov каза:

Здравейте, днес се чекирах за предстоящ полет до Рим.И след като принтирах бордните карти, видях че едното име ми е сбъркано.Дали ще е проблем?

Колко много е сбъркано? До три букви обикновено е ок, ако става дума за различно изписване на звуци (веднъж купих билет за Cvetomir, пък той се казвал Tsvetomir, а с него пътуваше и Mariya, която бях записала като Maria - както си трябва да се транслитерира нейното име; летяхме си без проблем).

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Еmilia каза:

Колко много е сбъркано? До три букви обикновено е ок, ако става дума за различно изписване на звуци (веднъж купих билет за Cvetomir, пък той се казвал Tsvetomir, а с него пътуваше и Mariya, която бях записала като Maria - както си трябва да се транслитерира нейното име; летяхме си без проблем).

Вместо Dimitar е написано Dimitier.

 

Връзка към коментар
В момента, D_Dimitrov каза:

Вместо Dimitar е написано Dimitier.

 

Пиши им в чата.

Не би трябвало да е проблем да пътуваш така, но за твое спокойствие се свържи с тях. Би трябвало да ти го оправят безплатно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Еmilia каза:

Пиши им в чата.

Не би трябвало да е проблем да пътуваш така, но за твое спокойствие се свържи с тях. Би трябвало да ти го оправят безплатно.

Благодаря

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо като инцидент в самолет на Раян на полет от Лондон до Малага. Полета закъснява един час, а след кацането в Испания самолета стои затворен 30 минути докато дойдат служители от летището да го обслужат.

Ядосан и очевидно бързащ поляк решава, че не може да ги чака повече и отваря единия авариен изход, взима си сакчето и тръгва по крилото да скача от него. Стюардите обаче го връщат обратно, арестуван е и ще бъде съден за нарушаване на минимум 4 закона.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z44EyLfbdAQ

  • Шок 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Сигурно аз съм първия с такъв идиотизъм, но ето ме дойде ми на главата.

Понеже летим често, търсим билети от едно, втори и трето място, използват се различни пощи и пр, накрая се о...х...

Преди 2 седмици видях, че за един от полетите за януари има билети само за мен. Търсих, чудих се какво е станало и накрая купих 2 скъпи билета по 72 евро за жена ми и дъщеря ми.  Реших, че съм чакал да намеря карти или да падат цени и накрая са останали така, моя билет е купен юли месец.

Много ме хвана яд, но това е.

 

Днес обаче жена ми получи мейл за напомняне на полет и се оказва, че те имат още едни билети за същия ден и същата дестинация..Явно съм ги бил купил още юли месец и  тях, но с друга поща..направо полудях от яд за втори път, поне да не бяха пращали мейл..

 

Сега след като имаме 2 резервации за едно и също място и ден, може ли да се откаже едната и да ни върнат някакви дребни пари от такси и пр. поне?

Писах им в чата на ryan, ама не очаквам нищо.

 

Трябва да се направи тема с бисерите на годината или златен фонд за такива като мен..май прекалено много схеми и пилене водят понякога до такива неща, поне при мен..

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.