Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, antony2001 каза:

Новите правила за багажа влизат в сила от 15-ти януари 2018

 

https://youtu.be/1x1g76gd7L8

 

 

 

При последният ми полет с Ryan от Хамбург повече от половината кабина беше с Priority. Служителите не можеха да повярват на очите си...

 

Силно допускам, че до една година ще има нови правила :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Първо ще е таксата за приорити. :ph34r:

Да...

 

И аз бях изумена, честно казано, но на хората не им се рискуваше очевидно да си потрошат куфарите или подаръците и на опашката за нормални билети имаше-нямаше 20-тина човека. Всички бяха priority. 

Връзка към коментар

Това означава ли, че от 15 януари, ако не ми се разхожда из летището с багажа ми, мога да го оставя на чек-ин гишетата? Наскоро разбрах, че някои магеланци досега така или иначе са го правили, но понякога служителите на чек-ина са отказвали да им го вземат.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

При последният ми полет с Ryan от Хамбург повече от половината кабина беше с Priority. Служителите не можеха да повярват на очите си...

 

Силно допускам, че до една година ще има нови правила :)

Същото беше от Барселона наскоро - повечето бяха с приорити...

На мен пък ми е по-удобно да ми вземат стария куфар, с който пърувам в техните полети, да не го мисля на борда, така или иначе в малкия брой можеш да си вчемеш всичко необходимо за полета.

преди 8 минути , vorbis каза:

Това означава ли, че от 15 януари, ако не ми се разхожда из летището с багажа ми, мога да го оставя на чек-ин гишетата? Наскоро разбрах, че някои магеланци досега така или иначе са го правили, но понякога служителите на чек-ина са отказвали да им го вземат.

По регламент не би трябвало да приемат - пише изрично - трябва да го заведеш до гейта. А колкото повече хора се опитат да приложат този трик, толкова по-бързо ще го елиминират съвсем.

Връзка към коментар
На 4.01.2018 г. в 8:54, Alexander каза:

Сигурно аз съм първия с такъв идиотизъм, но ето ме дойде ми на главата.

Понеже летим често, търсим билети от едно, втори и трето място, използват се различни пощи и пр, накрая се о...х...

Преди 2 седмици видях, че за един от полетите за януари има билети само за мен. Търсих, чудих се какво е станало и накрая купих 2 скъпи билета по 72 евро за жена ми и дъщеря ми.  Реших, че съм чакал да намеря карти или да падат цени и накрая са останали така, моя билет е купен юли месец.

Много ме хвана яд, но това е.

 

Днес обаче жена ми получи мейл за напомняне на полет и се оказва, че те имат още едни билети за същия ден и същата дестинация..Явно съм ги бил купил още юли месец и  тях, но с друга поща..направо полудях от яд за втори път, поне да не бяха пращали мейл..

 

Сега след като имаме 2 резервации за едно и също място и ден, може ли да се откаже едната и да ни върнат някакви дребни пари от такси и пр. поне?

Писах им в чата на ryan, ама не очаквам нищо.

 

Трябва да се направи тема с бисерите на годината или златен фонд за такива като мен..май прекалено много схеми и пилене водят понякога до такива неща, поне при мен..

А ти си ги разпечатвай и слагай в една папка.

Аз си имам за всички пътувания по една такава и веднага слагам вътре самолетни билети, хотелски резервации, резервацията за рент-а-кар, билети, ако съм купила за нещо.Че иначе се забравя.

Или си ги отбелязвай в табличка.Иначе стават грешки. Не се ядосвай, това е бял кахър.:)))

Аха, сега видях, че имаш хепи-енд.:))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Преди малко тръгнах да се регистрирам за предстоящ полет, за който сме трима човека на две резервации. Избрах местата за първите двама, калкулира ми сумата за плащане и аз тръгнах да регистрирам третия човек, като си мислех, че има нещо като "кошница" знам ли и че сумата ще се натрупа и ще платя наведнъж, но не се получи така, тоест трябвало е първо да платя и после да правя регистрация от втората резервация.

Проблемът сега е, че местата, които избрах вече ги дава резервирани и не мога да ги избера същите. След колко време се очаква системата да разбере, че местата не са платени и да ги пусне пак като свободни?

 

Edit: Писах им в чата да питам, обаче попаднах на служител, който се опита да ме убеди, че някой друг е купил местата, а съм сигурна, че не е, защото си избрах места не едно до друго, а едно зад друго до прозорец, на нормална цена и смятам, че няма начин някой в същия момент да иска да купи точно тези две места....

Редактирано от Dreamm
  • Смея се 1
Връзка към коментар

И си представям как някой друг е купил същите две места и сега пише на чата, е няма как друг да е бил. Ами да проверят в системата на чие име са местата. Толкова ли е трудно да се сетят.

Връзка към коментар

Определено не съм доволна от чата този път и не им го спестих в отзива...

Сега си харесах други места, надявам се да завърша процеса по купуването преди пак "някой да ме изпревари" :biggrin:

* От яд :lol: си купих предни места :lol:

Редактирано от Dreamm
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Днес получих съобщение oт Ryanair, което никак не ми хареса....

 

You're entitled to bring 1 small personal bag (35cm x 20cm x 20cm) on board which must fit under the seat in front of you. If you want to bring 2 cabin bags on board you must add Priority & 2 Cabin Bags. If you arrive at the gate with 2 cabin bags, and you haven't purchased Priority & 2 Cabin Bags, your second bag will be taken off you and put in the hold free of charge.
 

 

И кво сега...вече няма ръчен багаж, а само ръчна чанта? И как да разбирам това, че ако се появя с ръчен багаж все пак, няма да плащам, ама те ще ми "настанят" багажа?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , samuraika каза:

Днес получих съобщение oт Ryanair, което никак не ми хареса....

 

You're entitled to bring 1 small personal bag (35cm x 20cm x 20cm) on board which must fit under the seat in front of you. If you want to bring 2 cabin bags on board you must add Priority & 2 Cabin Bags. If you arrive at the gate with 2 cabin bags, and you haven't purchased Priority & 2 Cabin Bags, your second bag will be taken off you and put in the hold free of charge.
 

 

И кво сега...вече няма ръчен багаж, а само ръчна чанта? И как да разбирам това, че ако се появя с ръчен багаж все пак, няма да плащам, ама те ще ми "настанят" багажа?

И аз го получих, просто след 15 януари , ако нямаш приорити по-голямата чанта отива в багажното безплатно, където е и чекирания багаж .

Връзка към коментар
преди 17 минути , nino каза:

И аз го получих, просто след 15 януари , ако нямаш приорити по-голямата чанта отива в багажното безплатно, където е и чекирания багаж .

Да, това го разбрах, но на мен ми звучи като по-добрата опция :) Един вид "ако не си платите допълнително, ще ви вземем куфарчето да не ви се пречка, и то безплатно!" Мииии...добре, ама това значи ли, че трябва да минавам през чек ин ако искам да ми вземат втората чанта и да я put in the hold free of charge ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинете колеги, чукчата писател, не читател и не видял че в горните постове е обяснено...Всичко е ясно, от тази година - или с приорити или с по-здравичък куфар за ръчен багаж, който ще се оставя на гейта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Иван Попов каза:

Ryanair забранява втората ръчна чанта oт 15 януари.  @samuraikaЕто я и на български:  Тук .:)

.....и както обикновенно, българската версия е още по-объркваща. Чак пък да забранява...просто реорганизира правилата за багаж - ще можеш да чекираш куфари по-евтино, а ръчния багаж пак можеш да го носиш безплатно, но ще трябва да го оставяш на гейта и да се редиш на по-дълга опашка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , savagejo каза:

На мен не ми стана ясно.... ами ако съм само с една раница.... по голяма от размерите им за "ръчна чанта"? Ще ми вземат раницата на гейта? :scratchhead:

И аз това се чудех, ако чантата е малко над допустимото, какво се прави : примерно аз пътувам само с дамска чанта, но тя е с около 7 см. над размера, който са определили за малък ръчен багаж ....... а всъщност е абсолютно същата (цвят и модел) като чантата, която използват за рекламното си обяснение. ......... ще разбера Февруари :lol: 

Връзка към коментар

И сега са толерантни към раници, стига да не са от гигантските туристически - пускат ги в кабината.

 

Идеалното решение за след 15ти е, дори да пътувате с един брой багаж, който има шанс да пуснат в кабината, винаги да имате по една лека сгъната чанта/раница с вас. Аз имам една супер компактна раничка от Декатлон, която винаги ми е в куфара - в нея вадя ценности, таблет и необходими за из път неща, които качвам с мен, дори да ми вземат багажа на гейта.

 

Подсигурете се с такава, за да няма после рев в "искам да се оплача" ;)

Връзка към коментар
преди 54 минути , savagejo каза:

На мен не ми стана ясно.... ами ако съм само с една раница.... по голяма от размерите им за "ръчна чанта"? Ще ми вземат раницата на гейта? :scratchhead:

Да, ще ти я вземат и ще се качиш на борда с лаптопа в ръце (ако носиш и ако държиш да остане здрав). @Боби дава чудесна идея за сгъваемата раничка.

 

Пък аз вече няма да ставам свидетел на разправии от сорта "Моят багаж ТРЯБВА да пътува ТОЧНО над главата ми, защото съм си платил 30 Евро за билета. Ама нямам приорити".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При покупка на приорити след като вече съм се чекирал, нова бордна карта ли трябва да изтегля или се актуализира в системата им и не е необходимо обновяване на боардната карта?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.