Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 33 минути , Salvuccio каза:

При покупка на приорити след като вече съм се чекирал, нова бордна карта ли трябва да изтегля или се актуализира в системата им и не е необходимо обновяване на боардната карта?

Логично е да е нова, защото удостоверяваш, че имаш приоритетно качване на борда само с бордната карта. Ако на нея не пише, значи нямаш (или просто не можеш да го докажеш).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че имаше бутон за обновяване на БК (reload или нещо от сорта) Ако нямаш приорити, на БК с червен надпис пише, че нямаш, така че ти трябва нова, за да можеш да се възползваш от закупения по-късно приорити.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , Salvuccio каза:

При покупка на приорити след като вече съм се чекирал, нова бордна карта ли трябва да изтегля или се актуализира в системата им и не е необходимо обновяване на боардната карта?

Актуализира се веднага, аз вчера го направих това упражнение.Пътувах с мобилна бордна карта за PDF нямам мнение.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дебна за билети до Ливърпул. Всъщност ми трябват до Манчестър, но цените на Раян Сф- Л са далеч по-приятни, отколкото на изиджет Сф-М.

В момента има двупосочни на цена 31Е за началото на май. Питането ми е дали Раян правят пролетни промоции или да не издребнявам и да купувам? / Периодът, който ме интересува, е от средата април до края на май, така че 1.05.-8.05. ме устройва./ 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ann каза:

Дебна за билети до Ливърпул. Всъщност ми трябват до Манчестър, но цените на Раян Сф- Л са далеч по-приятни, отколкото на изиджет Сф-М.

В момента има двупосочни на цена 31Е за началото на май. Питането ми е дали Раян правят пролетни промоции или да не издребнявам и да купувам? / Периодът, който ме интересува, е от средата април до края на май, така че 1.05.-8.05. ме устройва./ 

Райън правят постоянно промоции,  разбирай най-общо пускат най-добрите си цени не по-рано от три месеца преди полетите. 

На 31€  двупосочен обаче колко точно ще спестиш,  че да го мислиш ?   

По-добре виж там през сайтовете с карти edreams,  rumbo и т. н.  и ако можеш ги свали с още десетина евро. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

От днес надценки за плащане с кредитна карта са незаконни в ЕС (така мисля, или поне Великобритания).

Със сигурност за Великобритания... Гадните 2% се махат. Не че няма да ги вземат вероятно отдругаде... 

 

http://www.independent.co.uk/news/business/news/credit-card-fee-ban-uk-business-plan-weekend-deadline-banking-regulation-a8153801.html

Връзка към коментар
преди 28 минути , Еmilia каза:

На мен досега винаги ми е взимало от дебитната Виза. Какво като не е кредитна...

Време беше да спрат :)

Ако са те таксували от банката, това си е проблем между теб и банката т.е. условията на договора ти с банката. Тук се забранява ТЪРГОВЕЦЪТ да те чарджи по 2%. Поради тази причина тука някой писа, че на сайта на Раянеър вече няма такса за КК. 

 

Повечето карти вече нямат такси за плащане на ПОС в страната и чужбина. Единствено Уникредит се изхитриха и сложиха 0.50 лв. такса на всички трансакции в чужбина. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Loverboy каза:

Ако са те таксували от банката, това си е проблем между теб и банката т.е. условията на договора ти с банката. Тук се забранява ТЪРГОВЕЦЪТ да те чарджи по 2%. Поради тази причина тука някой писа, че на сайта на Раянеър вече няма такса за КК. 

 

Повечето карти вече нямат такси за плащане на ПОС в страната и чужбина. Единствено Уникредит се изхитриха и сложиха 0.50 лв. такса на всички трансакции в чужбина. 

Раян ми добавяха допълнителна сума при купуване на билети. Банката си е отделно, въобще не съм я споменавала :)

Връзка към коментар
преди 36 минути , Еmilia каза:

Раян ми добавяха допълнителна сума при купуване на билети. Банката си е отделно, въобще не съм я споменавала :)

 

преди 24 минути , luba_rizova каза:

Да се похваля, днес купих билети от райън и нямах допълнителна такса. Не, че беше голяма, но ми стана готино. 

Emilia, нали за това говорим, че вече в UK е забранено да се слага такава такса и поради тази причина и Ryanair вече не добавят. :))) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Loverboy каза:

 

Emilia, нали за това говорим, че вече в UK е забранено да се слага такава такса и поради тази причина и Ryanair вече не добавят. :))) 

Именно, де, за това говорим. Радвам се, че няма да има вече такава такса, пък ти говориш за банката ми :)

Връзка към коментар
преди 1 минута , Еmilia каза:

Именно, де, за това говорим. Радвам се, че няма да има вече такава такса, пък ти говориш за банката ми :)

Той имаше в предвид, че ако са ти взимали такса от ДЕБИТНА карта - таксата я е взимала банката ти, а не Раян.

Раян взимаха само, ако е КРЕДИТНА.

 

Другия вариант е системата на Раян да е разпознавала разпознавала дебитната ти карта като кредитна...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , cybersimo каза:

Той имаше в предвид, че ако са ти взимали такса от ДЕБИТНА карта - таксата я е взимала банката ти, а не Раян.

Раян взимаха само, ако е КРЕДИТНА.

 

Другия вариант е системата на Раян да е разпознавала разпознавала дебитната ти карта като кредитна...

Точно така, това имах предвид. :)

Връзка към коментар
преди 52 минути , cybersimo каза:

Той имаше в предвид, че ако са ти взимали такса от ДЕБИТНА карта - таксата я е взимала банката ти, а не Раян.

Раян взимаха само, ако е КРЕДИТНА.

 

Другия вариант е системата на Раян да е разпознавала разпознавала дебитната ти карта като кредитна...

 

преди 20 минути , Loverboy каза:

Точно така, това имах предвид. :)

Мисля, че и двамата не сте ме разбрали. Раян ми взимаха от ДЕБИТНА карта, смятайки я за кредитна, по незнайна причина. При резервиране, накрая на резервацията добавяха таксата. Отделно и самата банка винаги ми взима, но нея въобще не съм я имала предвид, пишейки тук.

 

За съжаление Раян не пращат с потвърдителния мейл всяко перо по резервацията, но последно купих 4 билета по 9.99 (или 9.97, не помня точно), добавих 4 приоритетни качвания по 5 евро всяко, както и 4 места по 3 евро всяко и платих 72.58. А трябваше да е малко по-малко. Сега стана ли напълно ясно :)

 

Колкото до банката - в извлечението получих едно перо за платените билети от Раян, както и още едно - такса покупки на ПОС чужбина. Но за момента не искам да я сменям :)

Връзка към коментар
преди 3 минути , Еmilia каза:

 

Мисля, че и двамата не сте ме разбрали. Раян ми взимаха от ДЕБИТНА карта, смятайки я за кредитна, по незнайна причина. При резервиране, накрая на резервацията добавяха таксата. Отделно и самата банка винаги ми взима, но нея въобще не съм я имала предвид, пишейки тук.

 

За съжаление Раян не пращат с потвърдителния мейл всяко перо по резервацията, но последно купих 4 билета по 9.99 (или 9.97, не помня точно), добавих 4 приоритетни качвания по 5 евро всяко, както и 4 места по 3 евро всяко и платих 72.58. А трябваше да е малко по-малко. Сега стана ли напълно ясно :)

 

Колкото до банката - в извлечението получих едно перо за платените билети от Раян, както и още едно - такса покупки на ПОС чужбина. Но за момента не искам да я сменям :)

Да, да, сега става ясно. Ами най-вероятно проблемът си е в банката и конкретната карта. Досега не съм имал такива проблеми, ползвам ЦКБ дебитни и Райфайзен кредитни+дебитни карти. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Loverboy каза:

Да, да, сега става ясно. Ами най-вероятно проблемът си е в банката и конкретната карта. Досега не съм имал такива проблеми, ползвам ЦКБ дебитни и Райфайзен кредитни+дебитни карти. 

Факт. Но таксата я взимаше Раян, а не банката ми.

Но вече няма да е така :dancing:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Еmilia каза:

Мисля, че и двамата не сте ме разбрали. Раян ми взимаха от ДЕБИТНА карта, смятайки я за кредитна, по незнайна причина. При резервиране, накрая на резервацията добавяха таксата. Отделно и самата банка винаги ми взима, но нея въобще не съм я имала предвид, пишейки тук.

По принцип Visa Debit се вижда като кредитна карта и си носи таксите на кредитна карта, и може да се ползва в сайтове, които не приемат дебитна карта, освен в малкото случаи, когато сайта разпознава точно Visa Debit. Visa Electron си е дебитна във всякакъв смисъл. Не знам дали е бил такъв случая, но вече няма значение явно.

Връзка към коментар

Винаги съм плащала с дебитна Виза на Fibank и никога не ми е добавяна такса.  Сега ме впечатли, тръгвайки да си купувам места, че през приложението показаните цени бяха с 0,10Е по-ниски, но когато стигнах до плащането всичко се "нормализира", тоест платих колкото през сайта.

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

По принцип Visa Debit се вижда като кредитна карта и си носи таксите на кредитна карта, и може да се ползва в сайтове, които не приемат дебитна карта, освен в малкото случаи, когато сайта разпознава точно Visa Debit. Visa Electron си е дебитна във всякакъв смисъл. Не знам дали е бил такъв случая, но вече няма значение явно.

Пише само Виза, нищо друго (имам друга Виза дебит и друга Виза електрон - на тях ги пише). Навремето ми я издадоха като електрон, но от няколко години е само Виза. Интересното е, че airbnb не ми я приема за плащане, т.е. не е истинска Виза. Там пък плащам с дебитна Мастъркард.

Връзка към коментар

Има проблем с мобилното им приложение. Показах бордните карти веднъж на проверката преди тази за сигурност,  после на гейта, после.ги погледнах хак,  защото все стояха отворени. И.като тръгнахме да се качваме на самолета, бордните карти изчезнаха. Останаха само тези за на връщане. И ако нямах разпечатка или втори телефон,  щеше да има недопускане до борда :)

Някой имал ли е подобен проблем? 

  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.