Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Е, как щеше да има недопускане на борда, като вече сте минали последната проверка на гейта?! Може именно това да е причината да са "изчезнали" бордните карти онлайн - защото системата вече ги е отчела като минали. Не ми се е случвало, защото не си гледам бордната карта на телефона непрекъснато и не знам кога престава да се вижда онлайн.

Връзка към коментар

Моята изчезва. Не е за първи път това. Сигурно има определен брой пъти показване - друго обяснение нямам.

Стюардесата не искаше да ме пусне на.борда без бордна карта :)

  • Шок 1
Връзка към коментар

Може ли да се провери колко е запълнен полет на Раянер? Как става в сайта им? И след като знам колко седалки има купени и колко остават свободни, може ли да се предположи на къде ще вървят цените на билетите? Благодаря!

Връзка към коментар
преди 13 минути , rdd каза:

Може ли да се провери колко е запълнен полет на Раянер? Как става в сайта им? И след като знам колко седалки има купени и колко остават свободни, може ли да се предположи на къде ще вървят цените на билетите? Благодаря!

Няма достъп до такава информация :) 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Става много лесно. Влизаш в сайта им и започваш да правиш резервация за полета който те интересува с точните дати. Като стигнеш до избор на място ще видиш колко са заетите места, маркирани са с кръстче. Не я завършваш и просто излизаш от сайта. Цените обаче нямат нищо общо със запълването на самолета. На полета Бургас- Краков първоначално общата цена отиване и връщане беше около 86 лв. и нямаше нито едно купено място дълго време. След това вдигнаха цената. Мисля, че ги вдигат на определени периоди, а не според броя закупени билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, muchachote каза:

Става много лесно. Влизаш в сайта им и започваш да правиш резервация за полета който те интересува с точните дати. Като стигнеш до избор на място ще видиш колко са заетите места, маркирани са с кръстче. Не я завършваш и просто излизаш от сайта. Цените обаче нямат нищо общо със запълването на самолета. На полета Бургас- Краков първоначално общата цена отиване и връщане беше около 86 лв. и нямаше нито едно купено място дълго време. След това вдигнаха цената. Мисля, че ги вдигат на определени периоди, а не според броя закупени билети.

Това не е вярно изобщо.

Маркираните с кръстче места са тези, които са продадени. Седалките, не билетите. А повечето билети се продават без хората да си купуват и конкретно място.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

ВАЖНО изменение в общите условия за пътуващите от и до ИЗРАЕЛ е валидно от понеделник:

 

Flights to/from Israel

If you have purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:

  • One small bag e.g. handbag, laptop bag etc. not exceeding 35cm x 20cm x 20cm 
  • One cabin bag, not exceeding 55cm x 40cm x 20cm in size and 10kg in weight.

If you have not purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:

  • 1 small bag on board (35cm x 20cm x 20cm)

Customers departing from Israel who present at the airport with a 2nd larger cabin bag (exceeding 35x20x20cm) may drop this bag off at the check-in/bag drop desk, for an airport checked bag fee of €40 or at the boarding gate, for a gate bag fee of €50.

 

Пълните условия тук:

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions/termsandconditionsar_368204930#section-article-termsandconditionsse_53683541

Редактирано от Edem
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, доста съм пътувал с Райанеър и с Уизеър, но за мен разликата с https://www.air.bg/bg  е доста голяма. Дано повече от компаниите в даден момент да започнат да вдигат класата :)

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Boyko Mitev каза:

Здравейте, доста съм пътувал с Райанеър и с Уизеър, но за мен разликата с https://www.air.bg/bg  е доста голяма. Дано повече от компаниите в даден момент да започнат да вдигат класата :)

Има тема за Bulgaria Air. В нея се обсъждат много от недостатъците на авиокомпанията, в общия случай повече отколкото цитираните от теб НТА.

 

И да, би следвало да има повече екстри с националния превозвач, защото това не е нискотарифна компания и би следвало да предлага повече, но реално не е точно така... Иначе всички ще се радваме да се вдига нивото на всички авиокопании, защото от това печелим всички. Пътят към това е конкуренцията. 

 

Добре дошъл :) 

Връзка към коментар
преди 3 минути , bad kid каза:

За промяна в разписанието от 30 минути пращат ли мейл и ще трябва ли да приемам и т.н?

Пращат да те информират, но нямаш друга опция, освен да приемеш :) 

Връзка към коментар

Миналата седмица купих билети с Раян през онези сайтове, а тази седмица купих още 2 и за децата. Всички билети отделни.

Вчера свързаха едното дете към резервацията на единия възрастен. Днес исках и другите две резервации да свържат. Заядоха ми се , че и двете резервации трябва да са направени преди по-малко от 24 часа, за да е безплатно и искат да ме таксуват 30 евро. Свързах се с втори служител - и той така.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, silvia_b каза:

и двете резервации трябва да са направени преди по-малко от 24 часа

Това е коментирано многократно тук в темата, така че не виждам защо да е заяждане. Имат си правила и служителите в чата просто изпълняват спуснатите им от компанията правила. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не виждам тема точно за това, но от няколко дни го забелязвам като банер на сайта им:

https://www.ryanair.com/gb/en/plan-trip/travel-extras/Ryanair-Rooms

Дават пътен кредит от 10% върху сумата на хотелски резервации през сайта им, подобно на wizz credit през линка им към booking.

Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Това е коментирано многократно тук в темата, така че не виждам защо да е заяждане. Имат си правила и служителите в чата просто изпълняват спуснатите им от компанията правила. 

Защото вчера ми свързаха другите две резервации безплатно, а преди във времето са ми правили тази услуга също безплатно няколко пъти.

Може би аз съм се заблудила, че е достатъчно детската резервация да е на по-малко от 24часа. Затова споделям тук , че явно съм го пропуснала това обсъждане.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Боби каза:

Не виждам тема точно за това, но от няколко дни го забелязвам като банер на сайта им:

https://www.ryanair.com/gb/en/plan-trip/travel-extras/Ryanair-Rooms

Дават пътен кредит от 10% върху сумата на хотелски резервации през сайта им, подобно на wizz credit през линка им към booking.

Това се появи отдавна, но за разлика от Wizz, стаите трябваше да се резервират по време на купуването на билети.. Не можеш просто да използваш техния референтен линк, за да трупаш кредит от резервация на нощувки. Така беше, сега не знам как е.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има ли как да се получи потвърждение за резервация на английски? На мейла ми е изпратено на български.

Уиз пращаха фактура, тук има ли такова нещо? Досега не съм виждала, а ще пътувам в командировка с Раяните и не знам как ще отчета платената сума.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Еmilia каза:

Уиз пращаха фактура, тук има ли такова нещо?

Във форума бях чела, че Ryan не издават фактури. Ако някой знае повече от това?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Your Travel Itinerary or Email Confirmation is also your receipt of purchase.

Ryanair do not issue separate receipts/invoices.

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Making-a-reservation/How-can-I-get-a-receipt-for-my-Ryanair-flight

Желаете касова бележка? Не се тревожете, Вашият маршрут на пътуването или потвърждение по имейл е също и касова бележка за Вашата покупка. 

 

Тоест, разпечатка на пътния план с данните за стойността отдолу са достатъчни за счетоводно отчитане.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.