Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Да, това го знам (вчера пратих принт на екрана от него), търсех как да го изтегля и приложа, поне да прилича на документ. Иначе потвърждението по мейла ми е на български и не прилича на нищо. Пратете го на немскоговорящи, да видим какво ще разберат :)

А, намерих - itinerary-то можело да се притнира. Разпечатих като pdf и стана на документ :) Смених езика на сайта на английски преди това, обаче :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Въе връзка с новите правила за багаж на Раян еър в кой момент и на кое място трябва да се разделим с единия ръчен багаж, ако нямаме приорити? На гейта или на чек- Ина? 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Вероника каза:

Въе връзка с новите правила за багаж на Раян еър в кой момент и на кое място трябва да се разделим с единия ръчен багаж, ако нямаме приорити? На гейта или на чек- Ина? 

На гейта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На гейта лепят стикери на неприоритетните и пред самолета взимат куфарите. Поне така беше в Рим.

 

P1510841.JPG

P1510853.JPG

 

Много по-приятно се пътува така

 

 

P1510868.JPG

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И раниците ли вземат? Вие някак "пакетирате" ли ги (специално раниците), за да не се цапат, късат или претърсват, като ги подмятат насам-натам?

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В петък на софийското летище, лепяха стикерите на гейта на куфари и големи чанти. Хората си ги оставяха на вратата на гейта.

В неделя на летището в Бергамо, на проверката на билетите преди секюрито лепяха стикери, а куфарите ги вземаха на слизане от рейса, преди качване на самолета. Не забелязах да вземат раници.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, rik4o каза:

И раниците ли вземат? Вие някак "пакетирате" ли ги (специално раниците), за да не се цапат, късат или претърсват, като ги подмятат насам-натам?

И на двата ми полета с Ryan след 15.01 не ми взеха раница която е точно 30л. 

Редактирано от Божидар
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ако може, един бърз въпрос, който се е обсъждал, но не мога да го намеря. Ако имаш закупено място, можеш да се чекираш 60 дни преди полета. А ако нямаш такова, кога започва този процес? Това правило важи ли за обратния полет, ако двата са на една и съща резервация, или можеш да се чекираш едновременно за двата /като при Wizzair/? 

Връзка към коментар
преди 6 минути , pamela каза:

А ако нямаш такова, кога започва този процес?

4 дни.

 

преди 6 минути , pamela каза:

Това правило важи ли за обратния полет, ако двата са на една и съща резервация, или можеш да се чекираш едновременно за двата /като при Wizzair/? 

Не можеш. Ако си без закупени места, за всеки полет важи правилото за 4 дни преди полета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, rik4o каза:

И раниците ли вземат? Вие някак "пакетирате" ли ги (специално раниците), за да не се цапат, късат или претърсват, като ги подмятат насам-натам?

В Декатлон има калъф за раница - специално за самолет. Преди, когато нямах приорити (но преди 15.01) го носех с мен - ако решат да ми вземат раницата, за да не й накъсат презрамките.

 

Преди 1 час, Божидар каза:

И на двата ми полета с Ryan след 15.01 не ми взеха раница която е точно 30л. 

Просто е малка. Ако нямаш втори ръчен багаж, няма да ти вземат единствения малък. Явно гледат "на око" :)

 

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не, не отговаря!

Кръстчетата са билетите със запазени места. Ако теоретично нацелиш полет, на който нито един пътник не си е купил място, тогава няма да видиш въобще кръстче. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

Според мен това са хората, платили запазени места. 

Точно така е. Едва в последните часове преди полета се чекират и останалите (от 4 дни преди полета) и тогава се вижда колко места има.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Julian999 каза:

Здравейте един въпрос при чекиране вече не иска номера на паспорти  само дата на раждане? 

Какъв точно е въпроса?

За вътрешни полети никога не е искало документ за самоличност, но не знам дали това питаш.

Връзка към коментар

През 2018 г. ще може да се лети от Бургас до Москва и Братислава. Първата линия ще се обслужва от „Аерофлот”, а втората от нискотарифната Ryanair.:)

За повече инфо тук .

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 5 часа, Боби каза:

Какъв точно е въпроса?

За вътрешни полети никога не е искало документ за самоличност, но не знам дали това питаш.

Да полета е Мадрид Тенерифе

Връзка към коментар
преди 28 минути , dimitrov6 каза:

За първи път ми вземат раницата в товарното на летището в Пловдив.От 15.1 като въведоха новите правила имам 8 полета с тях.

А оцеляха ли й каишките?

Сещам се навремето, когато си купих първия куфар за самолет и четох, че трябва да го направя уникален, за да се познава от пръв поглед (защото е черен, стандартен). Сложих му дълги бели връзки (дълги, но не чак толкова - 5-6 ст) на водачите на циповете. След втория полет бяха откъснати, заедно с водачите. Куфарът никога не е бил заключван, обяснението ми е, че тези връвчици са се закачали на каросериите на товарните машини и товарачите са дърпали, дърпали, докато са извадили куфара - и съответно откъснали водачите на циповете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • Здравейте, предстой ми полет до Рим и искам да използвам мобилни бордни карти.Мога ли да от моя телефон да покажа картите на всички пътници или всеки трябва да си ги има на телефона ? 
Връзка към коментар

Имам два въпроса:

 

1. Как мога да си извадя мобилна бордна карта, ако съм си купил билета през Opodo? (Opodo вече са ми изпратили такава на PDF на мейла, не знам защо?)

2. Вземат ли раници на гейта, ако се побират под предната седалка и нямам Priority?

Връзка към коментар
преди 52 минути , cybersimo каза:

1. Как мога да си извадя мобилна бордна карта, ако съм си купил билета през Opodo? (Opodo вече са ми изпратили такава на PDF на мейла, не знам защо?)

 

Не знам кога ти е полетът и дали наистина са извадили бордна карта, защото ако не си платил за места, бордингът отваря 4 дни преди полета. Опитай да си добавиш резервацията в профила в Ryan - отиваш на My Bookings - Can't find your reservation? - Въвеждаш PNR-a и имейла, който са ти дали автоматично от Opodo (трябва да го пише в мейла с потвърждението), след което можеш да с смениш имейла и да се чекираш в последните 4 дни преди полета.

 

За раницата никой не може да ти гарантира... Някои хора писаха че не са им ги взели, но милсля, че @Plovdivian се оплака, че са му я взели. Зависи от настроението на наземния персонал.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.