Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Някой има ли представа защо в сайта на Раян има полети Милано-Терсейра (със спирка в Порто), а на обратно не ми дава никакви опции? Става въпрос за произволни дати между юни и септември, вероятно и за други месеци.

Връзка към коментар

Това е, защото Раян предлагат прекачване на техни полети на някои летища също като стандартните АК. Обаче явно времето за прекачване на обратно е твърде малко и затова не могат да ти гарантират качване. И съответно тази опция липсва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Lirea каза:

Някой има ли представа защо в сайта на Раян има полети Милано-Терсейра (със спирка в Порто), а на обратно не ми дава никакви опции? Става въпрос за произволни дати между юни и септември, вероятно и за други месеци.

На произволна дата първият полет е вечерта, а вторият сутринта. Вероятно опцията е валидна само за полети в рамките на деня.

 

Както те сами си казват при грешка в датите на резервацията, it is not a time machine.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Скъпи магеланци,

на черния петък закупих 6 еднопосочни билета (отиване и връщане за 3ма) през opodo.co.uk като аз съм единия пътуващ (15 години)

Днес стана време за онлайн чекинг и разбирам,че Райънеър приема за възрастен лице,което има навършени 16 години.Т.е аз няма как да пътувам. В сайта на оподо пък възрастен е лице над 12 години. Писах на лайв чата и ми казаха,че има такса за свързване на резервации-30 евро,което означава 60 евро за отиване и връщане.

Има ли някакъв вариант да се избегне тази такса и дали ще е глупост ако въведа,че съм роден 2001 г. И пътувам с грешна дата на раждане?

Връзка към коментар
преди 19 минути , Ники Петров каза:

Скъпи магеланци,

на черния петък закупих 6 еднопосочни билета (отиване и връщане за 3ма) през opodo.co.uk като аз съм единия пътуващ (15 години)

Днес стана време за онлайн чекинг и разбирам,че Райънеър приема за възрастен лице,което има навършени 16 години.Т.е аз няма как да пътувам. В сайта на оподо пък възрастен е лице над 12 години. Писах на лайв чата и ми казаха,че има такса за свързване на резервации-30 евро,което означава 60 евро за отиване и връщане.

Има ли някакъв вариант да се избегне тази такса и дали ще е глупост ако въведа,че съм роден 2001 г. И пътувам с грешна дата на раждане?

Аз писах някъде че по грешка бях въвела данните на личната карта и рожденна дата на мъжа ми за мен при чекирането с Уиз и никой така и не разбра че са грешни ( даже и аз) и в София и в Мадрид ,но предполагам децата ги гледат със засилено внимание . Мен какво да ме гледат толкова  - като съм минала 40, дали съм с 5 отгоре или не съм - все им е тая :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Ники Петров каза:

Скъпи магеланци,

на черния петък закупих 6 еднопосочни билета (отиване и връщане за 3ма) през opodo.co.uk като аз съм единия пътуващ (15 години)

Днес стана време за онлайн чекинг и разбирам,че Райънеър приема за възрастен лице,което има навършени 16 години.Т.е аз няма как да пътувам. В сайта на оподо пък възрастен е лице над 12 години. Писах на лайв чата и ми казаха,че има такса за свързване на резервации-30 евро,което означава 60 евро за отиване и връщане.

Има ли някакъв вариант да се избегне тази такса и дали ще е глупост ако въведа,че съм роден 2001 г. И пътувам с грешна дата на раждане?

В София може и да минеш,ама връщането ако стане греда ще увиснеш.Тези 30€ за да свържат пегистрациите са до 4 часа преди полета.Иначе си можел безплатно да ги свържеш 24 часа след купуването

Връзка към коментар
преди 7 минути , Branko каза:

В София може и да минеш,ама връщането ако стане греда ще увиснеш.Тези 30€ за да свържат пегистрациите са до 4 часа преди полета.Иначе си можел безплатно да ги свържеш 24 часа след купуването

Тоест трябва да сме 4 часа преди полета на летището?

преди 11 минути , funny каза:

Аз писах някъде че по грешка бях въвела данните на личната карта и рожденна дата на мъжа ми за мен при чекирането с Уиз и никой така и не разбра че са грешни ( даже и аз) и в София и в Мадрид ,но предполагам децата ги гледат със засилено внимание . Мен какво да ме гледат толкова  - като съм минала 40, дали съм с 5 отгоре или не съм - все им е тая :)

Крепи ме мисълта,че пътувам и двамата родители и тази грешка при чекин е била случайна и не сме догледали както трябва и т.н,но въпреки това има ли шанс аз да остана в България а мама и тате да заминат ?

И само на паспортен контрол ли може да забележат тази подробност или и на гейта? 

Връзка към коментар

Така им пише в условията,4 часа преди полета.Имах преди седмица драма с дъщеря ми в Кьолн със същите билети по схемата.Има огромен шанс да не летиш с мама и тате или ако тук минеш,за наобратно е99%

На паспортен няма да е проблем

Но можеш да рискуваш ако искаш,като смениш годината само на паспорта и в рож.дата.

Връзка към коментар

Купил си билетите на символична цена. Не се вкарвай ти и семеството ти във филми, ами си свържете резервациите по правилата на Раян. Средното оскъпяването ще дойде по 10 евро на билет. Съмнявам се да можеш да намериш по-изгодна цена дори с тези +10 евро щом си ги купил на Черния Петък. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , vorbis каза:

Купил си билетите на символична цена. Не се вкарвай ти и семеството ти във филми, ами си свържете резервациите по правилата на Раян. Средното оскъпяването ще дойде по 10 евро на билет. Съмнявам се да можеш да намериш по-изгодна цена дори с тези +10 евро щом си ги купил на Черния Петък. ;)

И все пак това са 60 евро от невнимание и неинформираност,че до 24 часа се прави тази промяна(безплатно) и в случая ме е по-скоро яд. В крайна сметка ако не ме допуснат мама и тате си заминават,аз оставам. :)

Връзка към коментар
преди 3 минути , vorbis каза:

Там е по-големият проблем.

Вариант е там да платим 30 евро само за връщането,но не и 60 за отиване и връщане 

Връзка към коментар

Пробвай да звъннеш пак, с аргумента, че за оподо възрастен е 12 години, ти ги имаш. Според мен щом вие летите заедно, няма нужда да се свързват резервациите. Поне винаги е минавало при мен с децата на отделен билет (не с Райън). Предполагам не държиш да седиш до родителите си, или запазено място е по-малко от 60 евро. Ако Райън правят въртели, значи просто изнудват за пари.

Връзка към коментар

И все пак теоретично не се съгласят да направят тази промяна и в онлайн чекинг не ми даде да отбележа 2002,да рускувам ли 2001 година и да се правя на луд и да обяснявам случая с opodo?

Връзка към коментар

Ryanar явно са си променили софтуера за раздаване на безплатните места на борда :) За полет утре сутринта на двама пътници на една резервация ми даде две места едно до друго без да плащаме нищо допълнително :) На случаен принцип е доста малък шанса, това да се случи .

 

Надявам се и друг да потвърди за промяна на политиката им. Вероятно няма да го рекламират много за да не си развалят бизнеса със запазените места ;)

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 30 минути , Ники Петров каза:

И все пак теоретично не се съгласят да направят тази промяна и в онлайн чекинг не ми даде да отбележа 2002,да рускувам ли 2001 година и да се правя на луд и да обяснявам случая с opodo?

В краен случай ако си решил да не плащаш таксата от 30 евро за присъединяване на билета ти към тези на някой от родителите ти  - нямаш друг избор освен да рискуваш със "сбърканата" година на раждане.

 

ПП. Макар че пробвай още няколко пъти с чата пък току виж си попаднал на "разбран" служител ;)

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.