Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 минута , funny каза:

В краен случай ако си решил да не плащаш таксата от 30 евро за присъединяване на билета ти към тези на някой от родителите ти  - нямаш друг избор освен да рискуваш със "сбърканата" година на раждане.

 

ПП. Макар че пробвай още няколко пъти с чата пък току виж си попаднал на "разбран" служител ;)

 

Ще се опитвам ! Дано в петък се похваля със снимка пред катедралата!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, винаги опитвайте пак, ако ви откажат нещо, на което смятате, че имате право. Току виж ви го дадат, дори да нямате право ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

А, винаги опитвайте пак, ако ви откажат нещо, на което смятате, че имате право. Току виж ви го дадат, дори да нямате право ;)

Опитах и въпреки надеждите ми и доброто отншение от консултанта...в крайна сметка ми поиска детайлите от карта,за да направи заплащането от 30 ПАУНДА?! Това вече е абсурдно и аз го отрязах като му казах,че нямам достатъчна наличност и до тук.

Редактирано от Ники Петров
Връзка към коментар
преди 15 минути , Ники Петров каза:

Опитах и въпреки надеждите ми и доброто отншение от консултанта...в крайна сметка ми поиска детайлите от карта,за да направи заплащането от 30 ПАУНДА?! Това вече е абсурдно и аз го отрязах като му казах,че нямам достатъчна наличност и до тук.:lol:

Ама много бързо се отказваш :)

Насояваш, пробваш пак, искаш обяснение защо... и после пробваш пак и пак... и така до 5-6 часа преди полета. Служителите са много..., ти си в правото си да искаш да не заплащаш, защото през сайта от който си го закупил важат други правила.... абе настояваш с две думи.

Редактирано от Mary
Корекция на цитирания пост
Връзка към коментар
преди 12 минути , funny каза:

Насояваш, пробваш пак, искаш обяснение защо... и после пробваш пак и пак... и така до 5-6 часа преди полета. Служителите са много..., ти си в правото си да искаш да не заплащаш, защото през сайта от който си го закупил важат други правила.... абе настояваш с две думи.

На тия служетели не ли им излиза хронология, защо даден потребител се е свързвал с тях?

Връзка към коментар
преди 4 минути , tch каза:

На тия служетели не ли им излиза хронология, защо даден потребител се е свързвал с тях?

Ако попаднеш на един и същ - да, но на различни... май не. Аз така се "забавлявах" с тях с един дублиран билет ... та на 3-тия служител, след 3 пъти даване на всички данни от - до и обяснение на проблема се разреши въпроса в моя полза.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Topfly каза:

Ryanar явно са си променили софтуера за раздаване на безплатните места на борда :) За полет утре сутринта на двама пътници на една резервация ми даде две места едно до друго без да плащаме нищо допълнително :) На случаен принцип е доста малък шанса, това да се случи .

 

Надявам се и друг да потвърди за промяна на политиката им. Вероятно няма да го рекламират много за да не си развалят бизнеса със запазените места ;)

 

 

Вчера чекирах и не ни даде дори близки места (18 и 29 ред). И друго забелязах (поредната им тъпотия). На отиване мога да се чекирам още от декември (само с един билет с платено място от 3), обаче на връщане (също само 1 платено място) не може чак до там колко дена беше преди полета... Това беше с ваучерите и ще ни е за последно за известно време (поне докато не оправят някое от прекрасните си хрумвания)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Успяхме успешно да минем през летището в София и вече сме в Милано,но се чудя дали да рискувам за обратния полет?

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Ники Петров каза:

Успяхме успешно да минем през летището в София и вече сме в Милано,но се чудя дали да рискувам за обратния полет?

Отидете поне 3 часа по-рано на летището и ако мине, мине. Ако ли не плащаш 30 евро и пак се прибираш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , tch каза:

Отидете поне 3 часа по-рано на летището и ако мине, мине. Ако ли не плащаш 30 евро и пак се прибираш

30€ можеш да платиш до 4 часа преди полета обаче и на летището не може

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Travelling-with-children/Can-a-child-under-16-be-added-to-an-existing-reservation

Според мен не рискувай

Редактирано от Branko
Връзка към коментар
On 2/6/2018 at 3:30 PM, Ivko said:

И аз така мисля. До колкото знaм няма директни полети до там освен чартъри. Най-удачния вариянт е полет до Аман и после автобус за 4 часа,а полети не знам дали има Аман-Каба. А и далеч не е безопасно място въпреки,че има по-опасни страни от Близкия изток и може да откаже това туристите. Интересен ход на Раен имайки предвид,че не знам да има кой зна колко емигранти там да не кажа,че няма .Ще видим колко ще се задържи 

Преди 2 дни бях в Йордания и определено мога да кажа, че е доста безопасно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 13/02/2018 в 20:13, Topfly каза:

Ryanar явно са си променили софтуера за раздаване на безплатните места на борда :) За полет утре сутринта на двама пътници на една резервация ми даде две места едно до друго без да плащаме нищо допълнително :) На случаен принцип е доста малък шанса, това да се случи .

 

Надявам се и друг да потвърди за промяна на политиката им. Вероятно няма да го рекламират много за да не си развалят бизнеса със запазените места ;)

 

 

Преди малко направих безплатна резервация за полет след 4 дена и ми ги разпредели в двата края почти - 06 и 36 места :) 

И да ви попитам: Без приоритет разрешават 1 малка ръчна чанта с размери: 35см. х 20см. х 20см. Имам една малка раница с размери: Обем: 21 л. Тегло: 340 г. Размери: в. 48 см / ш. 24 см / дб. 14 см.  Предполагам не правят проблеми за такова разминаване :)

Връзка към коментар

Онлайн чекин на два билета през различни резервации - правихме едновременно чекина за да пробваме софтуера - даде места едно зад друго до пътеката ;) Дата на полета: 30 януари.

 

Връзка към коментар

Ryanair са променили часове на полетите  Пафос  София и обратно март,Бургас Дюселдорф  и обратно март и април.Моите са тогава,може да и други смени да има.Сега пристигна и за Каунас Бургас април смяна часове.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Connecting Flights Service From Milan And Rome Extended With 27 More Routes

From (new routes) New Destinations
Catania Lanzarote, Malaga
Comiso Alicante

 

Via Milan Bergamo

From (new routes) New Destinations
Catania Malaga, Tenerife
Brindisi Gran Canaria, Santiago de Compostela, Tenerife
Bari Gran Canaria, Santiago de Compostela, Tenerife
Cagliari Gran Canaria, Santiago de Compostela, Tenerife, Prague
Naples Gran Canaria, Ibiza, Tenerife
Lamezia Gran Canaria, Ibiza, Tenerife, Valencia, Prague
Palermo Gran Canaria, Tenerife, Porto
Prague Cagliari, Lamezia, Valencia

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
На 20.02.2018 г. в 14:56, dimitrov6 каза:

Ryanair са променили часове на полетите  Пафос  София и обратно март,Бургас Дюселдорф  и обратно март и април.Моите са тогава,може да и други смени да има.Сега пристигна и за Каунас Бургас април смяна часове.

От и до Бургас къде що имаше полет е променен. Единият даже три пъти :angry:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз също имам мейл за променен полет Бургас-Дюселдорф/Weeze за 27.април.

Излитане 2часа и 45 мин. по-късно.

Още не съм потвърдила, че приемам промяната на посочения линк.

Някой знае ли колко време най-късно мога да потвърдя ?

Връзка към коментар
преди 23 минути , tonica каза:

Аз също имам мейл за променен полет Бургас-Дюселдорф/Weeze за 27.април.

Излитане 2часа и 45 мин. по-късно.

Още не съм потвърдила, че приемам промяната на посочения линк.

Някой знае ли колко време най-късно мога да потвърдя ?

В мейла трябва да пише, обикновено изпращат три напомнителни мейла и тогава смятат за прието дори да не го приемеш.

За разлика от Уиз, които ти оставят опцията чак до времето за чек-ин.

Връзка към коментар
преди 19 часа, traveler каза:

Май пускат зимното разписание.София-Акаба е активно, но не са активни още полетите.:)

Вече има разнесени и полетите - четвъртък и събота вечер, започват от 1. ноември.

Цените още ги няма.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Боби каза:

Вече има разнесени и полетите - четвъртък и събота вечер, започват от 1. ноември.

Цените още ги няма.

Каквито и дати да избера, все ми дава "Разпродадено". Явно не са качени цените още.

Връзка към коментар

Днес за първи път използвах ваучер на Райън, който ми подариха за рождения ден. Забелязах, че на билет с цена 12,99 евро се появи някакво намаление от 0,25 евро, което е приблизително 2% от сумата. Някой знае ли дали това е политика, която стимулира използването на подобен тип разплащане? Фиксирано ли е намалението или е %? Досега не съм срещала да е коментирано :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.