Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

37 нови дестинации на Ryanair от Италия :clapping:
 

 

Airport New route
Milan BGY Amman
Milan BGY Faro
Milan BGY Tangier
Milan BGY Palma Mallorca
Milan MXP Kaunas
Milan MXP Tenerife
Rome CIA Aqaba
Rome CIA Baden Baden
Rome CIA Palma Mallorca
Bologna Amman
Bologna Kaunas
Bologna Alicante
Bologna Manchester
Bologna Porto
Pisa Prague
Pisa Gdansk
Palermo Cologne
Palermo Valencia
Catania Marrakech
Airport New route
Catania Seville
Bari Dublin
Naples Marrakech
Naples Copenhagen
Cagliari Baden Baden
Cagliari Porto
Cagliari Seville
Cagliari Valencia
Cagliari Dusseldorf Weeze
Cagliari Warsaw Modlin
Brindisi Memmingen
Brindisi Verona
Pescara Malta
Venice Treviso Seville
Venice Treviso Vilnius
Venice Treviso Gran Canaria
Venice Treviso Hamburg
Venice Treviso Manchester
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Привет! Дъъълго време не бях влизала във форумаи не бях организирала никакво пътуване, но сега сче решили да направим кратка обиколко в Италия. До сега сме летяли само с мъжа ми, но сега искаме да вземим и дъщеря ни -7г. След като избрах датите и отбелязах пътуващите обаче за детето не се таксува билет. Виждам, че пише, че деца под 12г. пътуват безплатно. Правилно ли се ориентирам? Тя ще има ли билет, съответно място? Необходимо ли е да отбелязвам/закупувам/или правя нещо допълнително за да има и тя място?

Връзка към коментар
преди 16 минути , tsvetinka каза:

Привет! Дъъълго време не бях влизала във форумаи не бях организирала никакво пътуване, но сега сче решили да направим кратка обиколко в Италия. До сега сме летяли само с мъжа ми, но сега искаме да вземим и дъщеря ни -7г. След като избрах датите и отбелязах пътуващите обаче за детето не се таксува билет. Виждам, че пише, че деца под 12г. пътуват безплатно. Правилно ли се ориентирам? Тя ще има ли билет, съответно място? Необходимо ли е да отбелязвам/закупувам/или правя нещо допълнително за да има и тя място?

За всички пътуващи се заплаща билет. Мисля че само при бебетата имаше някакви особености, но дете на 7 години си пътува с билет но може би има намалена цена. Единствено мястото е безплатно

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На ‎27‎.‎02‎.‎2018‎ г. в 13:03, Боби каза:

Местят Глазгоу на Единбург, йей!

 

Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (27 Feb) announced that it will add 11 new Winter 18 routes to Edinburgh and will close its one aircraft Glasgow International base from November 2018. One aircraft and 5 routes (Derry, Lisbon, Sofia, Riga and Berlin) will switch from Glasgow to Edinburgh Airport. Read more here.

 

 

Е, когато ми трябваше Единбург, нямаше. Може ли такова нещо. Честито на студентите там.

 

Връзка към коментар

Здравейте, след три дни ми предстои полет с Ryanair от Берлин до София. Отдавна не съм летял с тях, а видях, че имат нова политика за багажа. Мислех си, че мога да взема със себе си само малка раница, ако не искам да доплащам, но получих имейл, в който пише, че мога да взема и по-голяма чанта ръчен багаж, която "ще бъде маркирана на изхода за качване и поставена в товарното отделение без допълнителна такса". Извинявам се за глупавия въпрос, ама някой може ли да ми обясни процедурата на по-прост език, че така нещо не си го представям? Изпитано ли е от някого? Благодаря предварително. 

Без име.png

Връзка към коментар

Минаваш през секюритито като с ръчен багаж, на гейта ти взимат големия куфар, слагат му етикет и го товарят в багажното. Взимаш си го от лентата за багаж. Ако нямаш втора (малка) чанта, може да си извадиш лаптоп, пари и прочие ценности от големия багаж преди да го дадеш в багажното.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, neuromancer каза:

Минаваш през секюритито като с ръчен багаж, на гейта ти взимат големия куфар, слагат му етикет и го товарят в багажното. Взимаш си го от лентата за багаж. Ако нямаш втора (малка) чанта, може да си извадиш лаптоп, пари и прочие ценности от големия багаж преди да го дадеш в багажното.

Големият ръчен отива безплатно в багажното.

Голям ръчен, ама не повече от 55 см, че вчера на Т2 Лисабон на едно момче му го премериха. Беше около 60 см и го накараха да плати. За ширината не правиха проблем. Към салона пускат само средно голяма дамска чанта, ако си без приорити. 

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Dani Magelan каза:

Голям ръчен, ама не повече от 55 см, че вчера на Т2 Лисабон на едно момче му го премериха. Беше около 60 см и го накараха да плати. 

Той просто се е олял... Дори за стандартните авиокомпании най-голямата височина е 56 см. 

 

Всъщност, скоро очаквам много масово да започнат да мерят ръчния багаж - включително и стандартни авиокомпании. Според мен единствената причина да не го правят и в момента, е да не бавят опашката от чакащи...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 24 минути , Rainy каза:

скоро очаквам много масово да започнат да мерят ръчния багаж - включително и стандартни авиокомпании

Мерят, мерят вече...

Личен опит с Луфтханза!

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към коментар

Горчив опит след новата им политика за багажа : добавих голям багаж на вече направена резервация - 40 евро! Изключително неприятна изненада, но нямах избор. Та да си знаете, ако на някой се наложи. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, aleks_s каза:

Горчив опит след новата им политика за багажа : добавих голям багаж на вече направена резервация - 40 евро! Изключително неприятна изненада, но нямах избор. Та да си знаете, ако на някой се наложи. 

 

Да, да, и на мен само такива цени ми дава... Това е супер много, според мен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, aleks_s каза:

Горчив опит след новата им политика за багажа : добавих голям багаж на вече направена резервация - 40 евро! Изключително неприятна изненада, но нямах избор. Та да си знаете, ако на някой се наложи. 

 

Не е ново. Винаги е било много по-скъпо от купуването в момента на резервиране

Връзка към коментар

Не е ново, съгласна съм. Случвало ми се е да добавям багаж и с wizzair, но няма чак такава разлика в цената. От 25 евро едновременно с резервацията на 40 евро, което е цената на голям багаж, добавен на летището. Това е, което ме изненада неприятно.

Редактирано от aleks_s
Връзка към коментар

Да споделя малко опит с Ryanair Rooms - направих резервация, която е предоставена от Hotels.com. На екрана ми изкара номер на резервацията и съобщение, че потвърждението ми е изпратено на пощата. Вече 48 ч. тако потвърждение не съм получила, иначе плащането е минало и даже в профила ми, полагащият се кредитът е отразен като "pending".

Тази сутрин се свързах с чата да питам какво се случва, но вместо да проверят случая ми дадоха този телефон: +4402034990457. Още не съм звъняла, защото не знам как ще таксуват обаждането, а и исках първо да се консултирам с вас дали не е по-добре направо да пратя мейл на мястото за настаняване, за да ми потвърдят резервацията.

И няколко разсъждения:
- понеже направих резервацията през настолния компютър, не се сетих да направя print screen, но можеби за всички, които смятат да ползват тази платформа в бъдеще, не е лошо да се "застраховат". 
- не е много сериозно Ryan толкова да рекламират новата си услуга, а в същото време съпорта им да е само по телефон.
- иначе кешбек програмата им е по-добра от тази на Wizz, тъй като кредитът важи също 180 дни (6 месеца), но според условията им се връща по-бързо (7-10 дни след напускането на мястото). И още нещо, травъл кредитът не може да се комбинира с gift voucher, който от своя страна, както установих вече носи около 2% отстъпка от цената на билетите.
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 3.03.2018 г. в 18:10, Mary каза:

Мерят, мерят вече...

Личен опит с Луфтханза!

Чувам, че за/от Италия мерят ръчния багаж на Раяни се спазват правилата. Обаче на връщане от Мадрид ние минахме с очевидно недопустим като брой и размер ръчен багаж (пренесохме огромни сомбрера, навити на рула, чийто дължина беше над 50 см.) и никой нищо не ни каза. Явно на едни места се следи стриктно за правилата, а на други не.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
49 minutes ago, venceremos said:

Да споделя малко опит с Ryanair Rooms - направих резервация, която е предоставена от Hotels.com. На екрана ми изкара номер на резервацията и съобщение, че потвърждението ми е изпратено на пощата. Вече 48 ч. тако потвърждение не съм получила, иначе плащането е минало и даже в профила ми, полагащият се кредитът е отразен като "pending".

Папка spam или junk?

Връзка към коментар
преди 26 минути , aleksandrina каза:

Ако сте на бг версия (т.е. сте правили резервацията във версията на бг), може да не получите мейл. Поне при някои полети така се е случвало.

Благодаря за коментарите. През английската версия минах, тя ми е по подразбиране. Не мога да си обясня на какво се дължи липсата на потвърждение. Писах мейл на хотела да ги питам дали фигурирам при тях. Да видим какво ще ми отговорят. 

Сетих се и още нещо, което не е обсъждано, а може да бъде полезно на някой, получил gift voucher. Ако сумата на билетите е по-малка от номинала на ваучера, за разликата ще ви бъде генериран нов код, но този процес отнема 24 часа (че и повече), което е важно да се знае, ако се правят различни резервации, защото реално не можете да ползвате остатъка веднага. Дори не може да проверите какво ви е салдото... Иначе в една резервация могат да се комбинират 2 подаръчни ваучера.   

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.