Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 4 часа, mililia каза:

Чувам, че за/от Италия мерят ръчния багаж на Раяни се спазват правилата. Обаче на връщане от Мадрид ние минахме с очевидно недопустим като брой и размер ръчен багаж (пренесохме огромни сомбрера, навити на рула, чийто дължина беше над 50 см.) и никой нищо не ни каза. Явно на едни места се следи стриктно за правилата, а на други не.

Летяхме до Рим миналия месец и ни взеха само куфарчето на колелца, но двете големи раници не (наистина са големки, моята е супер тумбеста като е пълна, едва я натиках под седалката). На връщане от Чампино също обръщаха внимание само на куфарчета, но в последния момент решиха да 'хванат' и едната раница. Далеч не бих ги нарекла стриктни. Все още си зависи от персонала явно.

Връзка към коментар

И аз летях наскоро до Чиампино, абсолютно никакъв контрол - минаваше се с над 60 см раници, дисаги и каквото се сетиш. На отиване ни взеха багажа и си го получихме на лента, а на връщане си го качихме с нас на борда по старо му :)

Редактирано от edbloom
Връзка към коментар

E, то куфарите и на нас ни взеха, но пък минахме с по една раница, дамска чанта и рулото от сомберо, което на дължина беше по-голямо от дължината на куфара. Моника беше в същата ситуация. И двете минахме без проблем.

На приятелите, които летяха до Малпенса, им мерили багажа с Раян.

Връзка към коментар
преди 39 минути , Rainy каза:

Чудя се... Причини? 

Стачка.

Italian Strike 8th March

06/03/2018

We have been informed of strike action in Italy on Thursday 08th March, which will affect Ground Handling and Air Traffic Control services.

We’re working to minimise the impact of this strike, but like other airlines flying to and from Italy, we are expecting a number of cancellations and potential delays. Any customers on affected flights will be contacted via email and SMS.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Преди малко се чекирах за полет Мадрид-Тенерифе.Никъде не ми поиска номер на документ за самоличност. Зощото е вътрешен полет ли ? Данните от документа ми за самоличност са запаметени в профила- ако това е от значение.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 минути , stiva каза:

Преди малко се чекирах за полет Мадрид-Тенерифе.Никъде не ми поиска номер на документ за самоличност. Зощото е вътрешен полет ли ? Данните от документа ми за самоличност са запаметени в профила- ако това е от значение.

Защото е вътрешен.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Edem каза:

Раян с първи полети до Турция

Това показва,че туристическият  сезон в Турция се очертава да бъде много слаб и се търсят всякакви начини за спасяването му.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , epetkov каза:

Това показва,че туристическият  сезон в Турция се очертава да бъде много слаб и се търсят всякакви начини за спасяването му.

Не съм се впускал много надълбоко в данните, но поне що се отнася до летище Анталия пътниците през 2017 са същия брой от тези преди кризата (2015). А за първите 2 месеца на 2018 имат ръст от 17%.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще чекирам билети за един полет купени по отделно, пак ли ще ни прати на различните краища на самолета и има ли значение кога ще чекирам, така че евентуално да сме по-близо?

Връзка към коментар
преди 45 минути , bad kid каза:

Ще чекирам билети за един полет купени по отделно, пак ли ще ни прати на различните краища на самолета и има ли значение кога ще чекирам, така че евентуално да сме по-близо?

Правих всякакви варианти за чекиране, всеки по отделно, късно чекиране, ранно чекиране. Пак сме били минимум през 10 седалки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, bad kid каза:

Ще чекирам билети за един полет купени по отделно, пак ли ще ни прати на различните краища на самолета и има ли значение кога ще чекирам, така че евентуално да сме по-близо?

При последния ни полет с Раян от Порто до Лисабон изчакахме да се чекираме няколко часа преди полета. Съответно всички среди седалки бяха изчерпани и когато се чекирахме един след друг (последователни чекирания, което беше видно от номера в БК) на единия даде 21F, на другия - 22А.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Впечатления от fast track в Шарлероа: гише 13 за чекиране на багажа и веднага вдясно ти отварят врата за да преминеш към secutiry. Там също има отделна лента и така за по-малко от 10 мин приключихме с багажа и проверките. Ние пристигахме от Брюж и се притеснявах, че по пътя може да има забавяне, та се бях подсигурила с fast track. ;)

Редактирано от Romana
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Romana каза:

Впечатления от fast track в Шарлероа: гише 13 за чекиране на багажа и веднага вдясно ти отварят врата за да преминеш към secutiry. Там също има отделна лента и така за по-малко от 10 мин приключихме с багажа и проверките. Ние пристигахме от Брюж и се притеснявах, че по пътя може да има забавяне, та се бях подсигурила с fast track. ;)

Само да допълня, че този fast track е безплатен с Дайнърса, като бонус към бизнес салона. Взима се ваучер от гише "Информация".

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Веднъж бяхме трима души и аз чекирах в първата минута на пускането на онлайн чекирането. Даде ни трите места до прозореца един зад друг. Ако някой го устройва, може да пробва така. ;)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На ‎13‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 15:56, dimitrov6 каза:

Променен ми е полета от Бургас до Дюселдорф от 28.3 на 30.3,а аз имам обратен билет за 28 от Айндховен с тях.

Може ли да кажеш какво ти предложиха в твоя случай?  Променили са ми полет Ливърпул - София от 09.04 на 10. 04. вечерта, а аз имам  полет на сутринта на 10. 04. с БГ Еър. Ако им приема , дали ще ми възстановят сумата за следващия билет. И въобще не дължат ли обезщетение за такава съществена промяна?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , Tani каза:

Може ли да кажеш какво ти предложиха в твоя случай?  Променили са ми полет Ливърпул - София от 09.04 на 10. 04. вечерта, а аз имам  полет на сутринта на 10. 04. с БГ Еър. Ако им приема , дали ще ми възстановят сумата за следващия билет. И въобще не дължат ли обезщетение за такава съществена промяна?

На един билет ли са?

До полета има 14+ дни. По-назад в темата е коментирано около ноемврийските анулирания и промени.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако отменения полет е на Райън, не са на един билет. Не са длъжни да ти възстановят нищо, от тяхна гледна точка друг полет не съществува. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

На един билет ли са?

До полета има 14+ дни. По-назад в темата е коментирано около ноемврийските анулирания и промени.

 

Не са на 1 билет, и има 14+ дни и както  чета нагоре - не дължат нищо (само  стойността на билета, срещу която сега вече не мога да си  купя  по друг маршрут за тези дати).  А реално  на мен ще ми се провали Великденското пътуване.  

  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.