Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Tani каза:

Може ли да кажеш какво ти предложиха в твоя случай?  Променили са ми полет Ливърпул - София от 09.04 на 10. 04. вечерта, а аз имам  полет на сутринта на 10. 04. с БГ Еър. Ако им приема , дали ще ми възстановят сумата за следващия билет. И въобще не дължат ли обезщетение за такава съществена промяна?

Предлагат или да се съгласиш ,или връщат парите само за полета на Ryan.Аз оставих да изгорят и двата билета ,и си купих нови до Дюселдорф през Бергамо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Къде гледате за евентуални промени за вашите полети на FR? Аз се логвам в десктоп версията на сайта ==> My Bookings ==> Кликам върху някоя резервация ==> View Itinerary ==> гледам полето Flight Status. Ето картинка:

 

image.png.dee1b1d02a2221f29a16d3f48302c56a.png

 

Това ли е начинът или има някакъв друг, освен официалното известяване по имейл, който обаче често се бави? А ние знаем, че в такива моменти узнаването на такива промени е от съществено значение по финансови причини.

Връзка към коментар
преди 33 минути , vorbis каза:

Къде гледате за евентуални промени за вашите полети на FR? Аз се логвам в десктоп версията на сайта ==> My Bookings ==> Кликам върху някоя резервация ==> View Itinerary ==> гледам полето Flight Status. Ето картинка:

 

image.png.dee1b1d02a2221f29a16d3f48302c56a.png

 

Това ли е начинът или има някакъв друг, освен официалното известяване по имейл, който обаче често се бави? А ние знаем, че в такива моменти узнаването на такива промени е от съществено значение по финансови причини.

Аз направо гледам разписанието за датата на полета ми и ,ако има промяна с часовете  или дните,които съм си записал в таблицата ми с предстоящи полети.

Връзка към коментар

 Като  започна check-in ми изписва, че има промяна. Преди това по нищо не разбирам, ако нямам  мейл. И естествено, ако периодично сравняваш с нещо, което си си  записал при купуването (явно трябва да го правя). Но сигурно има начин да се види, който аз не знам.

Връзка към коментар

Ники Лауда се оказва голям играч! Още не е стартирала новата му авиокомпания и вече я продаде на Ryanair.

 

Ryanair и Ники Лауда развиват нова нискотарифна авиокомпания LaudaMotion

http://www.economic.bg/bg/news/9/ryanair-i-niki-lauda-shte-razvivat-aviokompaniya-laudamotion.html

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , Topfly каза:

Ники Лауда се оказва голям играч! Още не е стартирала новата му авиокомпания и вече я продаде на Ryanair.

 

Ryanair и Ники Лауда развиват нова нискотарифна авиокомпания LaudaMotion

http://www.economic.bg/bg/news/9/ryanair-i-niki-lauda-shte-razvivat-aviokompaniya-laudamotion.html

Има един филм за него "С пълна газ" (Rush) .Там гледах,че семейството му е от банкери,но той искал да се състезава.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , bad kid каза:

Ако пътувам с раница, колкото беше малък ръчен на Уиз, дали ще я вземат в багажното?

Ако е само тя - няма да я вземат. 

Ако са две раници - най-вероятно ще вземат поне едната. 

 

При мен бях с раница и сак и двата пъти ми предложиха да не ми чекират сака и да си го кача, но аз настоях, да не се занимавам с глупости и да го мъкна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bad kid каза:

Ако пътувам с раница, колкото беше малък ръчен на Уиз, дали ще я вземат в багажното?

Ще ти я вземат! При последното ни пътуване от Порто до Лисабон на човк с раница, колкото стария ръчен багаж на Wizz, му извадиха стойката и го накараха да я постави в малкото отделение. Естествено не стана и и си му я прибраха като стой, та гледай!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предстои ни пътуване до Краков и понеже никога не сме летели с Ryanair ми се иска някой да ми разясни ситуацията с ръчния багаж :unsure: Купили сме си от най-евтините билети, без нищо допълнително (освен места)  и не мога да се ориентирам с тези техни нови правила колко ръчен багаж и какви размери можем да вземем.Благодаря ви предварително :)

Връзка към коментар

2 ръчни багажа, като ако нямате приорити (допълнително закупено) взимат по- големия 55*40*20 на гейта в багажното и качвате само малката чанта. Ако купите приорити качвате и 2-те чанти ръчен багаж.

Размерите са си същите като преди и всичко е обяснено на сайта им.

https://www.ryanair.com/bg/bg/plan-trip/flying-with-us/baggage-policy

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Росина каза:

Предстои ни пътуване до Краков и понеже никога не сме летели с Ryanair ми се иска някой да ми разясни ситуацията с ръчния багаж :unsure: Купили сме си от най-евтините билети, без нищо допълнително (освен места)  и не мога да се ориентирам с тези техни нови правила колко ръчен багаж и какви размери можем да вземем.Благодаря ви предварително :)

За всеки пътник може да бъде превозвана една голяма ръчна чанта с тегло до 10 кг и максимални размери 55см х 40см х 20см, както и една малка ръчна чанта с размери до 35 х 20 х 20 см.

Пътниците, закупили приоритетно качване на борда (включително с билети Flexi, Flexi Plus или Family Plus), могат да носят на борда своя малък и голям ръчен багаж, освен ако по оперативни причини не се налага да поставим голямата ръчна чанта в товарното отделение.

Пътниците, които пътуват със стандартен билет, ще трябва да оставят своята голяма ръчна чанта в товарното отделение при изхода за качване на борда като регистриран багаж, за който не се дължи допълнителна такса. Прилагат се разпоредбите за Кабинен багаж

Приоритетното качване на борда струва €5, ако се закупи при първоначалната резервация.  Ако бъде добавено чрез менюто „Управление на моята резервация“ на нашия уебсайт или чрез приложението на Ryanair (до 45 минути преди планираното време на заминаване), таксата ще бъде €6.

Ръчен багаж със свръхразмери ще бъде върнат на изхода за качване на борда или ако е възможно, ще бъде поставен в товарното отделение на самолета срещу такса от £55/€55 (таксата подлежи на облагане с ДДС за вътрешни полети според приложимите държавни ставки). Моля, извадете всички ценни предмети от Вашите чанти на изхода за качване на борда, ако се налага чантите да бъдат поставени в товарното отделение на самолета. Ако не сте сигурни, проверете това на гишето за оставяне на багаж преди да продължите към проверката на сигурността.

Не се предвижда ръчен багаж за бебе (от 8 дни до 23 месеца), което пътува в скута на възрастен; но възрастният може да вземе бебешка чанта* до 5 кг в допълнение към своя собствен допустим ръчен багаж когато бебето (от 8 дни до 23 месеца) пътува в скута му.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Ще ти я вземат! При последното ни пътуване от Порто до Лисабон на човк с раница, колкото стария ръчен багаж на Wizz, му извадиха стойката и го накараха да я постави в малкото отделение. Естествено не стана и и си му я прибраха като стой, та гледай!

Вчера пътувах с тях от Тенерифе -Мадрид никакви проблеми 2 огромни раници малък куфар, една по малка раница и бебешка количка от две части ! Куфара и количката в багажното бяхме 2 ма възрастни и малко дете на 2 год 

Връзка към коментар

Ryanair finally in Ukraine?

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/ryan-finally-in-ukraine-we-reveal-possible-routes/

 

Получават толкова много нови самолети, че се хвърлят на рисковани авантюри, макар и на пазар с потенциал... ще изкочат някакви опции и за нас, но не и особено удобни. Кога ли най-после ще открият нови линии от София.... явно сме им извън полезрението, малък пазар със силна конкуренция в лицето на Уиз... дано да се раздвижат нещата и при нас в близко бъдеще.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доста интересно решение за обезщетенията по Регламента....

 

RYANAIR WELCOMES LONDON HIGH COURT RULING AGAINST “CLAIMS CHASERS”

 

RYANAIR CUSTOMERS RECEIVE 100% OF COMPENSATION

 

Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (21 Mar) welcomed the London High Court ruling upholding Ryanair’s policy of communicating with, and paying EU261 compensation directly to, our consumers and dismissing an application by claims chasing firm Bott & Co Solicitors Ltd. to indemnify them for any fees that they cannot recover from customers who have been paid compensation directly by Ryanair.

Judge Edward Murray, presiding over the case, said that “Ryanair has established a straightforward and easy to use process for its passengers to make their flight delay compensation claims, either online or by correspondence, without the assistance of a third party”.

Ryanair calls on all customers with valid EU261 compensation claims to submit their claims directly to Ryanair and avoid these “claims chaser” firms like Bott & Co, Fairplane, Hayward Baker, Sky Legal, Flightright, and Flight Heroes who can deduct over 40% of a €250 claim in fees. Customers with valid claims who claim directly from Ryanair will receive 100% of their EU261 compensation entitlement without the deduction of these excessive “claims chaser” fees.

As part of its 2018 ‘Always Getting Better’ plan, Ryanair has established a dedicated Claims team to process all valid claims within an industry-leading period of 10 working days.

Но пък тази новина лично мен ме кефи!

 

AIR EUROPA PARTNERSHIP EXTENDED

                  OVER 130 LONG HAUL CONNECTIONS NOW ON SALE ON RYANAIR.COM

 

Ryanair, Spain’s No.1 airline, today (22 March) announced the extension of its flight partnership with Air Europa. From today, Ryanair’s 130m customers can browse and book Air Europa connecting flights from 15 European cities to Madrid and onward to 16 countries in North, Central and South America, including Argentina, Brazil, Cuba, Mexico and the United States – all on the Ryanair.com website.

This extension to the successful Air Europa partnership is the latest initiative delivered under Ryanair’s “Always Getting Better” customer experience programme.

The next phase of this Air Europa partnership will be launched later this year and will allow Ryanair customers to connect onto Air Europa long haul flights through Madrid. Ryanair is continuing its discussions with a number of other long haul airlines on potential feed and connecting flight partnerships.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам лееееко дразнещ проблем с приложението на Ryan на телефона. При задаване на начална и крайна дестинация се получава така, че датата на заминаване и датата на връщане стават еднакви, независимо колко пъти се опитвам да въведа различни дати. Става с всички дестинации...

Деинсталирах и инсталирах отново APP-а, пак същата работа. С Android съм.

1.png.941c48fb2ab0baa8a320b9763b72b731.png

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Яничка каза:

Имам лееееко дразнещ проблем с приложението на Ryan на телефона. При задаване на начална и крайна дестинация се получава така, че датата на заминаване и датата на връщане стават еднакви, независимо колко пъти се опитвам да въведа различни дати. Става с всички дестинации...

Деинсталирах и инсталирах отново APP-а, пак същата работа. С Android съм.

1.png.941c48fb2ab0baa8a320b9763b72b731.png

 

И при мен се е получавало,но нямам спомени как съм се справял:)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.