Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Волотеа, Елинеър, Скайекспрес летят до Хераклион. Огледайте, може да изскочи някоя добра цена. Едни кипърци, Кобалтеър, нещо и за тях ми се върти, но не съм много сигурна.

Редактирано от Звелина
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тия роянци много им резнаха крилцата по гръцки.:)  Спират и родосчето. Рядкото щастие ги е подгонило към  Миконос и онзи град с  митницата. Остана им едно Цанцорини.  Корфу едва го изкърпваха и залезе безславно.

Редактирано от Hollywood
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

И аз съм така, поне само на врщане. Тези полудяха, канселирали са всички полети за цялото лято, а имаше  поне по 2 дневно от Хания до Атина, от Ираклион не летят, избор почти няма. Цените на егейците вече са доста високи. На мен едните блети са ми купени през посредник, другите директно, не се знае и какво ще върнат.

Посредниците ще върнат всичко до стотинка. Вече си поисках рефънд през сайта на Раян, които го потвърдиха незабавно. След това се свързах по фейсбук с Едриймс, които на свой ред потвърдиха пълен рефънд (т.е. каквото съм им платил) до 10 дни.

 

Иначе минах сравнително метър с тази неочаквана отмяна - взех нов полет Chania-Athens в почти същите часове за €35 с Olympic/Aegean.

преди 1 час, Hollywood каза:

Тия роянци много им резнаха крилцата по гръцки.:)  Спират и родосчето. Рядкото щастие ги е подгонило към  Миконос и онзи град с  митницата. Остана им едно Цанцорини.  Корфу едва го изкърпваха и залезе безславно.

Подозирам, че нещо не са се разбрали тоя сезон и Раян са си дигнали чукалата, та не съм убеден кой кого е резнал.

 

А и според мен изчезването на Раян е по-голям минус за гръцките острови и икономиката там, отколкото за авиокомпанията.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

И аз направих връзка с Раян и посредника понеже са купувани на два пъти и чакам за отговор. 

@Георги МатеевЗа билета купен през посредника попълни ли формата на Раян за изплащане или в този случай се комуникира само с посредника?

Вчера блокирах за 48 часа едни билети с Волотеа, ама не виждам нищо по-добро и ще ги плащам тях най-вероятно.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Добре, защо спират Атина-Родос и моя е отменен - София-Атина добре, ама след това сега трябва да чакам промоция на Аеджеан, че в момента са по 50-60Евро за Юли...дали ще има, че е силен сезон тогава?!

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

И аз направих връзка с Раян и посредника понеже са купувани на два пъти и чакам за отговор. 

@Георги МатеевЗа билета купен през посредника попълни ли формата на Раян за изплащане или в този случай се комуникира само с посредника?

Вчера блокирах за 48 часа едни билети с Волотеа, ама не виждам нищо по-добро и ще ги плащам тях най-вероятно.

Директно от https://www.ryanair.com/bg/bg/mytrips/summary - където полетите излизаха като отменени - си цъкнах и потвърдих отметката за рефънд, като сайта на Раян автоматично го обработи веднага. Тази първа стъпка е нужна за забързване на процеса, тъй като ако не направиш нищо системата им чака потребителска реакция 21 дни (може евентуално да решиш да сменяш дата/маршрут) и едва тогава връща парите към оригиналното средство, ползвано за плащане. И после се свързваш с посредника.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В мейла ми имаше директен линк към формата им за рефънд. Сега пуснах и за вторите билети, а вече съм писал и на посредника. Всичко е направено.

Междувременно Волотеа ме изненадаха приятно, вчера бях блокирал от работа с немско ИП 3 билета по 48-49евро за 48 часа, но преди малко  влязох от нас с Бг  ИП и гледам билетите по 30 евро. Не знам дали са паднали или зависи от ИП-то, следобед ще проверя пак, но ги отнесох веднага.

Остава само да се обадя до офиса на колата под наем, за да сменя за втори път точката на оставяне! Добре, че не искат допълнителни пари.

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , epetkov каза:

Категорично не може без доплащане, ако инициативата за това е на пасажера.

 

В случая първия ми полет е отменен по тяхна вина.

Връзка към коментар

Днес са паднали всички полети от Солун за островите за цялото лято, вчера не бяха, явно няма да мине само с Атина..не знам дали ще остане да оперира Ryan в Гърция за вътрешни полети.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Днес са паднали всички полети от Солун за островите за цялото лято, вчера не бяха, явно няма да мине само с Атина..не знам дали ще остане да оперира Ryan в Гърция за вътрешни полети.

Или не са се разбрали нещо с Фрапорт или пък не са си намерили все още достатъчно пилоти.... Но щом и Атина е засегната то причината е май по-скоро втората...

Редактирано от tch
Връзка към коментар

Базата на Крит падна! На който не му изнася -  се изнася.

 

http://thegreekobserver.com/greece/travel/article/40949/ryanair-cuts-domestic-flights-in-greece-closing-chanias-base/

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ирландците наводниха гръцкия пазар по време на кризата, когато нищо не беше сигурно и всеки се спасяваше както може. Сега нещата изглеждат по съвсем различен начин - икономиката е ок, никой не говори за Гърция, Aegean прави планове да купи още самолети и да се развива - очаквано е местните власти да дадат предимство на родната им компания ;)

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Привет. В петък - 06.04.2018г. полета на Ryanair от Пловдив за Бергамо, който по разписание пристига в 22,50, кацна с 3 часа и 38 минути закъснение в 2,30 след полунощ. В резултат на това не можахме да си вземем рент а кар и съответно да пристигнем в резервирания хотел, който на следващия ден си изтегли пълната сума от кредитната карта като "no show". На сутринта Europcar дадоха кола без да ни таксуват допълнително. Според мен Ryanair нямаха вина, защото заради буря в Пловдив не им разрешиха да кацнат и ги пратиха в София. Но днес получавам от тях този мейл:

 

Dear .....................,
 
We sincerely apologise for the delay of your flight FR2004, from Plovdiv to Milan on the 06-04-2018.
 
Be assured that we have made all reasonable efforts to prevent and reduce the flight delay, and understand the inconvenience it may have caused.
 
If you have travel insurance and would like to make a claim with your insurance company, we have attached a PDF document as proof of delay.
 
For more information on delays visit our Frequently Asked Questions
 
We again apologise for the delay of your flight.
 
Sincerely
 
Ryanair Customer Services.

 

Въпроса ми е за какво мога да използвам този документ?

Както и дали Booking ще преведат wizz кредит за нощувката, която е платена, но не е ползвана?

Връзка към коментар

Те са ти написали - ако имаш застраховка за пътуване и искаш да предявиш иск пред застрахователната компания. Затова ще ти послужи приложеният документ. 

По вторият ти въпрос нищо не мога да кажа. 

Връзка към коментар

Това е хитро - да не ги занимаваш с обезщетения, директно ти казват - пари няма да вземеш, не ни губи времето -_-

 

Когато обаче закъснението не е поради МТО и можеш да искаш обезщетение - мълчат си, нищо не пращат.

Редактирано от adreno
Връзка към коментар

Това е за тема ХУМОР.Днес на полет един човек беше купил място за музикален инструмент в калъф пред мен на 14 ред,а неговото място беше на 5.После помолиха жената до инструмента да се разменят с музиканта.

  • Харесвам 3
  • Смея се 22
Връзка към коментар
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Това е за тема ХУМОР.Днес на полет един човек беше купил място за музикален инструмент в калъф пред мен на 14 ред,а неговото място беше на 5.После помолиха жената до инструмента да се разменят с музиканта.

Интересно как го е чекирал, с какъв документ за самоличност :lol:

 

Веднъж съм пътувал с една филхармония в един самолет - няма такава психопатия. Само роял нямаше в самолета.

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Имаме затруднение с чекирането за полети на Райън и моля за малко помощ. Вероятно казусът е коментиран и преди, но не мога да намеря инфо. В петък летим за Бергамо, на следващия ден за Манчестър, след седмица обратно. Купили сме билетите като два двупосочни. Днес, четири дни преди полета, чекирането за полета до Бергамо беше ок, но не успяхме с чекиране на Бергамо до БГ / има повече от 4 дни дотогава/, системата не ни пуска да чекираме само полета на отиване и се принудихме да платим приорити за обратния полет. Утре ще правим чекирането за Бергамо-Манчестър-Бергамо. Има ли начин да чекираме само отиване и по този начин да не плащаме приорити за връщането?  12 Е разход не са болка за умиране, ама за мен въпросът е принципен :girlcrazy:

Връзка към коментар
На 13.04.2018 г. в 13:25, Zaro каза:

Интересно как го е чекирал, с какъв документ за самоличност :lol:

 

Веднъж съм пътувал с една филхармония в един самолет - няма такава психопатия. Само роял нямаше в самолета.

С неговия си документ. Като име на пътник в резервацията се въвежда EXTRA ITEM SEAT

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой чувал ли е за безплатно приорити ако се чекираш 12 часа и по-малко до полета? Идеята е, че местата ще са вече заети и ще ни сложат на първите 6 реда, а там всички били с приорити - това четох в един Английски форум?!

 

P.S. Видях и такава обява в ОЛХ - 50% по-евтино добавяне на приорити в сайта, защото имало някаква врътка :) 

Обявата вече не е активна, не знам дали е било скам или наистина има начин.

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.