Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На 17.04.2018 г. в 19:10, Alexander каза:

Пълни идиоти са меко казани, аз също получих това идиотско писмо..

 

На 17.04.2018 г. в 19:31, Боби каза:

Ако си избрал рефънд няма как да остават. Не ги показва в разписанието след май месец. Пазаренето продължава

Дори не се изненадах от този имейл, който е в типичен Ryan стил. Очевидно още се пазарят с гърците и при положително развитие може би ще върнат някои от честотите, но явно не всичките. Макар че Olympic не си поплюват и междувременно запълниха всички дупки - от юни нататък имат по 6 полета м/у Атина и Ханя в някои дни.

 

Иначе евала на Edreams - вече ми върнаха парите и по четирите отменени билета ATH-CHQ. Толкова експресна реакция не очаквах.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И линията Глазгоу - Франкфурт резнаха след 30-ти май. Тъкмо се изкефих, че намерих сравнително прилична комбинация за връщане от Глазгоу през юли - Раян до Франкфурт, Уиз отттам до София и днес неприятно ме изненадаха с отмяна на полета по първата отсечка. Ако не намеря друг приличен вариант за стигане до Франкфурт до обяд, и втория билет ще изгори. Бясна съм им, ама то май стана за оплаквателната тема.

Редактирано от lyusi
Връзка към коментар

Развитието във връзка с отменените полети Атина-Ханя при мен:

Хрумна ми да си сменя полетите Атина Ханя с такива до София за връщането, тъй като не бях купил такива досега, през чата успях да го направя без никакъв проблем. Интересната информация, която ми пейстнаха без да искат (не успях да я копирам дословно) беше, че понеже нямат друг полет по същата дестинация в рамките на 7 дни от първоначалната дата, имам право да резервирам през друга компания и да искам от Раян възстановяване на платената сума и в този случай не ти връщат парите платени към тях (within a reasonable amount беше написано).

С две думи, ако има някой, който да не е поискал refund, но си е купил билети на Олимпик по същото трасе, може да се опита да си възстанови разхода от Раян.

Връзка към коментар
преди 57 минути , Alexander каза:

На теория изглежда добе, но ме съмнява много дълбоко да плащат за билети на друга компания, за след месец-два напред.

Аз бих опитал. Моите билети бяха за септември и за да ми го пуснат като текст, би трябвало да означава, че мога да се възползвам.

В текста бяха изброили примерни компании като Easyjet и Norwegian и други, но специално имаше забележка, че и с други компании може, стига разходите да са reasonable. При цени на Aegean от порядъка на 50 евро, би трябвало да стане.

Досега не съм имал проблем да се "преборя" за удобна за мен промяна през чата, само понякога има по-мързеливи служители, но при втори опит става.

Връзка към коментар

Успех, аз само казах, че едно е на теория и писано и друго на пракитка, иначе нищо не се губи от опита, това е пределно ясно.

И аз имах писма как ще ми дадат билети от Aegean за едни канселирани полети, хем имаха десетки органичения и частични плащания,  но въпреки това, пак не успях да взема билет и писмата и обещанията отидоха в коша. Само ми остана негатива с 4-5 разговора по 10-15 мин всеки за тоя дето духа.

Връзка към коментар

Отворих да видя полети и цени за Шарлероа за лятото. Възможно ли е Шарлероа - София за август да е разпродаден повече от половината месец, и за юли в обратната посока първата половина.

Връзка към коментар
преди 25 минути , EliDion каза:

Отворих да видя полети и цени за Шарлероа за лятото. Възможно ли е Шарлероа - София за август да е разпродаден повече от половината месец, и за юли в обратната посока първата половина.

Сиг. са бърникали нещо по сайта, в момента прегледах за август и има цени дори по 20 евро. Вече в обратна посока, София-Брюксел е майка плаче- 100+

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Боби каза:

Развитието във връзка с отменените полети Атина-Ханя при мен:

Хрумна ми да си сменя полетите Атина Ханя с такива до София за връщането, тъй като не бях купил такива досега, през чата успях да го направя без никакъв проблем. Интересната информация, която ми пейстнаха без да искат (не успях да я копирам дословно) беше, че понеже нямат друг полет по същата дестинация в рамките на 7 дни от първоначалната дата, имам право да резервирам през друга компания и да искам от Раян възстановяване на платената сума и в този случай не ти връщат парите платени към тях (within a reasonable amount беше написано).

С две думи, ако има някой, който да не е поискал refund, но си е купил билети на Олимпик по същото трасе, може да се опита да си възстанови разхода от Раян.

Аз опитах още веднага, но ми отказаха да ми купят с Аеджеан.

Връзка към коментар
преди 9 минути , aleksandrina каза:

От октомври.

edit: Има дати, а когато ги избереш няма полет?!

Трябваше да взимам за януари , но всичко ми излиза разпродадено . Скролнах и за предните месеци и никъде няма вече цени . Не излизат нито на официалния сайт нито на южноамериканските сайтове .

Връзка към коментар
преди 1 минута , Marisha каза:

Вчера ги гледах и ми излизаха цените. Днес и аз нямам цени.

Вчера и аз ги гледах  , даже от 56 евра сваляше цената на 65 лв от джеткостовете :mad: Дано да е някаква грешка , че съвсем ще ми объркат плановете .

Връзка към коментар

Грешка има, няма да се плашите, но нали все пак това е Ryanair!!

Не съм уведомен официлано, явно някой ден ще стане, но моите полети за Йордания са със сменени дати на отиване и на връщане. Видяно в апликацията на Ryan в профила ми.

Бяха за 03 .11-08.11, сега са 04.11-07.11. 

За сега само един хотел ми изгаря, понеже е без отказ, но голяма работа, трябва да се свиква. 

С тея повече билети няма да си купя, ако не са за месец до два макс напред.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Alexander каза:

Грешка има, няма да се плашите, но нали все пак това е Ryanair!!

Не съм уведомен официлано, явно някой ден ще стане, но моите полети за Йордания са със сменени дати на отиване и на връщане. Видяно в апликацията на Ryan в профила ми.

Бяха за 03 .11-08.11, сега са 04.11-07.11. 

За сега само един хотел ми изгаря, понеже е без отказ, но голяма работа, трябва да се свиква. 

С тея повече билети няма да си купя, ако не са за месец до два макс напред.

И моите са променени ,от 14-16 февруари,на 13-17.Мисля,че и Георги Матеев е на 14.

Връзка към коментар

Да няма някаква ограничение да се купуват няколко билета един след друг? Имам да купувам 22 билета и ги цъкам един по един, че на куп е по-скъпо, но след шестия като почна да резервирам седми, на цената вместо съответната цена излиза "total 0"....

Edit: качи се цената на следващия, затова.

Редактирано от Яничка
Връзка към коментар
преди 8 минути , Щастливеца каза:

Някой който е запазвал през посредник получил ли е имейл за промяна на полета си ?

Уведомяването за промени обикновено се прави от авиокомпанията дори и в случаите, когато билетите са купени през посредник (или поне за Ryanair и Wizzair е така). Ryanair изпращат уведомления до e-mail адреса, който е посочен при покупката или до адреса на регистрацията в Ryanair.com ако резервацията е вкарана там. Уведомленията от Ryanair се изпращат не по-рано от 1-2 месеца преди промените и са по три за всяка промяна през няколко дена, като дори са номерирани. Ако остава много време до полета най-вероятно скоро няма да ви пратят писма.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.