Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Не излза нищо, защото променят датите в момента, както е видно от сменениете дати на закупените вече билети.

Аз тъкмо им писах, няма да чакам техния мейл след Х дни или седмици. Ще се опитаме да минимизираме загубите колкото можем..

Връзка към коментар
преди 52 минути , Щастливеца каза:

Малко странен казус.

Добре, че си взех само връщане за да квото и да местят да мога да си напасна отиването. 

Ако полета е променен с повече от 3 часа преди или след първоначалното време на заминаване на чата на Ryanair може да се смени безплатно с полет за друга дата по същия или дори по друг маршрут (кои са приемливите маршрути знаят само те, въпреки че дават този линк: http://www.ryalive.com/ да си избереш) дори и да не са изпратили уведомление.

Връзка към коментар
преди 48 минути , koliob каза:

Ако полета е променен с повече от 3 часа преди или след първоначалното време на заминаване на чата на Ryanair може да се смени безплатно с полет за друга дата по същия или дори по друг маршрут (кои са приемливите маршрути знаят само те, въпреки че дават този линк: http://www.ryalive.com/ да си избереш) дори и да не са изпратили уведомление.

Прав си, но пропуснах да уточня , че оиването и връщането са с различни компании.

Единствения ми проблем за сега, е че трябва да купя още два билета .

Но съм сигурен, че съвесем скоро ще пуснат датитие и цените и всичко ще е наред за всички.

Връзка към коментар
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

И моите са променени ,от 14-16 февруари,на 13-17.Мисля,че и Георги Матеев е на 14.

Да, и моите са автоматично сменени на 13-17 февруари.

 

Не съм убеден, че ще ми се седи 4 дни в Йордания, но да видим първо какво ще стане въобще с тази линия. Ще мисля полетите най-рано след лятото, отмяна и рефънд винаги е вариант.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Писах им в чата, за да ми сменят датите. Не могат!!! След като си получа официално, по имейл, уведомление за промяна на датите, тогава те могат да ми променят датите. Попитах в какви срокове ще се случи това, не знаят.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Eti* каза:

И моите са сменени. Гадове. Ще ми отпадне Аман. Бяха 09.02-14.02, сага са 10.02-13.02.  Сега, за два дни, какво по-напред да видя...

@Eti*, защо изобщо ще ходиш? Нищо няма да видиш... 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Rainy каза:

@Eti*, защо изобщо ще ходиш? Нищо няма да видиш... 

@Rainy, ще се пробвам до последно да ми променят датите. Ако не се съгласят, да ми анулират резервацията и да ми връщат парите. И без това мъжът ми ме накара да купя чекиран багаж, още ми кърви сърцето от това действие :lol:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Естествено, че ще сесъгласят да ти променят датите... В момента предполагам още не знаят кога ще летят, затова не искат. И продажбите са спрени, доколкото разбирам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, neuromancer каза:

Естествено, че ще сесъгласят да ти променят датите... В момента предполагам още не знаят кога ще летят, затова не искат. И продажбите са спрени, доколкото разбирам.

Именно. За нероден Петко планове правите. До края на лятото няма да е сигурно в кои дни и часове ще са полетите и най-неразумното нещо е да се правят резервации за хотели без право на анулиране отсега.

Връзка към коментар
преди 1 час, Боби каза:

Именно. За нероден Петко планове правите. До края на лятото няма да е сигурно в кои дни и часове ще са полетите и най-неразумното нещо е да се правят резервации за хотели без право на анулиране отсега.

Някой хора са си получили новите дати. Според мен знаят , но друга е причината , че не ги обявяват.

Само дано не хвръкне отсечката.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Eti* каза:

Писах им в чата, за да ми сменят датите. Не могат!!! След като си получа официално, по имейл, уведомление за промяна на датите, тогава те могат да ми променят датите. Попитах в какви срокове ще се случи това, не знаят.

И на мен това ми казаха..

Доколкото виждам, всички си имат нови дати, официално в резервациите си.

преди 1 час, Боби каза:

Именно. За нероден Петко планове правите. До края на лятото няма да е сигурно в кои дни и часове ще са полетите и най-неразумното нещо е да се правят резервации за хотели без право на анулиране отсега.

Най-неразмумного нещо е да се купуват билети за над 2 месеца и все по-често се доказва на пракитка..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Alexander каза:

Най-неразмумного нещо е да се купуват билети за над 2 месеца и все по-често се доказва на пракитка

Не е съвсем така. Трябва да правиш гъвкави планове, когато са за напред в бъдещето. Всичко се случва, не само отмяна на полети. Промяната може да дойде и от лични обстоятелства. Затова според мен грешката ти е да резервираш без отмяна за след 9 месеца. Освен ако не си платил символична сума.

На Раян това им е част от бизнеса и при положение, че ти предлагат алтернатива, не виждам защо им се сърдиш, просто трябва да се нагласиш според тях или да си получиш парите обратно, аз смятам, че е честно.

Удобство, сигурност и ниска цена се съвместяват много трудно.

Връзка към коментар

Проблема е, че при Раян смяна и отмяна на полети и дестинации от днес за утре  си е масова практика в последната година. Никой не говори за инциденти

смени. Аз имам повече отменени отколкото летени полети напоследък..

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

Проблема е, че при Раян смяна и отмяна на полети и дестинации от днес за утре  си е масова практика в последната година. Никой не говори за инциденти

смени. Аз имам повече отменени отколкото летени полети напоследък..

На мен ми прави впечатление, че тези промени/отменяния са обикновено по нови и неутвърдени маршрути - изключвам онази драма есента, защото си беше екшън за някои хора, пътуващи по празниците. Но да, сигурността в резервиране на полетите вече става доста имагинерно понятие - и визирам далеч не само Раян. Безплатната отмяна става задължителен атрибут. 

Връзка към коментар

Последната драма преди няма и месец беше с канселирането на 90% от вътрешните полети в Гърция и малоумните мейлове след това.

 

Изобщо не знам, как някой би планирал полети с прехвърляне вече..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Получих мейл от Раян, че може да са ми променени датите на полетите за Акаба и линкове да се съглася или да искам да ми върнат парите. Никъде не казват нищо за смяна на дати, само споменават, че ако имам застрахвки мога да искам смяна на датите. Сега чакам да ми отговорят на чата им.

Въпреки мейла и линковете, всеоще нямат цени и всички дати излизат като продадени в сайта им.

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

Получих мейл от Раян, че може да са ми променени датите на полетите за Акаба и линкове да се съглася или да искам да ми върнат парите. Никъде не казват нищо за смяна на дати, само споменават, че ако имам застрахвки мога да искам смяна на датите. Сега чакам да ми отговорят на чата им.

Въпреки мейла и линковете, всеоще нямат цени и всички дати излизат като продадени в сайта им.

 

Сподели,моля те,какъв отговор получи,че и аз току-що си видях мейла в пощата.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Получих мейл от Раян, че може да са ми променени датите на полетите за Акаба и линкове да се съглася или да искам да ми върнат парите. Никъде не казват нищо за смяна на дати, само споменават, че ако имам застрахвки мога да искам смяна на датите. Сега чакам да ми отговорят на чата им.

Въпреки мейла и линковете, всеоще нямат цени и всички дати излизат като продадени в сайта им.

 

И аз съм така, моите дата бях 03.11-08.11 ще чакам и аз какво ще ти отговоря. 

Връзка към коментар

В момента си пиша, но според агента няма места за нито един друг  полет. Питах го не е ли това бъг и дали не трябва да се чака още, но още не ми е отговорил.

 

Ако все пак не ми сменят датите, смятам да не ходя за 3 дни, които остават.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Резултат няма, яво се убеди, че няма как всичко да е продадено, а и сам ми каза накрая, че места уж имало, но не можел да обработи заявката и да ги смени.

Каза ми да пиша официален мейл на Раян.

Това е за днес.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.