Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Неадекватните реакции и мейлове продължават от тази компания!

След като вчера официално получих мейл, че МОЖЕЛО да имам промяна в полетите и последва чат с агент. Той така и не успя да ми смени датите, понеже уж виждаше места, но не можа да ги вземе и ме прати да пиша мейл с проблема, като прикачих снимка с нашия чат с агента им. Получих номер за жалбата и днес поличих резултат:

 

За евентуална промяна да съм се свържел по телефона или през чата, явно за тях всичко е наред! 

Кръга се затваря от чата ме пращат на мейл и обратното, но важното е, че няма резултат.

Връзка към коментар

Според мен напасват някакви неща, защото точно от ноември започват много полети до Ейлат и Аман от различни европейски дестинации. Има много време, така че няма място за притеснение.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Неадекватните реакции и мейлове продължават от тази компания!

След като вчера официално получих мейл, че МОЖЕЛО да имам промяна в полетите и последва чат с агент. Той така и не успя да ми смени датите, понеже уж виждаше места, но не можа да ги вземе и ме прати да пиша мейл с проблема, като прикачих снимка с нашия чат с агента им. Получих номер за жалбата и днес поличих резултат:

 

За евентуална промяна да съм се свържел по телефона или през чата, явно за тях всичко е наред! 

Кръга се затваря от чата ме пращат на мейл и обратното, но важното е, че няма резултат.

Успокой топката, има много време, нищо чудно да върнат полетите в първоначалните дати и да ти се случи пътуването, както си го планирал първоначално.

Служителите в чата работят с айти системата, която ако не им дава опции, няма как да я препрорамират, за да ти угодят.

Освен това полетите ти не скоро и не виждам закъде си се разбързал толкова.

Връзка към коментар

с колко се вдига обикновено цената на добавен след резервацията чекиран батаж? тествах с кратък европейски полет, при което установих, че в процес на резервацията цената би била 10 евро за един куфар, а ако е добавен след резервацията /направена през jetcost/ би била 20 евро - това е двойно, но същевременно е 10 евро в абсолютна стойност.... мен конкретно ме интересува отсечката Лондон-София, при която купен текущо багаж е 25 лири, та се чудя дали увеличението, ако добавя после куфар би било 10 лири - цена 35 лири, или пак двойно - тоест крайна цена 50 лири?

Връзка към коментар

интересното е, че почти толкова ми дава като цена /40 GBP/, ако го добавя като багаж, докато правя резервацията през jetcost/edreams -  или сайтовете си добавят нещо над стандартната цена, или при резервация през посредник багажът се води като допълнително закупен?

Връзка към коментар
преди 4 минути , antea каза:

интересното е, че почти толкова ми дава като цена /40 GBP/, ако го добавя като багаж, докато правя резервацията през jetcost/edreams -  или сайтовете си добавят нещо над стандартната цена, или при резервация през посредник багажът се води като допълнително закупен?

Посредниците не ти го дават толкова евтино, колкото от Раян директно.

Нито ти предлагат другите видове "тарифи" с включен багаж и място.

Ако пътувате с багаж направи добре сметката дали да не вземеш от Раян тарифата с включен багаж.

Връзка към коментар

Гледам вчера и днес, че са сменили деня на полета София-Акаба и обратно. Освен това за всички полети до април 2019 всичко е разпродадено? Някой има ли идея какво се случва? Тези, които имате билети, пратиха ли ви мейли за промяната? 

Връзка към коментар
преди 6 минути , jul каза:

Гледам вчера и днес, че са сменили деня на полета София-Акаба и обратно. Освен това за всички полети до април 2019 всичко е разпродадено? Някой има ли идея какво се случва? Тези, които имате билети, пратиха ли ви мейли за промяната? 

Въпроса е за тази тема, където на последните страници се обсъжда същото. :) 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Докладвам за Ryan Бургас-Weeze: чанти и куфари (ръчни) не мериха, преценка за размера "на око". На излизане от гейта имаше паркирано "ремарке" за багаж. Пътниците сами си оставяха ръчните куфари/сакове до него или направо си ги товареха в него и се качваха в автобуса за отвеждане. 

След 10 дни ще информирам, как е на Weeze. 

Връзка към коментар

Направих чекин и явно не съм летяла скоро с Раян, но на бордните карти пише, че мога да нося само една малка чанта. Какво стана с малкия ръчен куфар , който даваха безплатно с уговорката, че може да го вземат в  багажното ? 

Връзка към коментар

Не се притеснявай,  имаш го безплатно, но не можеш да го вземеш на борда ако не си с приорити. На гейта ще ти го вземат,  за да го превозят заедно с чекирания багаж. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва да купя 3 билета за мен, приятелка и 7-годишното и дете. Избирам място за един възрастен, а детето е до него и получава мястото безплатно, за себе си няма да купя място. В каква поредност да въведа данните за пътниците? 1. Аз 2. Приятелка 3. дете. Надявам се някой все пак да е разпраб оплетеното питане. :)))

Връзка към коментар

Аз те разбрах много добре какво искаш да кажеш. И аз съм имал същия казус "мама, татко и аз". Няма значение в каква последователност ще ги въведеш. Важното е, че накрая ще имаш един възрастен и едно дете заедно в самолета и вътре в него се размествате. Никой от стюардите не ти държи сметка дали си заел точно своето място. Масово семейства се разместват в самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понякога тябва да имаме лимит. Купуване на билети, с които няма да се лети или пък за запазване на съседно място  не го разбирам, ако ще да са по 1 или 2 евро. Така само някой който ще иска да лети може да не може да купи евтин билет..За това и плащането става все по-сложно и трудно.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Има ли ограничение колко резервации могат да се добавят в профила? Днес от поддръжката като причини за проблем със запазването на поредната резервация изредиха един куп и накрая посочиха, че не може да са над 10. Нещо не ми звучи сериозно. Някой с над 10? :-)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , rik4o каза:

Има ли ограничение колко резервации могат да се добавят в профила? Днес от поддръжката като причини за проблем със запазването на поредната резервация изредиха един куп и накрая посочиха, че не може да са над 10. Нещо не ми звучи сериозно. Някой с над 10? :-)

 

Аз бях с 11 до миналия петък и нямаше проблем. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.