Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Полетите от София до Акаба са активни отново от вчера вечерта с новите дни. Вчера тъкмо ги пуснаха, но пък бяха затворили чатовете и не успях да направя нищо..тази сутрин сайта им беше неактивен, но преди малко се появи.

 

Имах да сменям дати за полети на две  отделни резервации, всичко стана за 2 мин общо. Малко ме стреснаха, като ми искаха и последните цифри на картата с кто съм платил, все пак имам 15.., но се окакза, че е пише в самата резервация. Иначе  питат само за адрес, но понеже аз имам испански и български карти, пиша  различни адреси, та тоя път им казах първо испанския, а явно съм бил писал български, понеже накрая се разбра, че е платено с Дайнърса.

 

 Който има да сменя дати за полетите до Йордания може да го направи вече. 

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Полетите от София до Акаба са активни отново от вчера вечерта с новите дни. Вчера тъкмо ги пуснаха, но пък бяха затворили чатовете и не успях да направя нищо..тази сутрин сайта им беше неактивен, но преди малко се появи.

 

Имах да сменям дати за полети на две  отделни резервации, всичко стана за 2 мин общо. Малко ме стреснаха, като ми искаха и последните цифри на карта с кто съм платил, все пак имам 15.., но се окакза, че е пиша в самата резервация. Иначе става питат само за адрес, но понеже аз имам испански и български карти, пиша  различни адреси, та тоя път им казах първо испанския, а явно съм бил писал български, понеже накрая се разбра, че е платено с Дайнърса.

 

 Който има да сменя дати за полетите до Йордания може да го направи вече. 

При мен не ми дава опция за купуване на билети . Всичко ми седи разпродадено ?

Връзка към коментар

При мен се виждат полети за всички дати, цените са същите както преди седмица, около 60-70 евро в посока. Няма нито една дата с разпордадени полети, не знам защо на теб ти излизат така.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

При мен се виждат полети за всички дати, цените са същите както преди седмица, около 60-70 евро в посока. Няма нито една дата с разпордадени полети, не знам защо на теб ти излизат така.

Да , виждат се обаче само до 30 декември . За 2019 ми седи всичко разпродадено , а ми трябват билети за януари :shout:

Връзка към коментар
преди 38 минути , Capitan Morgan каза:

Да , виждат се обаче само до 30 декември . За 2019 ми седи всичко разпродадено , а ми трябват билети за януари :shout:

Аз гледах до края на декември, помнеже мислех да сменя за периода 26-30.12 и излизаха, но сега проверих за януари и нямат..

Връзка към коментар
преди 23 часа, rik4o каза:

Има ли ограничение колко резервации могат да се добавят в профила? Днес от поддръжката като причини за проблем със запазването на поредната резервация изредиха един куп и накрая посочиха, че не може да са над 10. Нещо не ми звучи сериозно. Някой с над 10? :-)

 

Преди 2 седмици имах 13 резервации в профила си. Звучи несериозно да ограничават максималния брой резервации на профил. В техен интерес е да продават колкото се може повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само на мен ли ми се струват скъпи полетите от София до Акаба и обратно? Вярно, дестинацията е далечна и нова, но пък все по някое време ще паднат цените.. надявам се :lol:

Връзка към коментар

На мен ми се струва нормални, все пак полета е 3,5 часа и не е в ЕС. Може някой ден да има намаление за определени дати, но при два пъти седмично и на това разстояние ми се струват нормални цени. До преди  година с прехърляне и гимнастики нямаше под 200евро на човек.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

На мен ми се струва нормални, все пак полета е 3,5 часа и не е в ЕС. 

 

Не съм съвсем съгласен - търсенето ще определи средните цени, рано е да се каже дали ще се задържат тези, по-скоро не.

Раян, за разлика от Уиз преди (напоследък и те се коригираха) стрелят с високи цени напред във времето, които после падат, освен ако не са на празници.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Боби каза:

Не съм съвсем съгласен - търсенето ще определи средните цени, рано е да се каже дали ще се задържат тези, по-скоро не.

Раян, за разлика от Уиз преди (напоследък и те се коригираха) стрелят с високи цени напред във времето, които после падат, освен ако не са на празници.

Ако има постоянно цени по 30-40 евро в посока, линията ще умре, не че аз очаквам да се задържи за постоянно.  Вероятно не очкавате цени по 10-20 евро в посока.

Сега ще има половин-една година мераклии и после какво? Ще последва участа на Грузия за мен след време.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , Alexander каза:

Ще последва участа на Грузия за мен след време.

 

Това е сигурно.

БГ Еър поддържаха Малага с 1-2 ротации на седмица при толкова българи в Испания и района, кой толкова ще пълни самолети на две ротации до изцяло туристическа дестинация и то не тип моркса почивка...?

Лошото е, че може да я махнат преди да са почнали полетите.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
На 28.04.2018 г. в 16:30, Zornitsa каза:

Трябва да купя 3 билета за мен, приятелка и 7-годишното и дете. Избирам място за един възрастен, а детето е до него и получава мястото безплатно, за себе си няма да купя място. В каква поредност да въведа данните за пътниците? 1. Аз 2. Приятелка 3. дете. Надявам се някой все пак да е разпраб оплетеното питане. :)))

Така купих билетите на една резервация. Ще има ли наказателна такса ако детето не лети?

Връзка към коментар

някой може ли да ми каже защо когато търся полети в сайта на Раян ми дава само до края на октомври, а през azair ми излизат и за нова година ? През линка от сайта им мога и да купувам , странна работа

Връзка към коментар

Чекирах 11 човека и ми даде 11 средни седалки, всичките на различни редове. За втория полет смятам да чакам последния момент, ха дано средните седалки се разграбят :)

В тази връзка искам да попитам, в случай, че полетът е овърбукнат, има ли значение по кое време си се чекирал - по-рано или по-късно?

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

май няма значение

между другото на последните ни 2 полета до Малпенса и обратно, дни преди полета даваше, че всичко е разпродадено, а реално и в двете посоки имаше достатъчно празни места, че да се разместим без проблем...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , noshtna_ptica каза:

В тази връзка искам да попитам, в случай, че полетът е овърбукнат, има ли значение по кое време си се чекирал - по-рано или по-късно?

Доколкото знам, Раян не практикуват overbooking.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

Доколкото знам, Раян не практикуват overbooking.

На мен ми се е случвало дублирано място с тях.... Странното е, че имаше свободни от по-скъпите места до аварийните изходи и преместиха другия човек там. До колкото обаче разбрах той беше купил билет и място в последния момент на летището.

Връзка към коментар
преди 1 минута , savagejo каза:

На мен ми се е случвало дублирано място с тях.... Странното е, че имаше свободни от по-скъпите места до аварийните изходи и преместиха другия човек там. До колкото обаче разбрах той беше купил билет и място в последния момент на летището.

Дублиране на място е едно, overbooking - съвсем различно. Самите Ryanair твърдят, че не продават повече билети, отколкото са всички места в самолета. Дублираните места са се случвали неведнъж - предполагам точно при чекиране на гише - най-вероятно служителите имат права да дадат място, дадено вече на един пътник на друг. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.