Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 час, dimitrov6 каза:

В събота летях с тях от една държава до друга в Западна Европа,и седяхме час и двадесет минути в самолета,заради голям трафик над Германия.За 304 полета ,виждам такова нещо за първи път.

Май станаха много самолетите вече. Преди седмица колега е стоял 1,5 часа в самолета на летището в Базел за полет към Виена поради същата причина. Поне капитана така е казал, след това са изпуснали и втория полет..и хванаха чак на следващия ден.  Не са били с  лоу косто АК.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Сега отменили полета Бергамо Бургас

Е, не сега точно. Още на обяд беше отменен Бургас-Бергамо. Ама кой да види това предварително на сайта на летище Бургас?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще летя до Бергамо и после вечерта имам полет с тях пак до Вилнюс. Мога ли отсега да си остава ръчния багаж на чекина за вечерния полет? При Уиз няма проблем да се даде големия ръчен още на чекин и после на гейта не взимат нищо. Не зная дали при Раян е така. На софийското летище чекинът отваря часове преди полета, не знам дали е така и в Милано. 

Връзка към коментар
преди 56 минути , Loverboy каза:

Ще летя до Бергамо и после вечерта имам полет с тях пак до Вилнюс. Мога ли отсега да си остава ръчния багаж на чекина за вечерния полет? При Уиз няма проблем да се даде големия ръчен още на чекин и после на гейта не взимат нищо. Не зная дали при Раян е така. На софийското летище чекинът отваря часове преди полета, не знам дали е така и в Милано. 

Не знам Раян да имат политиката на Уиз и да можеш да си чекираш ръчния безплатно... 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Loverboy каза:

Ще летя до Бергамо и после вечерта имам полет с тях пак до Вилнюс. Мога ли отсега да си остава ръчния багаж на чекина за вечерния полет? При Уиз няма проблем да се даде големия ръчен още на чекин и после на гейта не взимат нищо. Не зная дали при Раян е така. На софийското летище чекинът отваря часове преди полета, не знам дали е така и в Милано. 

Аз се опитах да си чекирам ръчния багаж в Дъблин, но девойка ми каза, че ще трябва да си платя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Божидар каза:

Аз се опитах да си чекирам ръчния багаж в Дъблин, но девойка ми каза, че ще трябва да си платя. 

И ние опитахме на летище София и ни отказаха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А на нас какво ни се случи веднъж (февруари) с ръчния багаж на Станстед (хм, успях да напиша с печатна грешка сранстед, може би не е толкова печатна): след опашката за чек ин автоматите и единственото останало гишенце за специални случаи като нас за седалки, колички и подобно оборудване, ни привикваха (всички, да не помислите, че само нас, като овчар стадо ни насметоха) на един тезгях отстрани, където лепяха жълтите лепенки за багажа още оттам, като, забележете, ни записваха на една хвърчаща хартия кой, закъде, номер на паспорт и какво ли не - с плюнчене на пръсти и химикалче, което му свърши мастилцето преди нас, и познайте дали имаха резервно. Това го правеше 1 (един) човек, с главоломно растяща опашка недоволни. Абсурд на абсурда. Като попитах защо трябва това тук да го правим, нали на гейта го правят, оня има нахалството да ми спомене между другото, че не сме били длъжни, можело и на гейта, те го правели да улеснят колегите си!?! А кога ще нправят нещо за клиентите си???

Връзка към коментар

Сега и в Рим, скоро и в други градове...

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2018/06/12/pak-gaf-na-ryanair-200-blokirani-na-letishte-v-rim.379085

За пръв път изобщо имам купени предстоящи 8 полета с райън и само един с уиз за летния сезон. Та се чудя кога ли ще се случи и на мен. Май е въпрос на късмет..

Редактирано от Тони
  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Тони каза:

Сега и в Рим, скоро и в други градове...

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2018/06/12/pak-gaf-na-ryanair-200-blokirani-na-letishte-v-rim.379085

За пръв път изобщо имам купени предстоящи 8 полета с райън и само един с уиз за летния сезон. Та се чудя кога ли ще се случи и на мен. Май е въпрос на късмет..

Самолетът е кацнал в София с час и 15 мин. закъснение. Не е кой знае колко много, а пък закъснения напоследък си има (времето над Европа май не е особено благоприятно) и не са присъщи за конкретна авиокомпания. 

 

Мисля, че най-важното е, да не го отдавате на някоя авиокомпания и това да ви спира да летите с нея. Проблемът е по-скоро как отделните а/к се справят със ситуацията и как прилагат регламент 261.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , yordanov каза:

Мисля, че най-важното е, да не го отдавате на някоя авиокомпания и това да ви спира да летите с нея

Не виждам да съм писала нещо подобно.

А за справянето, точно там им е проблема на Райън, в подобни ситуации напоследък са кръгла нула. Но това са рискове, които ги има при всякакъв вид пътуване.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Никак не искат да мислят за решения за излизане от ситуацията и как да те извозят с алтернативни маршрути ама то с тези полети по 2-3 пъти в седмица как да стане. Най им е лесно да кажат в понеделник 'ще Ви извозим със следващия полет в четвъртък' 😶

Връзка към коментар

Да докладвам, че и в двете посоки София-Хамбург-София минах без да ми взимат раницата на гейта, въпреки че хич не е малка. Явно това, че е раница, а не куфарче ги кара да са по-лежерни. Иначе лаптопите бяха приготвени в калъф, почти без бой щях да си дам багажа, ама така и не ми го поискаха 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 13 минути , Ivko каза:

Авиокомпанията отговори така на тези обвинения: "Ние сме много щастливи да улесним всеки клиент, който иска безплатно да запази място, но също така ще направим всичко възможно, за да улесним клиентите, които желаят да платят за резервирана седалка"

 

Малко са се изгубили в превода. 
Разбира се, че безплатно не можеш да запазиш място, безплатно може да ти изберат място на (уж) случаен принцип.

От Indipendant :
The airline responded by saying: “We are very happy to facilitate any customer who wants a free-of-charge random seat, but we are also going to do our best to facilitate customers who are willing to pay for a reserved seat.”

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
На 11.06.2018 г. в 9:03, Иван Попов каза:

200 пътници останаха на летище "Шонефелд" в Берлин, след като полет на "Райънеър" за София в 15:30 часа вчера е бил анулиран. 

Първоначално хората били качени на самолета, където обаче седяли два часа без никой да им каже защо машината не излита. След това всички били свалени, като им било обяснено, че има буря и самолетът трябва да бъде подготвен. От авиокомпанията обещали, че до два часа полетът ще бъде осъществен, предаде БНТ. 

За повече инфо цък.

 

Бурята е само за тези с арфата на опашката.  Слабо им е пилотното устройство 😀 В онзи ден:

 

Project21.jpg.a1eb7c3d5eec21ddf2b30deecf319b53.jpg

 

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Днес отмениха полета Меминген-Бургас и предупредиха 5-6 часа преди него.

Купен е през LastMinute с Visa Electron сега от профила си в Райънеър поисках възстановяване на сумата.

Къде ще дойдат парите?!  Директно във Виза картата ми или трябва да пиша на LastMinute?

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , georgievgi76 каза:

Райънеър се оказаха изключително ненадеждна авиокомпания.Явно е доста рисковано да се разчита на тях.Докато уиз са друго нещо!

Моята статистика показва друго. От 376 минали резервации с Ryanair проблемни се оказаха 7, а от 126 с Wizzair такива са 3.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , vinidj каза:

Днес отмениха полета Меминген-Бургас и предупредиха 5-6 часа преди него.

Купен е през LastMinute с Visa Electron сега от профила си в Райънеър поисках възстановяване на сумата.

Къде ще дойдат парите?!  Директно във Виза картата ми или трябва да пиша на LastMinute?

Сумата ще бъде възстановена на Lasminute. Трябва да се свържете с тях.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.