Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 25 минути , vinidj каза:

Някой има ли опит с тях - писах им във Фейсбука.

Аз имам (по-скоро с Rumbo и Bravofly, но те всичките заедно с Lastminute са едно и също нещо така или иначе). Възстановявали са ми пълната сума при канселиран полет няколко пъти... първоначално се опитаха да ме убедят, че им дължа такса за отмяна на резервация (или нещо подобно), но след като им напомних, че става дума за отменен полет от а/к, а не нещо по мое желание, преведоха всичко, което им бях платил.

Съвсем скоро имах пак подобна ситуация - само ме помолиха да им изпратя скрийншот на мейла от Раян, в който потвърждават, че са изплатили пълната сума по картата, с която е резервирано.

 

Писал съм им в Туитър, отговарят горе долу бързо. Предполагам, че във Фейсбук също е окей.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, tch каза:

Поискай си и обезщетението

И ако трябва да се прибираш в България,хващаш рейса и си тук:) Хората искат да се приберат.Онези им свиди да им купят биети за други авиокомпании ..пази боже

Връзка към коментар
преди 17 минути , georgievgi76 каза:

И ако трябва да се прибираш в България,хващаш рейса и си тук:) Хората искат да се приберат.Онези им свиди да им купят биети за други авиокомпании ..пази боже

Така е, при отмяна на полет нискотарифните са голям риск, защото не членуват в никакви алианси и не предлагат почти никакви алтернативи като полети. Ако трявба да се прибираш, се надявам да има евтини полети от Меминген до София или Варна и си купуваш.

Връзка към коментар
преди 4 часа, tch каза:

Поискай си и обезщетението

Дали дължат?!

Предложиха варианти, ама нямаше удобни и стана Щутгарт-Варна с още доплащане...

Имат с Vueling, Easyjet, Eurowings, Jet2, AerLingus и Norwegian партнъорство в такива ситуации Райънеър.

LastMinute сами ми писаха мейл - да си поискам рефунда от Райънеър и щели да ми го пратят като пристигне.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , vinidj каза:

Дали дължат?!

Предложиха варианти, ама нямаше удобни и стана Щутгарт-Варна с още доплащане...

Зависи от причината за отмяната, но 99% е по вина на авиокомпанията, така че дължат. 

И какво доплащате? Сега поне 3 часа до Щутгарт и още 3 до Бургас, пълна лудница

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, tch каза:

Зависи от причината за отмяната, но 99% е по вина на авиокомпанията, така че дължат. 

И какво доплащате? Сега поне 3 часа до Щутгарт и още 3 до Бургас, пълна лудница

45Евро още - причината е стачка във Франция и самолета не можел да дойде от там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

45Евро още - причината е стачка във Франция и самолета не можел да дойде от там.

 

Стачката във Франция  ли  е причината за отмяната на  полета Меминген-Бургас на 16.06 ?

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

А може би това е начин да ограничат допускането на борда на бутилки с алкохол,купени от фришопа.Явно и това им е допълнителен товар.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , vorbis каза:

А може би това е начин пътниците да поръчват повече алкохол в самолета вместо на летището. Пък и се качват пияни на мотика и правят проблеми.

Точно това беше и моето предположение 🙂 МОЛ иска този оборот за себе си. 

 

Иначе не мога да си представя някой да се опита да забрани на ирландци и англичани да пият на летището, когато се чувстват като отвързани преди холидей 😁 И бирата е £5. 

Връзка към коментар
На 13.06.2018 г. в 4:49, Георги каза:

Да докладвам, че и в двете посоки София-Хамбург-София минах без да ми взимат раницата на гейта, въпреки че хич не е малка. Явно това, че е раница, а не куфарче ги кара да са по-лежерни. Иначе лаптопите бяха приготвени в калъф, почти без бой щях да си дам багажа, ама така и не ми го поискаха 🙂

Вчера на софийското летище прибраха абсолютно всички багажи(за големите става дума) на пътниците без приорити! Малки или по-големи раници, чанти и куфарчета! До едно! 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Mary said:

Вчера на софийското летище прибраха абсолютно всички багажи(за големите става дума) на пътниците без приорити! Малки или по-големи раници, чанти и куфарчета! До едно! 

Миналата седмица София - Стокхолм - събраха всичко (бях със сак), въпреки това настаняването по местата беше изключително бавно заради невъзпитания мургав контигент, който съставляваше голяма част от пътниците, чак пилотът се изнерви и направи забележка.

Наобратно, Стокхолм - София - събираха само куфари и куфароподобни багажи.

Връзка към коментар

Близо 100 пътници за Брюксел прекараха 8 часа на летището в Крумово, след като мълния удари самолета на Райънеър.

Полетът е трябвало да се състои снощи (18юни2018) в 19.30ч. Машината, която трябвало да го извърши, обаче била ударена от гръм малко преди да кацне.

Пострадали нямало и самолетът се приземил успешно. Чекираните пасажери били задържани в граничната зона до 2 ч. сутринта. Те получили ваучери за храна, но на летището не успели да ги използват.

Отмененият полет за Брюксел - Шарлероа е излетял днес в ранния следобед.
Информацията е от тук https://dnes.dir.bg/plovdiv/malniya-udari-samolet-s-patnitsi-kray-plovdiv

plovdivairport_zaminavashti_18-19Jun2018.png.0ab97ca992e622677537c3b8b6b78b77.png

Редактирано от VladimirK
добавена картинка
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Искам да попитам нещо относно грешка в изписването на името в бордната карта на латиница и по конкретно добавена една буква : името на български е Християн по лична карта е Hristiyan ,а в бордната карта е изписано Khristiyan това дали ще е проблем . имал ли е някой подобен случай . Проблема явно е при тях ,тъй като при правенето на резервацията не съм въвеждала имената на латиница за да допусна грешка.Писах на Ryanair на имейла , правих опит със чата и във Фейса писах ,но до момента нищо. дали имат офис на летище София.

Връзка към коментар

Няма страшно, допускат се малки грешки. Ако въведете името на кирилица, то се преобразува автоматично на латиница, затова така е станало.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.