Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

refund@ryanair.com

cswebform@ryanair.com
Горния го ползвах за да ми възстановят оспорвана сума
Преди това комуникирах по долния,но там не стигнахме до решение и аз им поисках да ми пратят мейл на който да ми разгледат по компетентно случая и дадоха този
Редактирано от Branko
  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
1 hour ago, mililia said:

Някой да знае имейл на Раян, по който може да се комуникира с тях?

Не откривам имейл и оставам с впечатление, че единствената възможност е чата.

С фейсбук ти е другата опция

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Полетът от Пловдив за Бергамо закъснява. Получих sms от Ryanair за нов час 00:00 h. Гледам, че много полети от и за Бергамо закъсняват днес. Някой знае ли какъв е проблема, че нямам достъп до pc от известно време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой с информация  летището в Санторини дали има  скенери за чекиране или да печатам някъде бордната карта. 

 

Сори за спама видя от списъка по-горе, че Санторини не е в включен. 

 

Редактирано от Yto
Връзка към коментар
преди 2 часа, koliob каза:

Някой знае ли какъв е проблема, че нямам достъп до pc от известно време.

Както е ясно вече трети ден има закъснения на полети на Раен по една или друга причина, днешната е:

 

“ATC Update – UK ATC staff shortages have caused delays to 66 (15%) of our 430 first wave of flight departures this morning. Fog also caused delays in Portugal.”

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Ivko каза:

вече трети ден

От няколко седмици е, не дни, ATC staff shortage тук и там, ама на мен ми е леко скалъпено. Но ако първата вълна им тръгне със закъснение, то се пренася цял ден.

 

Редактирано от 45#2
Забележки за правопис
Връзка към коментар

Имам едни полети - 3 на брой, закупени през еДриймс, които обаче наскро им промениха разписанието и не ме устройваше. Рикуестнах си връщане на сумата.

За всички получих потвърждение по мейл, че сумата е възстановена (към еДриймс), но за едната резервация сега получих мейл от Раян, в който ме молят да им изпратя банкови детайли, за да ми изплатят сумата.

Чудя се какво да правя - ако уж са refund-нали еДриймс защо ми искат банкова сметка.. и да им я изпращам ли изобщо. Те сигурно ще ми изплатят пълната сума на билета, а аз на агенцията съм платил доста по-малко. Не че се оплаквам, но се чудя да не е някаква грешка.

Някой с подобен случай?

Редактирано от yordanov
Връзка към коментар
преди 35 минути , yordanov каза:

да не е някаква грешка

И да е грешка - в твоя полза ще е, така че смело им давай данните си.

Някой беше писал преди, че са му възстановили повече пари от платеното, точно така директно от Раян, но не помня кой беше...

Връзка към коментар
преди 1 час, yordanov каза:

Имам едни полети - 3 на брой, закупени през еДриймс, които обаче наскро им промениха разписанието и не ме устройваше. Рикуестнах си връщане на сумата.

За всички получих потвърждение по мейл, че сумата е възстановена (към еДриймс), но за едната резервация сега получих мейл от Раян, в който ме молят да им изпратя банкови детайли, за да ми изплатят сумата.

Чудя се какво да правя - ако уж са refund-нали еДриймс защо ми искат банкова сметка.. и да им я изпращам ли изобщо. Те сигурно ще ми изплатят пълната сума на билета, а аз на агенцията съм платил доста по-малко. Не че се оплаквам, но се чудя да не е някаква грешка.

Някой с подобен случай?

Същият случай, но с Wizz, дал съм данните преди 2 дни и чакам, билети от "черният петък" за по лев

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 3 часа, Kamen каза:

Същият случай, но с Wizz, дал съм данните преди 2 дни и чакам, билети от "черният петък" за по лев

Да се има предвид, че "грешки" стават и в обратната посока. Wizz ми отмениха едни билети, купувани през Edreams. В рефънд формата на Wizz изрично посочих връщане на пълната сума по банков път и си дадох данните (с идеята да взема повече, отколкото реално съм платил на Edreams). Wizz обаче се "объркаха" и все пак върнаха парите директно по картата на Edreams... 🙂

 

 

Редактирано от Mary
Забележки за правопис
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Дами и господа, както и друг път е ставало дума, корекции и забележки на тема правопис не се толерират. Темата е друга!

Благодаря за разбирането!

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев

След като купих четири отделни билета, но забравих да закача резервацията на дете под 16г. към някой възрастен 😑, сега не ми позволява да чекирам детето онлайн. В сайта пише, че мога да я чекирам на летището безплатно, интересуваме дали ще ми бъдат искани някакви такси там и дали има проблем ако не свързана с някоя друга резервация, защото пише че деца под 16г не могат да пътуват сами, въпреки че няма да пътува само? Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 2 минути , elateq каза:

След като купих четири отделни билета, но забравих да закача резервацията на дете под 16г. към някой възрастен 😑, сега не ми позволява да чекирам детето онлайн. В сайта пише, че мога да я чекирам на летището безплатно, интересуваме дали ще ми бъдат искани някакви такси там и дали има проблем ако не свързана с някоя друга резервация, защото пише че деца под 16г не могат да пътуват сами, въпреки че няма да пътува само? Благодаря предварително.

Направи го през чата. До 24 часа е безплатно, после цената е 30 евро, но е минавало и безплатно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 минути , Таньо каза:

Направи го през чата. До 24 часа е безплатно, после цената е 30 евро, но е минавало и безплатно.

Лошото е че са минали доста повече от 24 часа от закупуването, на всичко отгоре в чата днеска всички са заети, та ме интересува мога ли да я чекирам на летището, без да се изисква прикачване към друга резервация.

Връзка към коментар
На 15.05.2018 г. в 14:01, Фичо каза:

Предстои ни полет от Маракеш до Бергамо с тях, а виждам, че летището в Маракеш не приема МБК. 🤔 Някой летял ли е от там без разпечатана борфна карта (с PDF например) и имал ли е проблем, че не знам къде ще намерим да си разпечатаме бордните карти.

Връзка към коментар
преди 1 час, elateq каза:

Лошото е че са минали доста повече от 24 часа от закупуването, на всичко отгоре в чата днеска всички са заети, та ме интересува мога ли да я чекирам на летището, без да се изисква прикачване към друга резервация.

A защо ви пише, че на летището е безплатно, ако не сте променяли на дете? Щом пише безплатно, значи би трябвало да не ви искат нищо.

По принцип няма проблем, че е сама на резервация, щом сте с нея на чекина, но Райън винаги могат да се заядат за да ви вземат някакви пари...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

                                       

преди 2 часа, elateq каза:

След като купих четири отделни билета, но забравих да закача резервацията на дете под 16г. към някой възрастен 😑, сега не ми позволява да чекирам детето онлайн. В сайта пише, че мога да я чекирам на летището безплатно, интересуваме дали ще ми бъдат искани някакви такси там и дали има проблем ако не свързана с някоя друга резервация, защото пише че деца под 16г не могат да пътуват сами, въпреки че няма да пътува само? Благодаря предварително.

От Ryanair ли закупи 4-те билета. Къде в сайта пише, че чекирането е безплатно - моля копирай текста или дай линк.          

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 2 часа, elateq каза:

След като купих четири отделни билета, но забравих да закача резервацията на дете под 16г. към някой възрастен 😑, сега не ми позволява да чекирам детето онлайн. В сайта пише, че мога да я чекирам на летището безплатно, интересуваме дали ще ми бъдат искани някакви такси там и дали има проблем ако не свързана с някоя друга резервация, защото пише че деца под 16г не могат да пътуват сами, въпреки че няма да пътува само? Благодаря предварително.

Безплатно можеш ако си я прикачила,иначе 30€ такса.Ако не е много под 16 и не личи пробвай да минеш така.Имай в предвид,че платеното прикачване е възможно до 3ч преди полета.

Опиши по подробно все пак

Редактирано от Branko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Така, след като от чата ми казаха, че дете под 16г. не може да пътува само и е нужно да се върже с друга резервация. Това струваше по 30€ на посока. Благодаря на всички за съветите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.