Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 3 часа, chandni каза:

Предстои ни полет от Маракеш до Бергамо с тях, а виждам, че летището в Маракеш не приема МБК. 🤔 Някой летял ли е от там без разпечатана борфна карта (с PDF например) и имал ли е проблем, че не знам къде ще намерим да си разпечатаме бордните карти.

Потвърждавам, в Мароко не се приемат МБК. Ние си разпечатахме нашите в хотела, тъй като и чек-ин не бяхме направили от тук. Всъщност в който и хотел да влезнете и да попитате съм сигурен, че няма да ви откажат. Хората са доста дружелюбни като цяло и няма да ви откажат.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, chandni каза:

Предстои ни полет от Маракеш до Бергамо с тях, а виждам, че летището в Маракеш не приема МБК. 🤔 Някой летял ли е от там без разпечатана борфна карта (с PDF например) и имал ли е проблем, че не знам къде ще намерим да си разпечатаме бордните карти.

Офтопик, но идеята може да е полезна някому:

Преди време, когато нямаше свободен интернет, или беше скъп, или го нямаше никакъв или т.н. обикновено мой близък правеше чек-ин вместо мене от удобно място и изпращаше билетите по електронната поща до хотела или място, с което съм се договорил, че ще ги разпечатат. 🙂

Може и по факс, ама това е друга история!

 ... така беше по безмобилните и безнетни времена ...

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 15 минути , oli_mali каза:

Потвърждавам, в Мароко не се приемат МБК. Ние си разпечатахме нашите в хотела, тъй като и чек-ин не бяхме направили от тук. Всъщност в който и хотел да влезнете и да попитате съм сигурен, че няма да ви откажат. Хората са доста дружелюбни като цяло и няма да ви откажат.

Още един въпрос 🙂

 

В Trip Advisor (тема от 2016) обсъждаха, че в Мароко освен, че трябва да се разпечата БК, трябва да минеш и през check-in гишетата, дори и да си само с ръчен багаж и да ти подпечатат разпечатката. Вярно ли е това?

преди 3 минути , Таньо каза:

Офтопик, но идеята може да е полезна някому:

Преди време, когато нямаше свободен интернет, или беше скъп, или го нямаше никакъв или т.н. обикновено мой близък правеше чек-ин вместо мене от удобно място и изпращаше билетите по електронната поща до хотела или място, с което съм се договорил, че ще ги разпечатат. 🙂

Може и по факс, ама това е друга история!

 ... така беше по безмобилните и безнетни времена ...

Не е проблем самото чекиране, а разпечатването на бордната карта. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , chandni каза:

Още един въпрос 🙂

 

В Trip Advisor (тема от 2016) обсъждаха, че в Мароко освен, че трябва да се разпечата БК, трябва да минеш и през check-in гишетата, дори и да си само с ръчен багаж и да ти подпечатат разпечатката. Вярно ли е това?

Да,така е .Първо минаваш през гишетата за да ти сложат печат на бордната карта.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , chandni каза:

В Trip Advisor (тема от 2016) обсъждаха, че в Мароко освен, че трябва да се разпечата БК, трябва да минеш и през check-in гишетата, дори и да си само с ръчен багаж и да ти подпечатат разпечатката. Вярно ли е това?

Вярно е! Попълват се едни хартийки, които се взимат от летището със стандартни данни (кой си, от къде си, номер на паспорт, от къде идваш, къде отиваш..), минава се през чек-ин гишето, за да ти ударят печат и с тия неща после минаваш секюрити и паспортна проверка. На нас ни издадоха и нова БК на чек-ин гишето, а разпечатаните ги събираха.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Таньо каза:

така беше по безмобилните и безнетни времена ...

И сега си е така. В края на краищата не всеки знае чужди езици, за съжаление. Затова редовно си изпращам мейли от България до рецепциите на хотели в чужбина. И все по-често ще се  прави, с оглед изискването бордните карти да се разпечатват не по-рано от 48 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Летял съм много пъти с ryanair и винаги полетите са имали закъснения! Дайте съвет. През октомври мисля да летя от София до Атина, и от Атина до Крит. Полетът от София за Атина по график трябва да се приземи към 8.....и нещо, а полетът от Атина за Крит е в 9:05. Струва ли си да рискувам с ryanair? Защото ако се приземим с един час закъснение няма да хвана полета за Крит в 9:05.

Връзка към коментар

Едва ли ще закъснее, защото ще е първи полет за деня. Но проблем според мен ще е обслужването на летището. На нас ни отне 50 минути слизането и минаването през проверката за паспорти. Супер мудно се развиваха нещата, освен това имам чувство, че кацнахме на най-отдалеченото възможно място. По-добре не рискувай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

преди 2 часа, lamerz1912 каза:

Едва ли ще закъснее, защото ще е първи полет за деня. Но проблем според мен ще е обслужването на летището. На нас ни отне 50 минути слизането и минаването през проверката за паспорти. Супер мудно се развиваха нещата, освен това имам чувство, че кацнахме на най-отдалеченото възможно място. По-добре не рискувай.

По принцип българските полети кацат на отдалечени гейтове, за което може да се сърдим само на политиците ни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.06.2018 г. в 17:42, vinidj каза:

Дали дължат?!

Предложиха варианти, ама нямаше удобни и стана Щутгарт-Варна с още доплащане...

Имат с Vueling, Easyjet, Eurowings, Jet2, AerLingus и Norwegian партнъорство в такива ситуации Райънеър.

LastMinute сами ми писаха мейл - да си поискам рефунда от Райънеър и щели да ми го пратят като пристигне.

Учудващо за мен Райънеър бързо и скоростно се съгласиха да платят по 250Евро на човек - 500Евро общо, заради отменения полет уж по вина на Френските власти, явно е друга причината. 🙂

Да ги похваля сериозно.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 30.06.2018 г. в 13:50, EliNik каза:

Здравейте, дете на 9 год. може ли да качи на борда “детска седалка” за кола? 

Дискутирахме преди подобен случай и с Уиз, аз поне никъде не виждам да имат ограничение за възрастта на детето: https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Travelling-with-children#0-4 В тяхната разбивка "дете" се води от 2 до 11 години, така че би трябвало да сте ок. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като отворите сайта на Ryanair през банера за до 10% намление, зарежда ли ви в табличката други месеци, освен юли? За всякакви полети гледах- само юли зарежда. Иначе няма проблем от менюто да си избереш дати за следващи месеци- зарежда цени, всичко.

Spoiler

july.jpg.1a6028676eacec8c03512b45ed40356c.jpg

 

Връзка към коментар
14 minutes ago, Ради said:

И при мен зарежда само юли. Нещо сайта им май   се бъгва.

От няколко дни е така. Да не говорим, че в табличката показва цена 14.99€, а като избереш датата е 123.41€. С връщането същата работа- 44.97€, а реално е 146.87€.  Чак такива разминавания досега не бяха излизали. 3-5€ да...

  • Шок 1
Връзка към коментар

Привет, малко "далечен" въпрос - искам да резервирам билети с Райън за София - Милано за края на януари за 5 човека ? В момента са по 60 евро в двете посоки. Има ли смисъл да чакам като се вземе в предвид, че става дума за 5 човека (крайната цел са ски в Алпите)? Знам, че не сте гадатели ама предварително благодаря 🙂

Връзка към коментар

Здравейте, имам нужда от малко информация, която надявам се да ми помогнете да намеря... Ще летя с райънеър на 28.07. с една колега до Рига. Имаме и бордни карти още от миналия месец. Сега обаче забелязах, че съм объркала две букви на латинското име на колегата ми. В сайта на компанията пише, че до 24 часа може да се направи корекция... но тези часове вече са минали отдавна. Как да променя буквите и ще ми направят ли проблем...

Връзка към коментар
Цитат

Това е супер слаб сезон, вероятно ще има билети по 20-25 евро двупосочни, но трябва да изчакаш есента

На 3.07.2018 г. в 8:49, Rainy каза:

И от мен същото мнение.

Даже залагам на 15-16 евро на посока, ако случайно изпуснеш по-евтини 🙂 Полети има всеки ден, все ще нацелиш. Аз за лятото (сезон +ваканция) с фиксирани дати взех по толкова. 

Редактирано от jul
Връзка към коментар
3 hours ago, стефка said:

Здравейте, имам нужда от малко информация, която надявам се да ми помогнете да намеря... Ще летя с райънеър на 28.07. с една колега до Рига. Имаме и бордни карти още от миналия месец. Сега обаче забелязах, че съм объркала две букви на латинското име на колегата ми. В сайта на компанията пише, че до 24 часа може да се направи корекция... но тези часове вече са минали отдавна. Как да променя буквите и ще ми направят ли проблем...

Пиши им в чата или във фейсбук, може да имаш късмет и да ги сменят безплатно. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, стефка каза:

Здравейте, имам нужда от малко информация, която надявам се да ми помогнете да намеря... Ще летя с райънеър на 28.07. с една колега до Рига. Имаме и бордни карти още от миналия месец. Сега обаче забелязах, че съм объркала две букви на латинското име на колегата ми. В сайта на компанията пише, че до 24 часа може да се направи корекция... но тези часове вече са минали отдавна. Как да променя буквите и ще ми направят ли проблем...

Мисля, че няма значение и може да си летите така... В смисъл, ако ви откажат безплатна смяна не се подлъгвайте да плащате 80 евро или колкото е там...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.