Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Jorro каза:

Толкова съжалявам, че имам купени билети с тях , че няма на къде повече....сега само ще се притеснявам дали ще ми провалят плановете.....

Би ли си признал - с ръка на сърцето - че ако имаше избор между билет за 15 евро с Ryan и 85 евро с British или Lufthansa, би избрал тези по 85 евро, умножени по броя на пътуващите, за по-голяма сигурност?

 

Сакън - няма упрек към теб. Въпросът реално е към всеки, който съжалява за билетите с Ryan. Просто много се забравя защо се купува с тях... 

Връзка към коментар
16 minutes ago, Rainy said:

Би ли си признал - с ръка на сърцето - че ако имаше избор между билет за 15 евро с Ryan и 85 евро с British или Lufthansa, би избрал тези по 85 евро, умножени по броя на пътуващите, за по-голяма сигурност?

 

Сакън - няма упрек към теб. Въпросът реално е към всеки, който съжалява за билетите с Ryan. Просто много се забравя защо се купува с тях... 

Признавам се, че не бих избрал този за 85 евро с Луфтханза, но бих избрал Уизз пред тях дори да е 15 евро по-скъп. В случая ще летя до Милано и не ми се ставаше рано за полета на Уизз, затова направих този избор, но сега искрено съжалявам. Реално риск има винаги и при всички, но имам чувството, че в последно време риска с Райън стана прекалено висок.  Отделно за мен лично Уизз са ми в пъти по-приятни и където мога ги избирам тях.

 

Колкото до цената-много често евтиното ни излиза скъпо....

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

Признавам се, че не бих избрал този за 85 евро с Луфтханза, но бих избрал Уизз пред тях дори да е 15 евро по-скъп. В случая ще летя до Милано и не ми се ставаше рано за полета на Уизз, затова направих този избор, но сега искрено съжалявам. Реално риск има винаги и при всички, но имам чувството, че в последно време риска с Райън стана прекалено висок.  Отделно за мен лично Уизз са ми в пъти по-приятни и където мога ги избирам тях.

И Wizz имат проблеми и не предлагат премаршрутизиране. Личните пристрастия са си определено право на пристрастния 🙂 И не, не благославям Ryan. Истината е, че ако мога, вече винаги ги избягвам. Не че нямам полети с тях на 27-29 юли 😐 Точно заради цената. И точно след 6 месеца, при следващ Черен петък отново ще им бъдат изчерпани билетите - защото са мега евтини. А ние просто ще си обсъждаме и тръшкаме, и после пак ще купуваме евтино. И ще се ядосваме, ако нещо прави пазара да качва цените (като стачките).

 

Просто размисли на глас - в крепостта на Ryan 😁, повод за които са думите, не ти самия 🙂 Желая ти безпроблемно пътуване!

Връзка към коментар

За мен са  почти едни и същи,  като при Wizz  стачки засега няма,  но неприятни закъснения съм имал нееднократно с едните и с другите. 

Летя с тях на първо място,  защото са много евтини и на практика заместиха автобусите,  и второ ( но много по-назад) ,  защото предлагат директни полети до много на брой дестинации.  Кога сме си мислили,  че ще ходим примерно до Италия  или Брюксел по-евтино и по-бързо от това да стигнеш до много места в България ?   Да не отварям дума за "ония сайтове" с които често билетите стават почти безплатни. 

Райън,  Уиз все тая... 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 13 часа, neuromancer каза:

Ако някой сега каже, че при Ер Франс, Алиталия или Луфтханза с високите цени няма стачки...

А лични предпочитания всеки си има :)

Да, благодарение на Луфтханза и стачките им, се прибирах над 24 часа от Лисабон до София.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, neuromancer каза:

Ако някой сега каже, че при Ер Франс, Алиталия или Луфтханза с високите цени няма стачки...

А лични предпочитания всеки си има :)

🙂 Аз помня как след първите стачки - още в тяхната зора през 2008 г.  - май - отрязах категорично Луфтханза от авиолиниите, с които искам да пътувам - и верно никога повече не ползвах 🙂 

 

Сега направих същото с Ryanair - с много редки изключения като настоящия билет точно около стачките... Не знам дали ще си позволя повече изключения, но все пак never say never. По празници, обаче - never.

 

За Луфтханза така се получи просто с моя бан - нямам много път с тях от Англия, но независимо от проблемите си, те са сред най-добрите авиокомпании в Европа по официални класации.

 

Разликата между нея и Ryanair (и Wizz) е премаршрутизирането, което предоставят на клиентите си. 

 

Ryanair - знам какво лоби има в този форум, но пък защо да не се изкажа 🙂 - наистина плати във ваучери големите си гафове, но все още ми се изправя косата как отказаха полети на клиентите си точно по Коледа и Нова Година - и как тези ваучери за НИЩО не струват, когато един билет струва няколкостотин паунда - или изобщо няма билети. 

 

Иначе хората масово ще продължат да летят с тях, докато те предоставят толкова ниски цени. Ще има откъслечни бури в чаша вода - която ще мине до следващата промоция. Пазар... 

 

Връзка към коментар

Аз току що осъзнах, че точно на 25 юли имам полет с Ryan от Палермо до Верона, когато е обявена стачката в Италия. 

Дайте идеи какво да правя... Трябва още същия ден да пристигна във Верона.... На Волотеа полетите са по над 70 евро.... То в случай на стачка няма да ни изплатят обещетения и реално само ще си развалим почивката и ще мисля как да се придвижим....е*аси късмета.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Jorro каза:

Аз току що осъзнах, че точно на 25 юли имам полет с Ryan от Палермо до Верона, когато е обявена стачката в Италия. 

Дайте идеи какво да правя... Трябва още същия ден да пристигна във Верона.... На Волотеа полетите са по над 70 евро.... То в случай на стачка няма да ни изплатят обещетения и реално само ще си развалим почивката и ще мисля как да се придвижим....е*аси късмета.

Не е приятно положението, но не бързай да се притесняваш прекалено много. Стачката в Италия първо трябва да бъде разрешена от местните власти, а освен това там никога не се включват 100% от работещите. Почти всички такива стачки са в някакъв времеви отрязък, което наистина води до отмяна на част от полетите, но не е задължително твоят да е засегнат. Така или иначе скоро ще станат ясни детайлите около стачката и тогава ще можеш да искаш да ти сменят полета с друг на чата на Ryanair. Хубавото в твоя случай е, че наистина имаш много варианти. Вършат ти работа всички полети, които кацат във Верона, Болоня, Малпенса, Бергамо, Венеция и Тревизо, стига да не са много късни и да си хванеш влака след това. Ако все пак искаш сега да си сигурен, че няма да си провалиш почивката - има сутрешен полет на Волотеа от Палермо до Венеция за около 30 евро и после от Местре според влака и цената, която си склонен да платиш си във Верона за EUR 9 или EUR 14 - съответно за 2 или 1 час.

 

image.png.12a5ad193369c4f51328cd8e70483b4d.png

Редактирано от koliob
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
2 minutes ago, koliob said:

Не е приятно положението, но не бързай да се притесняваш прекалено много. Стачката в Италия първо трябва да бъде разрешена от местните власти, а освен това там никога не се включва 100% от работещите. Почти всички такива стачки са в някакъв времеви отрязък, което наистина води до отмяна на част от полетите, но не е задължително твоя да е засегнат. Така или иначе скоро ще станат ясни детайлите около стачката и тогава ще можеш да искаш да ти сменят полета с друг на чата на Ryanair. Хубавото в твоя случай е, че наистина имаш много варианти. Вършат ти работа всички полети, които кацат във Верона, Болоня, Малпенса, Бергамо, Венеция и Тревизо, стига да не са много късни и да си хванеш влака след това. Ако все пак искаш сега да си сигурен, че няма да си провалиш почивката - има сутрешен полет на Волотеа от Палермо до Венеция за около 30 евро и после от Местре според влака и цената, която си склонен да платиш си във Верона за EUR 9 или EUR 14 - съответно за 2 или 1 час.

 

image.png.12a5ad193369c4f51328cd8e70483b4d.png

Благодаря, и аз го гледах този вариант и се чудя дали да не го купя от сега. Чудя се дали да разчитам на Райън да ме премаршрутизират или няма смисъл.

Ако си букна от сега полета мога ли да претендирам после за въстановяване на разходи или трябва да са направени след обявяване на отменения полет?

Принципно в деня на полета само на място ли мога да купя билет или и онлайн са достъпни?

Връзка към коментар
преди 15 минути , Jorro каза:

Благодаря, и аз го гледах този вариант и се чудя дали да не го купя от сега. Чудя се дали да разчитам на Райън да ме премаршрутизират или няма смисъл.

Ако си букна от сега полета мога ли да претендирам после за въстановяване на разходи или трябва да са направени след обявяване на отменения полет?

Принципно в деня на полета само на място ли мога да купя билет или и онлайн са достъпни?

Ако ти отменят полета - нямаш никакъв проблем да те премаршрутират на чата на Rayanair, стига да можеш да се свържеш с тях. В такива ситуации обикновено се чака доста, а и ако нямаш добра интернет връзка и/или добър овхват за мобилен интернет може да си скъсаш нервите. Хубаво е да знаеш, че при Ryanair ако полета ти закъснява с над 2 часа (дори и да не е канцелиран) имаш право да си получиш парите обратно или да те премаршрутират с друг техен полет или полет на друга авиокомпания. Отговорът на втория ти въпрос е твърдо полжителен. Ако сега си купиш другия билет и оригиналният ти полет дори само закъснее с над два часа (или е канцелиран) можеш да си поискаш да ти покрият разходите за новия билет (без значение, че си го купил предварително), или да ти върнат парите за оригиналния (което ти е по-изгодно).

В деня на полета билет може да си купиш и онлайн няколко часа по-рано, но ако има много отменении полети трябва да имаш голям късмет да намериш билет, като изобщо не става въпрос за прилична цена. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, koliob said:

Ако ти отменят полета - нямаш никакъв проблем да те премаршрутират на чата на Rayanair, стига да можеш да се свържеш с тях. В такива ситуации обикновено се чака доста, а и ако нямаш добра интернет връзка и/или добър овхват за мобилен интернет може да си скъсаш нервите. Хубаво е да знаеш, че при Ryanair ако полета ти закъснява с над 2 часа (дори и да не е канцелиран) имаш право да си получиш парите обратно или да те премаршрутират с друг техен полет или полет на друга авиокомпания. Отговорът на втория ти въпрос е твърдо полжителен. Ако сега си купиш другия билет и оригиналният ти полет дори само закъснее с над два часа (или е канцелиран) можеш да си поискаш да ти покрият разходите за новия билет (без значение, че си го купил предварително), или да ти върнат парите за оригиналния (което ти е по-изгодно).

В деня на полета билет може да си купиш и онлайн няколко часа по-рано, но ако има много отменении полети трябва да имаш голям късмет да намериш билет, като изобщо не става въпрос за прилична цена. 

Много благодаря за отговорите. Горе-долу колко дни предварително се разбира за стачките, че са потвърдени за да знам дали мога да изчакам още малко с купуване на новите билети?  Раян могат ли да ме премаршрутизират с Волотеа например или да не разчитам? Предполагам докато чакам на чата мога да се редя и на опашка на гишето им на летището за премаршрутизиране?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

Много благодаря за отговорите. Горе-долу колко дни предварително се разбира за стачките, че са потвърдени за да знам дали мога да изчакам още малко с купуване на новите билети?  Раян могат ли да ме премаршрутизират с Волотеа например или да не разчитам? Предполагам докато чакам на чата мога да се редя и на опашка на гишето им на летището за премаршрутизиране?

Различно е, но някъде прочетох, че вече са поискали разрешение за стачката, така че другата седмица трябва да стане ясно, но в Италия никога нищо не е съвсем сигурно. 🙂 Много неща стават на магия. Можеш да разчиташ Rayanair да те премаршрутират с Volotea единствено и само ако няма места за други техни полети. Не знам дали Ryanair имат гише на летището в Палермо (на много малки летища нямат такива гишета), а пък за Volotea е почти сигурно, че нямат гише, защото са доста малка испанска авиокомпания и няколкото самолета, които имат едва ли могат да изкарат заплатите на "излишен" наземен персонал.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, koliob said:

Различно е, но някъде прочетох, че вече са поискали разрешение за стачката, така че другата седмица трябва да стане ясно, но в Италия никога нищо не е съвсем сигурно. 🙂 Много неща стават на магия. Можеш да разчиташ Rayanair да те премаршрутират с Volotea единствено и само ако няма места за други техни полети. Не знам дали Ryanair имат гише на летището в Палермо (на много малки летища нямат такива гишета), а пък за Volotea е почти сигурно, че нямат гише, защото са доста малка испанска авиокомпания и няколкото самолета, които имат едва ли могат да изкарат заплатите на "излишен" наземен персонал.

Ще разчитам на чата при това положение. Стачките още ли се водят извънредни обстоятелства и причина да не се изплаща обещетение или това се промени, че имам спомен, че четох такава статия?

Връзка към коментар
преди 11 часа, Jorro каза:

Ще разчитам на чата при това положение. Стачките още ли се водят извънредни обстоятелства и причина да не се изплаща обещетение или това се промени, че имам спомен, че четох такава статия?

Не знам да има някакви промени по отношение тълкуването на стачките, като причина за закъснения в контекста на прилагането на Регламент №261/2004. Това, което знам със сигурност е, че никога не съм получавал обезщетения в такива случаи, а съм се пробвал двуцифрен брой пъти.

Между другото се опитвам да следя какво се случва, защото също смятам да пътувам на 25 юли с Ryanair, въпреки че моят полет не е засегнат засега по никакъв начин.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

струва ми се, че при стачка вътре в компанията пътниците имат право на обезщетение, понеже събитието е предвидимо и донякъде в контрола на мениджмънта

 

https://www.bottonline.co.uk/flight-delay-compensation/claim-guides/strike-action-effects-on-flight-compensation

 

The European Court has ruled that when airline staff go in strike this is not an extraordinary circumstance because it is both an event which is inherent in the running of an airline and also within its control.

This means that you can claim compensation for delays or cancellations caused by the airline staff going on strike.

If it’s another organisation going on strike, such as baggage handlers or air traffic control then the law is less clear and it is likely that court proceedings would be required in order to decide on the specific circumstances of your case.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
13 minutes ago, Мари Николова said:

Смятате ли,че стачката в Раян ще се отрази на полетите на други АК?На 25 ще пътувам от Италия с Уиз.

По- скоро виж дали италианците няма да стачкуват (по мои наблюдения обичат стачките): 

http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар
преди 4 минути , antea каза:

струва ми се, че при стачка вътре в компанията пътниците имат право на обезщетение, понеже събитието е предвидимо и донякъде в контрола на мениджмънта

 

https://www.bottonline.co.uk/flight-delay-compensation/claim-guides/strike-action-effects-on-flight-compensation

 

The European Court has ruled that when airline staff go in strike this is not an extraordinary circumstance because it is both an event which is inherent in the running of an airline and also within its control.

Това ми звучи много добре. С Lufthansa имам три такива случая. Трябва да проверя дали след това решение не мога да взема нещо от тях.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

обаче май решението от април 2018 касае внезапните стачки, а не обявените предварително от профсъюзи... което поне на мен ми се струва малко странно, но все пак дава някакви надежди в повече за получаване на обезщетение спрямо преди

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Мари Николова каза:

ще се отрази на полетите на други АК?

Според мен ще се отрази. Другите АК ще си вдигнат цените на билетите за дните на стачката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Мари Николова каза:

Смятате ли,че стачката в Раян ще се отрази на полетите на други АК?На 25 ще пътувам от Италия с Уиз.

Вероятно ще са много пълни с хора с отказани полети, друго надали...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.